Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kimlerdir, paranoya, romanı, yazarları

Paranoya Romanı Yazarları Kimlerdir

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Paranoya Romanı Yazarları Kimlerdir

Paranoya romanı yazarları kimlerdir

Paranoya romanı ve Paranoya romanı yazarları

Paranoya romanı edebiyat′da bir roman türü XX yüzyıldan itibaren yaygınlaşmağa başlamıştır

Paranoya romanları bazen gerçekliğin özel doğasını araştırıyor Bu tür romanlarda insan yapısının bir parçası olan paranoya en önemli konumdadır "Paranoya romanları" terimi iktidara güçler tarafından nasıl manipüle edilebilmesi ile ilgili olan edebiyat eserleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir Bu güçler totaliter bir hükümet gibi harici olabilir Ya da bir karakterin dünyanı olduğu gibi kabul etmeyib red etmesi olabilir Bu roman karakterleri aşırı endişe ve ya korkuyla karakterize edilr Onlar sıkça mantıksız kuruntularla bilinen rahatsızlıklar yaratıyorlar

Paranoya romanı yazarları
  • William S Burroughs
  • Philip K Dick
  • Howard Phillips Lovecraft
  • Thomas Pynchon
  • Stephen R Donaldson
  • Robert Anton Wilson

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com