Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
haram, işte, yediniz, şimdi

İşte Şimdi Haram Yediniz

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İşte Şimdi Haram Yediniz

Fatih Sultan Mehmed, hocası Molla Gürani ile beraber yemek yiyecek kadar senli benli idi Bir gün gene beraberce yemek yiyorlardı Molla Gürani İstanbul Fatihine:

“Bu ve bundan evvelki bütün yedikleriniz haramdır” dediğinde, Fatih de:

“İşte şimdi haram yediniz” diye mukabelede bulundu Bunun üzerine Molla Gürani de:

“ Benim önüme helali düşmüştür” dedi Bir müddet sonra Fatih hocasının dalgın olduğu zamanda tabağı çevirdi, fakat Molla Gürani bunu fark etmişse de, belli etmemişti Fatih fırsatı kaçırmayıp:

“Artık bu sefer haram yediğinize şüphem kalmadı” deyince, Molla Gürani de şöyle cevap verdi:

“Sizin önünüzde haram, benim önümde helal kalmadığı için tabağı çevirdiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com