Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
haftasıyla, ilgili, kompozisyon, korunma, yangından

Yangından Korunma Haftasıyla İlgili Kompozisyon

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yangın dikkatsizlik sonucu ortaya çıkar Çocukların ateş ve kibritle oynamaları insanların ormanların içinde gelişigüzel ateş yakmaları büyük yangınlara sebep olur Küçücük bir kıvılcımın başlattığı yangın bir mahalleyi yakar kül eder Orada yaşayanların ölmesi yaralanması evsiz kalması sonucunu doğurur Ormanda çıkan yangın kısa sürede büyük orman alanlarını yok eder Geriye verimsiz ve çorak topraklar kalır İşyerlerinde fabrikalarda atölyelerde çıkan yangınlar binaların makinelerin tezgahların fabrika depolarında bulunan malların yok olmasına ve çalışanların işsiz kalmasına neden olur
Yangının meydana gelmesi ile evsiz evlatsız ormansız ağaçsız İşsiz parasız ve malsız kalınır Yangının sebebi biz isek ömür boyu vicdan azabı duyarız Bütün bu zararları kendimize verdiğimiz gibi çevremize de vermiş oluruz Çevrenin ağaçsız çorak kalmasına Oksijen deposu yeşilin yok olmasına neden oluruz
Dışarılarda başıboş yanan ateşi toprak kum örterek su dökerek söndürmeliyiz Her binada yangına karşı tedbir almalıyız Binalarda kum ve su kapları yangın baltaları kazma ve kürek bulundurmalıyız Yangın çıkınca durumu hemen itfaiyeye bildirmeli itfaiye gelene kadar yangının büyümesini yayılmasını engellemeliyiz
Yangına karşı işyerleri evler eşyalar ürünler sigorta ettirilmelidir Bu durumda yangından zarar görenlerin zararları sigorta şirketlerince ödenir
Yangınların çoğu dikkatsizlik sonucunda çıkmaktadır
Bu hafta içinde öğrendiklerimizi yaşam boyu uygulayalım Kendisinden ve çevresinden sorumlu insanlar olarak daha tedbirli olalım Lütfen biraz dikkat ! Önlem almada gecikmeyelim Sonunda üzen ve üzülen olmayalım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com