Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağlamak, faydasizdir

Burada Ağlamak Faydasizdir

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Burada Ağlamak Faydasizdir

Bir gün Peygamber efendimiz Cebrail aleyhisselâma Cehennemi sordu
Cebrail aleyhisselâm da uzun uzun Cehennemi anlattı Peygamber efendimiz anlatılanlara dayanamayıp bayıldı Ayıldığmda buyurdu ki:
*Ey Cebrail, böyle şiddetli, felâket yere benim ümmetim girecek mi?
*Evet Ümmetinin büyük günah işliyenleri Cehenneme girecektir
Bunun üzerine Peygamber efendimiz çok ağladı Cebrail aleyhisselâm da ağladı Sonra odasına çekildi Sadece namaz için dışarı çıkıyor bunun dışında kimseyle görüşmüyordu
Peygamber efendimizin dışarı çıkmayışının üçüncü günü hazret-i Ebû Bekir kapısının önüne gelerek
*Resûluüahı görmek mümkün mü? diye seslendi Fakat, içerden bir cevap gelmeyince ağlıyarak kapıdan ayrıldı
Sonra hazret-i Ömer gelip, aynı şekilde söyledi Ona da cevap gelmeyince ağlıyarak oradan ayrıldı
Sonra Selmân-ı Fârisî hazretleri geldi Ona da bir cevap verilmeyince, ağlıyarak hazret-i A!i'-nin evine gidip durumu anlattı Hazret-i Fâtıma hemen hane-i saadete koştu
*Ey Allah'ın Resulü ben kızınız Fâtıma, dedi
Peygamber efendimiz o anda secdeye kapanmış ümmeti için ağlıyordu
Hazret-i Fâtıma, kapı açılıp içeri girince babasının ağlamaktan yüzünün sarardığını, avurtlarının çökmüş olduğunu gördü
*Babacığım size böyle ne oldu? diye sordu
Peygamber efendimiz buyurdu ki:
*Ey Fâtıma, bana Cebrail gelip Cehennemi, tabakalarını anlattı Ümmetimden büyük günahişliyenlerin Cehenneme atılacağını bildirdi, işte beni ağlatan kederlendiren budur
Sonra Hazret-i Fâtıma, ümmetinden günah işliyenlerin Cehenneme nasıl gireceklerini sordu Peygamber efendimiz şöyle anlattı:
*Günahkârlar tutulup Cehenneme götürülürken, "Yâ Muhammed" "Yâ Muhammed" diye bağırarak giderler Fakat, Cehenneme yaklaşıp Cehennem meleklerini görünce, bunu unuturlar
Melekler:
*Sizler kimlersiniz, diye sorduklarında
*Biz, kendilerine Kur'ân inmiş olanlardan ve Ramazan'da oruç tutanlardanız, derler
Melekler de:
*Kur'ân-ı kerîm Muhammed aleyhisselâmın ümmetine inmiştir, derler
Bunun üzerine Peygamber efendimizin ismini hatırlayıp
*Bizler Muhammed aleyhisselâmm ümmetindeniz, derler
Melekler de:
*Kur'ân-ı kerîmdeki Allahü teâlâya âsi olan kimselerin hâllerini bildiren âyetlerden haberiniz yok muydu? diye sorar
Onlar da:
*Vardı fakat gaflete geldik, -şeytana uyduk, derler
Hâllerine çok üzülürler Meleklerden izin isteyip hâllerine uzun zaman ağlarlar Gözyaşları kalmaz, gözlerinden kan akmaya başlar
Sonra melekler onlara derler ki:
*Bu ağlamanız boşunadır Eğer dünyada böyle ağlasaydınız faydası olurdu Dünyada iken Allah korkusu ile ağlasaydınız şimdi burada ağlamazdınız
Sonra meleklere emir gelir:
*Atın onları Cehenneme!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com