Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi > Fıkralar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arsiv, fikralar, seçme

Seçme Fikralar - Arsiv : 4

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Seçme Fikralar - Arsiv : 4

Ekran Koruyucu

BILL GATES ölmüs ve tanrinin huzuruna çikmis Tanri Sen iyi bir çocuksun Bill demis, herkese yapmam ama sana seçme hakki verecegim, cenneti de cehennemi de gör, hangisini istersen oraya git?

Bill önce cehenneme gitmis, deniz kenarinda, harika bir gün batimi yasanmaktaymis, kizarmis köpükler kumlari yaliyor, hafif ilik rüzgarda palmiyelerin yapraklari nazli nazli sallaniyormus Allah allah demis Bill, Bize hiç böyle anlatmamislardi!? Sonra cennete gitmisOrasi da fena degilmis ama dogrusu cehennemle kiyaslanmazmis Cehennemi seçtim demis tanriya

Güzel düsler kurarak kapidan girdiginde tam da bildigi cehennemle karsilasmis; kazanlar kayniyor, zebaniler ortalikta dolasiyor,alevler gökyüzünü kizila boyuyormus

Aman demis Bill, Hemen tanriya çikmam lazim ve soluk soluga bagirmis; Benim ilk gördügüm cehennem böyle degildi?

Tanri gülmüs, çok geç artik Bill demis, seçimini yaptin O ilk gördügün sadece ekran koruyucuydu?

McGayver

McGyver markete gitmis Kasiyer kiza yaklasip, "Iyi günler, ben 6 metre dikenli tel, bir tane demir makasi, bolca zimpara kagidi, bir de elektrikli testere istiyorum" demis

Kasiyer kiz sasirmis: "I i iyi ama onlari burada bulamazsiniz ki, burasi küçücük bir market, burada sebze meyve gibi seyler vardir sadece" demis

McGyver 1-2 dakika düsünmüs, sonra kasiyer kiza dönmüs: "Tamam, onlar da olur" demis

SA

Sakip Sabanci Aga'ya bir gün demisler ki : -Aga bu dünyada her sey senin için güllük gülistanlik Nereye baksak her tarafta senin sirketleri, fabrikalari görüyoruz, (MarSA, YünSa, LasSA, ToyotaSA) Burada isin iy Ya diger tarafta ne olacak, orada ne yapacaksin, nasil kurtulacaksin zebanilerden? Sakip Aga gülmüs:

-Öte yanda da isimizi saglama aldik

Bir tarafimizda ISA, diger tarafimizda MuSA"

Servet

Iki fakülte arkadayi yillar sonra sokakta karsilasir, biri digerini eve yemege davet eder

- Oglum bu ne ev böyle be, su salonun büyüklügüne bak! Nereden buldun bu kadar parayi birader? Duvarlarda nadide tablolar

- Gel göstereyim, gel su pencerenin önüne Suradaki otoyolu görüyor musun?

- Evet

- 20 milyon dolar tuttu, 25 milyon dolara fatura ettik, farki cebe indirdik

Iki yil sonra iki arkadas yine karsilasir

- Gel bu sefer ben seni davet edeyim, bize gidelim

- Yuh! Suraya bak Vay anam vay! Oglum sen bizim eve saray diyordun bu ne böyle Bizimki bunun yaninda müstemilat olmaz valla, saray asil burasi

- Gel nasil yaptigimi sana göstereyim, geç su pencerenin önüne, bak surada otoyolu görüyor musun?

- Hayir! - Iste !!!

Beni Bekle

Anne ve babasi ile uzun bir tartismadan sonra biyiklari yeni terleyen delikanli, bavulunu toplamis

"Sakin beni durdurmaya kalkmayin Ben heyecan istiyorum, Ask istiyorumCosku istiyorumBol para, güzel kizlar istiyorum Bu evde bunlarin hiçbiri mümkün degil"

Sonra kapiya dogru yürümüs

"Dur" diye bagirmis, babasi arkasindan

"Size söylemistim, beni durdurmaya tesebbüs etmeyin diye geriye bagirmis delikanli"

"Dur" diye yeniden bagirmis babasi, oglu bahçe kapisindan çikarken

"Dur Beni bekle"

Önemli Neden

-Hayrola nereden?

-Be be ben mi? Rad rad radyodan geliyorum

-Ne vardi radyoda?

-Spi spi spi spiker si si si synavi vardi da

-Eeee, ne oldu?

-Bi bi bi birak yahu? Ki ki kiravat tak tak takmadik diye almadilar

Kamyon Soförü

Bir kamyon soförü 30 kisiyi ezerek öldürmüs Mahkemeye çikmis Hakim sormus,anlat bakalim nasil oldu Soför anlatmaya baslamis Kamyonla yokustan asagi inerken arabamin fireni patladi benimde durmam için saga veya sola çarpmam gerekiyordu Sag tarafta küçük çocuk, soltarafta da 30 kisi vardi Bende sag tarafa çarpmaya karar verdim demisHakim de sinirlenerek sormus E o zaman nasil 30 kisiyi ezdin Kamyon soförüde: ben ne yapayim çocuk birden bire karsiya geçti demis

4 Motorlu uçak

Amerikali'lar 4 motorlu bir uçak yapmislar ve arabistan çöllerinde uçurmak istemisler , yanlarina bir arap pilot almislar ve uçmaya baslamislar giderken bom diye bir ses gelmis ve 1 motor patlamis, göstergede no panik this is a amerikan teknoloji yazmis,biraz daha gitmisler tekrar bom diye bir ses gelmis ve 2 motorda patlamis,yine no panik this is a amerikan teknoloji yazmis,az daha gitmisler tekrar bom diye bir ses gelmis 3 ve 4 motorlarda patlamis yine no panik this is a amerikan teknoloji yazmis ve pilot uçagi otomatik pilota baglamis ve uçak yere inmisAraplar'da böyle bir uçak yapmislar ve amerikali bir pilotla kesfe çikmislar giderlerken 1 motar patlamis no panik this is a arabik teknik yazmis giderken 2motorda patlamis ve yine no panik this is a arabik teknik yazmis giderken 3 ve 4 motor da patlamis göstergede repeat after me eshe düella ilahe illah ve eshe dü enne muhammeden abduhu versulühü yazmis

Not

Arabasini park edip lokantaya giren adam, çiktginda arabasini akordeona dönmüs bir halde bulurCam sileceginin altinda bir kagitt vardir Kagidi açtiginda, su satirlarla karsilasir :

-Ön vitesle geri vitesi karistirip arabaniza sert bir sekilde çarptim Arabanizda gördü?ünüz gibi çok büyük hasar var Olayi gören kimseler de su an, ben bu satirlari yazarken çevremde toplanmis bulunuyorlar ve bu kagida adimi ve adresimi yazdgimi saniyorlarNe halin varsa gör, o kadar enayi degilim!

Ilk Ask

Evliliklerinin ustunden henuz bir ay gecmistirMutlu koca genc ve guzel karisina sarilir :

-Ilk ask ne kadar tatli, ne heyecanli degil mi?

Genc karisi yanitlar :

-Evet ama seni tanidigima da memnunum

Ameliyat yeri

Iki sevgili bir agacin golgesinde otururlarDelikanlinin tatli sozleri arasinda bir ara kiz sevgilisinin kulagina fisildar :

-Sevgilim sana apandist ameliyati oldugum yeri gostereyim

Delikanlinin gozleri parlar

-Goster canim goster

Kiz eliyle uzak bir yeri gostererek :

-Bak su ilerde gorunen sari bina var ya, onun ucuncu kati

Kuaför

Adam, lüks erkek kuaföründe oturmus bir yandan sakal tirasi yapilirken bir yandan da elleri manikürlenmektedir

Manikürü yapan sarisin fistik adamin ilgisini çekmekte gecikmez, "Güzelim, bu gece benimle çikmaya ne dersin??"

Kiz gülümser, "Özür dilerim ama ben evliyim"

"Bosversene" der adam, "Seninkine telefon et bu gece isin çiktigini eve gelemeyecegini söyle!"

"Istersen sen söyle, su anda seni tiras ediyor"

Tarla

"Bir adamin çok büyük bir tarlasy varmis,tarlasyyla övünür ,hava atarmisAncak bir gün tarlasyna geldiginde onu çok kizdiran birsey görmüs ki,Tarlasynyn ortasyna birisi bir yol yapmy?,oturup beklemeye baslamis ve ilk geleni iyi bir dövecegim demisBiraz sonra esegin üzerinde bir adam çika gekmis,mal sahibi adamy e?ekten indirip dövmeye baslamis,esek bayilana kadar dövmüs,daha sonrada adamy ayni sekilde bayilana kadar dövmüsOlayi uzaktan seyreden üçüncü bir sahis sormus ; neden ilk önce esegi dövdün ? adam cevap vermis "ilk önce adamy dövseydim esek kaçardi"

Golf

Bir cumartesi sabahi Iki genc kadin golf oynuyorlar

Sarisin olani topu dikmis Sopayi oyle bir savurmus ki Top havada kursun gibi ucmus, obur delikte golf oynayan bir erkege o hizla carpmis

Kadinlar dehset icinde, erkegin iki elini bacaklarinin arasinda kelepceleyip iki buklum kaldigini gormusler

Sarisin hizla oraya kosmus ve ozur dilemeye baslamis

"Lutfen izin verin size yardim edeyim Ben bir fizik tedavi uzmaniyim ve eger izin verirseniz cektiginiz aciyi azaltabilecegimi biliyorum"

"Yooo Yooo Gerek yok" diye inler gibi konusmus adam, elleri hala bacaklarinin arasinda kelepceli

"Onemli degil Birkac dakika icinde duzelirim merak etmeyin" Sarisin israr etmis Oyle israr etmis ki adam "Peki" demis sonunda Kadin cok yumusak hareketlerle adamin ellerini birbirinden ayirip iki yana sarkitmis once Sonra adami cimlere uzatmis Pantolonun kemerini gevsetmis Elini iceri sokmus ve masaj yapmaya baslamis

Biraz sonra sormus

"Simdi nasil hissediyorsunuz kendinizi"

"Harika" demis adam "Harika hissediyorum

Ama bas parmagim hala fena halde zonkluyor!"

Patron ve Sekreter

Patron (adam) ve sekreteri (kadin) sehir disina yemege gitmek için arabayla yola çikarlar

Fakat araba yolda problem yaratir Inip bakarlar tamir olacak gibi degil Burda kaldik diye söylenirler Ilerde bir küçük ev görürler Giderler ve kapisinin açik oldugunu görürler Araladiklari kapidan baktiklarinda sanslarina bir de yatak olduguna sevinirler

Adam,"sen yataga yatabilirsin, ben de uyku tulumuyla suraya kivrilirim" der Yatarlar

Biraz sonra sekreter "ben üsüyorum" der Adam uyku tulumunun fermuarini açar, kalkar ve bir battaniye alip kadinin üzerine örter Tekrar gider uyku tulumunun içine girer Fakat çok geçmez

Kadin biraz da arzulu bir sesle "ama ben hala üsüyorum der" Adam yine kalkar ve bir battaniye daha alip kadinin üzerini örter Döner, uyku tulumuna girip uyumaya çalisir

Yine biraz sonra kadin arzulu bir sesle "ama ben isinamadim" der Adam tekrar kalkar Bir battaniye daha alir ve kadini örter Dönüp tekrar uyku tulumunun içine girer

Biraz sonra kadin daha arzulu bir sesle "ama ben üsüyorum ve bir türlü isinamiyorum" der

Adam "en iyisi biz seninle bu aksam evliymisik gibi davranalim, ne dersin?" diye sorar

Kadinin hosuna gider ve sevinçle "olur" der Adam oldukça yükses tonda bagirir:

"kalk ve su lanet battaniyeyi alip üzerini ört" der

Vehbi Efendi

Bir gün padisah Vehbi Efendi'yi yanina çagirir ve: "Bana öyle bir siir yaz ki bir misrasini okuyunca içimden seni öldürmek, bir sonrakini okuyunca ise ödüllendirmek gelsin" der Ve iste sonuç asagida:

* Azm-u hamam edelim, sürtüstürem ben sana, Kese ile sabunu, rahat etsin cism-u can

* Lal-u sarap içurem ve islatip geçirem, Parmagina yüzügü, hatem-i zer drahsan

* Egil egil sokayim, iki tutam az midir? Lale ile sümbülü kakülüne nevcivan

* Diz çökerek önüne ilik ilik akitam, Bir gümüs ibrik ile destine ab-i revan

* Salinarak giderken arkandan ben sokayim, Ard etegin beline, olmasin çamur aman

* Kulaklarindan tutam, dibine kadar sokam, Sahtiyenden çizmeyi, olasin yola revan

* Öyle bir sokayim ki, kalmasin disarda hiç, Düsmanin bagrina, hançerimi nagehan

* Eger arzu edersen, ben agzina vereyim, Yeter ki sen kulundan lokum iste her zaman

* Herkese vermektesin, bir de bana versene, Avuç avuç altini, olsun kulun saduman

* Sen her zaman gelesin, ben Vehbi'ye veresin, Esselamun aleyküm ve aleykümesselam Sümbülüzade Vehbi Efendi

Iskoç'un Taragi

Sokakta karsilasan iki Iskoçyali, aralarinda konusuyorlardi:

- Üzgün görünüyorsun, Neyin var?

- Sorma? Canim çok sikiliyor

- Neden ?

- Taragimin bir disi kirildi

- Taragin bir disi kirildi diye, insan bu kadar üzülür mü?

- Kirilan taragin son disiydi

Rolex

Avukat arabasini bürosunun önüne çekmisti inmek için kapiyi açti tam o sirada arkadan hizla gelen tir kapiyi aldi götürdü hemen kalabalik birikti ambulans polis vs polis avukata sordu nasil oldu avukat sinirli inecekken arkadan geldi kapiyi aldi götürdü eyvah o kadar para vermistim Polis: peki beyfendi kolunuz nasil koptu Avukat bagirarak eyvah rolexim rolexim

Herkes, Hiç kimse, Herhangibirisi, birisi

Öykünün kahramanlari 'Herkes! 'herhangi biri' birisi ve Hiç kimse adli dört kisidir Ortada HERKESTEN yapmasi istenilen bir is vardiHERKES bu isi kesimlikle BIRISININ yapacagina inaniyordu HERHANGI BIRININ yapabilecegi bu isi nedense HIÇKIMSE üstüne almadi BIRISI bu duruma çok üzüldü Çünkü yapilmasi gereken is HERKESIN isiydi Fakat buisi HERKESIN yapamayacagini HIÇKIMSE aklina getirmemisti HERKES ise konuya nasilolsa HEHANGI BIRI yapar gözüyle bakiyordu sonunda HErKES,HERHANGI BIRININ yapabilecegi fakat HIÇ KIMSENIN yapamadigi bu isin suçunu BIRISInin omuzlarina yükledi

Enayi

Bir arastirmaci sabir ve dikkatle çalisarak iki fareye aciktiklari zaman burunlari ile bir zile basmayi ögrettiÜç gün sonra bu farelerden biri digerine söyle diyordu:

enayiyi amma alistirdik yahu her zile basisimizda peynir veriyor

Uyusturucu

Iki genc uyusturucu icerken yakalanmislar ve cuma gunu mahkemeye cikarilmislar Hakim - Bakin cocuklar daha cok gencsiniz size 2 bir sans veriyorum Hafta sonu elinizden geldigince insanlari uyusturucudan vazgecirin pazartesi goruselim

Haftasonu gecmis

Hakim - Eeee ne yaptiniz anlatin bakalim

1 genc - Ben 17 kisiye uyusturucuyu biraktirdim

hakim - Cok guzel nasil yaptin?

1 genc - Iki daire cizdim ( O o ) seklinde ve 1 si uyusturucudan onceki beyniniz 2 si ise uyusturudan sonraki beyniniz deyince inandilar

Hakim - Guzel, inandiriciSerbestsinya sen?

2 genc - Ben 156 kisiye biraktirdim

Hakim - Ho !?Inanilmaz,nasil ?

2 Genc - Bende 2 daire cizdim( o O ) seklinde 1 daire uyusturucudan onceki kiciniz 2 si ise hapishaneden sonraki dedim

Sadece Yagmur Yagdiginda

Kadin kocasi isteyken sevgilisini eve cagiriyor, ikisi yatakta zevk dolusaatler gecirirken birden kapi caliyor bi de bakiyolar KOCASI EVE ERKEN GELMIIIIIS!!! Kadin panik icinde: "Allahim bu nerden cikti simdi!!!Cabuk al topla kiyafetlerini, camdan atla kaybol!!"

Adam pencereden asagi bir bakiyor: "Hayir atlayamam deli misin nasil yagmur yagiyor gormuyor musun!!!"

Kadin deli gibi kosturuyor: "Kocam bizi burda yakalarsa ikimizi de öldürür atlamak zorundasin hadi cabuk cabuk!!!!"

Boylece adam caresiz,kiyafetlerini kaptigi gibi camdan atliyor ayaga kalkip bir de etrafa bakiyor ki bir maratonun tam ortasina dalmisbozuntuya vermeden yariscilarla kosmaya baslamistabi cirilciplak ve pantolonu gomlegi elinde kosan bitek kendisi oldugu icin dikkat cekiyor

Kosuculardan biri soruyor kendisine: "Siz hep ciplak mi kosarsiniz?"

"Ah evet evetrüzgarin ciplak tenime degmesi kadar guzel bi duygu yok"

"Ama ciplak kosarken de hep kiyafetlerinizi elinizde mi tasirsiniz?"

"Yaaa öylekosu bitince arabama biner giyinir eve giderim diye"

"Gercekten cok ilgincpeki kosarken hep prezervatif de takar misiniz?"

"Aaaseyy sadece yagmur yagdigi zaman"

Tetikçi

Mafya babasi korumaya aldigi muesseselerden haraclari toplamak icin yeni bir tetikci buldu Sectigi adam sagir ve dilsizdi Baba, yeni tetikcinin polisin eline gecerse, fazla bir sey anlatmasinin mumkun olamayacagini dusunuyordu boylece

Baba, bir gun odemelerin geciktigini fark etti ve tetikciye adamlarini gonderdi Adamlarin sagir dilsizle anlasmalari mumkun olmadi tabii Bunun uzerine "Baba" sagir dilsizi odasina aldirtti Bir de isaret alfabesi bilen tercuman buldular

Tercuman isaretle sordu:

"Paranerde?

" Sagir dilsiz isaretle yanit verdi:

"Ne parasi Benim paradan haberim yok Neden bahsettiginizi anlamiyorum

" Tercuman tercume etti

"Neden bahsettiginizi anlamiyormus

" Baba 38'ligini koltuk altindan cekip sagir dilsizin beynine dayadi

"Simdi sor bakalim, para nerde?"

Tercuman isaretle sordu: "Para nerde?

" Sagir dilsiz isaretle yanit verdi:

"Central Park'ta, Bati 78'inci Caddeye acilan kapidan girince soldan ucuncu agacin kovugunda 100 bin dolar var"

Baba ofkeyle gurledi:

"Ne dedi?"

Tercuman yanitladi:

"Dediki hala neden bahsettiginizi anlamiyormus Ayrica diyor ki, o tetigi cekmeye de gunuz yemezmis!"

Kanca

Sahil kasabasindaki meyhaneye giren tek bacagi, tek kolu ve tek gözü olmayan kara korsan müsterilerin derhal dikkatini çekmis

Tahta bacagini ileri dogru uzatip kanca kolunu yanindaki iskemleye dayadiktan sonra içkisini yudumlayan korsana meyhanedekiler biraz hosbesten sonra merakla sormuslar:

- Bacagini nerede kaybettin?

- Preveze deniz savasinda

- Ya kolunu?

- Düelloda

- Peki ya gözüne ne oldu?

- Güvercin pisledi

- Güvercin pislemesi gözü kör eder mi?

- Güvercin pisledigi gün koluma kancayi yeni taktirmistim

Iskoç Yöntemi

Iskoç gencin birisi, evlendigi günün ertesi Amerika'ya çalismaya gider 2 sene sonra vatanindan eline bir telgraf gelir:

"Karin öldü stop Acele gel stop"

Iskoç atlar ilk uçaga ve memleketine döner Haniminin basucuna gider ve baslar yakarmaya Kiraz dudaklarina doyamadim, elma gögüslerine doyamadim derken sehvete gelir ve ölü hanimini becerir Is buya hanimi birden canlanir

Bir kaç gün daha memleketinde kalan iskoç tekrar Amerikaya döner

Aradan bir iki yil daha geçtikten sonra, eline bir telgraf daha geçer:

"Amcanin oglu öldü stop Gelmene gerek yok stop Bütün köy bir haftadir ugrasiyoruz stop

Doktor Çok Kizdi

Adam doktora gitmisti Muayeneden sonra doktor : -Sana suppozituvar yaziyorum Aksamlari uygularsin der Adam eve geldikten sonra karisina sorar

-Suppozituvar ne demek?

-Ben nerden bileyim aç telefonu doktora sor

Adam doktora telefonda suppozituvarin nasil kullanilacagini sorar

Doktor yanitlar

-Rektal yoldan kullanacaksinVe telefonu kapatir Adam karisina döner ve : -Rektal yol ne demek?

-Ayol delimisin ben nereden bileyim doktora sorsana

Adam bu sefer de rektal yoldan kullanmak nedir diye sorar

Doktor yanitlar

-Anal yoldan uygulayacaksin Adam yine anlamamistir Tekrar sorar :

-Anal yol nedir? Doktor tekrar yanitlar

-Kiçina sok kardesim Ve telefonu kapatir Adamin yüzü burustugu için karisi sorar

-Doktor ne dedi?

-Valla adamin ne dedigini anlamadigim ama çok kizdi sanirim Ilaci kiçina sok dedi

Yöneten Erkekler

Yeryüzündeki herkes ölür ve Tanri'nin huzuruna çikarlar Tanri der ki:

"Erkekler 2 sira olsun, bir sirada karilari tarafindan yönetilen erkekler, diger sirada karilarini yöneten erkekler

ayrica bütün kadinlari cennete aldim onlar meleklerle birlikte gidecekler simdi"

Böylece kadinlar gittikten sonra Tanri erkeklerin karsisina geçer

Bir bakar ki karilari tarafindan yönetilen erkeklerin sirasi 100 kmuzunama karilarini yöneten erkeklerin sirasinda sadece bir adam duruyor Tanri diger siradakilere çok kizar:

"Kendinizden utanin!! Sizi bu dünyada güç ve idarenin temsilcisi olarak yarattim ve suraya bak, hepiniz güçsüz karaktersiz 100 kmlik bir sürü olmussunuz bakin bir tek erkek kulum su yan sirada tek basina gururla dikiliyorOndan ders alin!!! Oglum, sen anlat bunlara, sen ne yaptin da "karilarini yöneten erkekler" sirasinda bir tek sen oldun????"

Ve adam cevap verir:

"Bilmem karim bana burda durmami söyledi"

Siyanürlü Karpuz

Bir karpuz tarlasi olan çiftçi, her aksam tarlasina çocuklariin dadandigini ve birkaç karpuzun eksildigini farketti Epey düsündukten sonra, tarlaya bir uyari levhasi koymaya karar verdi

"Dikkat! Karpuzlardan birine siyanür enjekte edildi! "

Ertesi aksam karpuz yiyemeden kaçan cocuklari keyifle izledi

Bir hafta sonra, çiftci tarlasinda geziyordu Karpuzlarinii kontrol ederek eksik olmadigii düsünürkenken gözü kendi levhasinin yanina konan bir levhaya ilisti

"Simdi o karpuzlardan iki tane var !"

Kravat istiyorum

Günün birinde bir adamin aksam patronla yemegi varmis Adam takim giysisine çok güzel ve görkemli bir kravat almak istiyormus Bir magazaya gitmisYanina bir kadin yaklasmis ve sormus:

-Ne arzu etmitiniz efendim?

-Bir kravat alacaktim

Kadin: -Bizde müsteriyi memnun etmek esastir kravatlarimiz 2 kattadir

Adam 2 kata çikmis Adam kadina bir kravat istiyorum demis ve kadin sormus:

-Kravatiniz renkli mi olsun yoksa siyah beyaz mi?

Adam: -Renkli olsun, demis

kadin: -Bizde müsteriyi memnun etmek esastir lütfen bir kat yukari çikin, demis

Adam çikmis Kadina ben renkli bir kravat istiyorum demis

Kadin: -Kravatiniz renkli ve üstünde çizgiler mi olsun yoksa renkli ve üstünde çiçekler mi demis?

Adam : -Çiçekler olsun,demis

Kadin: -Bizde müsteriyi memnun etmek esastir lütfen bir kat yukari çikin,demis

Adam bi kat daha yukari çikmis

Kadina: -Renkli ve desenleri çiçekli olan bir kravat istiyorum,demis

Kadin: -Kravatinizdaki çiçeklerin fonu koyu renk mi açik mi olsun ,demis

Adam: -Açik renk olsun,demis

Kadin: -Bizde müsteriyi memnun etmek esastir lütfen bi kat yukari çikin,demis

Adam renkliydi, açikdi,koyuydu, çizgiliydi, fonu açikti, maviydi, sariydi derken 36 kata ulasmis ve sinirli bir halde istedigi kravatin özelliklerini saymis

Kadin: -Alacaginiz kravat bu giysinizin üstüne mi olacak yoksa baska bir giysinizin üstüne mi, diye sormus

Adam: -Evdeki bir takimimin üstüne demis

Kadin: -Bizde müsteriyi memnun etmek esastir,eger verecegimiz kravat takiminizin üstüne olmazsa bu bizim disiplin kurallarimiza uymaz lütfen evdeki giysilerinizi getirin, demis

Adam sinirli bir halde asansöre dogru yürümüs ve o anda asansörün içinden yari çiplak bir adam çikmis ve demis ki:

-Bu popom bu da klozet kapagim lütfen verin artik su tuvalet kagidini!

Eleman Araniyor

Bir sietin kapisinda bir ilan asilmis söyle yaziyor:

"Dakikada 70 kelime yazabilen, Bilgisayar bilen, Yabanci dili olan eleman araniyor"

Bir köpek ordan geçerken bu ilani görüyorbir süre bakiyor; bakiyor,derken agziyla kagidi yerinden söküp ofise giriyor, dogru müdürün odasinaVe müdürün karsisina geçip agzinda kagitla ona öylece bakiyor Adam bunu görünce kahkahayi basiyor

- "Hahahahahahaaa ama ben bir köpegi ise alamam ki??"

- Ama köpek israrla kagidi adama uzatiyorVe müdür sonunda diyor ki

- "peki o zaman sana bi mektup vericem bunu yaz bakalim"

Köpek kagidi aliyor,bilgisayarin basina geçiyor, gayet güzel tikir tikir mektubu yazip bitiriyorMüdür sok oluyor,ama bozuntuya vermeden bu sefer diyor ki:

- "Bak söyle söyle bir uygulamaya ihtiyacimiz var, buna bir program yaz çalistir bakalim"

15 dakika sonra köpek bilgisayarda o problemi çözecek süper hizli bir uygulama yaziyor, adam inceliyor ve dumur oluyorArtik söyleyecegi tek sey kaliyor:

-"Sen inanilmaz birseysin!!! Ama yine de seni ise alamamNe yazik ki senin herseyin mükemmel ama yabanci dilin yok" Ve köpek cevabi yapistiriyor:

-"Miaaooooowwwwww"

Papagan

Kadinin birinin cani sikilir ve hayatinda degisiklik olsun diye pet shoptan bir hayvan almaya giderPet shopa gidince kedi,köpek ve bir papaganin fiyatini sorar Papaganin fiyatinin cok ucuz oldugunu gören kadin sorar:

''bu papagan neden bu kadar ucuz'' Pet shopun sahibi yanitlar:

''bu papagan daha önce bir genelevde duruyordu, agzi biraz bozuktur, alanlarda ondan sikayetçi onun için fiyat ucuz

''Kadin bu fiyati kaçirmak istemez ve bir papagan ne kadar kötu konusabilir ki diyerek alir evine götürür Eve gelince kadin papaganin örtüsünü kaldirir Yeni ortami gören papagan

''ooo yeni mekan, yeni patron '' der

Kadin bunlara gülüp geçer Daha sonra evin iki kizi okuldan gelir Papagan bunlari görerek

''ooo, yeni mekan yeni patron, yeni kizlar'' der

Tabii kizlar saskin Anneleri olayi anlatinca kizlar da gülerler Bu sirada evin babasi gelir Papagan yine acar agzini:

''yeni mekan, yeni patron, yeni kizlar''

sonra evin babasina bakarak

''OOOO, Mehmet abi hos geldin yaaa!!!

Gözbebegi

Ingiltere'nin saygin kiz kolejlerinden birinde biyoloji ögretmeni ögrencilerden miss perkins'a "söyle bakalim, insan vucudunda uyarildiginda normal büyüklügünün alti katina ulasan organ hangisidir?" Ögrenci yüzü kizararak bana bu soruyu sordugunuzdan ailemin haberi olacak demis Ögretmen baska bir ögrenciye dönmüs ve sen söyle miss sarah demis Sarah "los isikta gözbebegi" yanitini vermis Ögretmen aferin dedikten sonra miss perkins'a dönmüs ve sana üç sey söyleyecegim demis 1- dersine hiç çalismamissin bundan ailenin haberi olacak 2-aklin fikrin sürekli kötü seylerde 3- ilerde çok büyük hayal kirikligina ugrayacaksin

Baskasinin Pantolonu

Ögretmen çocuga sormus,

'Oglum elini pantalonun sag cebine attin ve bir 10 milyon lira çikarttin, sol cebinden de 5 milyon lira çikti Senin simdi neyin var?

Ögretmen çocugun '15 milyon liram var' cevabini vermesini beklerken Çocuk cevap vermis

'Her halde üzerimde baska birinin pantalonu var!'

Gaipten Gelen Ses

Koyboy colorado colunde atiyla yorgun argin giderken birden bire nereden geldigi belli olmayan bir sesle irkilir

- '' DUUR''

sasiran kovboy etrafina baksada kimseyi göremez gaipten gelen bir sesdir bu az sonra tekrar ayni ses,

- '' ATINDAN IN VE KUREGINI AL'' der

sasiran kovboy korku içinde emre itaat edip atindan iner ve kuregini atinin arka tarafinda çekip alir bu arada etrafina bakmayi ihmalde etmez ama koca colde kimseler yoktur az sonra o ugultu seklindeki gürleyen ses tekrar duyulur

-'' SOLA DOGRU YIRMI ADIM AT''

kovboy aynen denileni yapar yapar ama korkudan ne yapacagini bilememektedirde Adimlari sayar ve durur birazdan, o ses -'' ORAYI KAZ HEMEN''der

kovboy kazmaya bassar Az sonra kuregine bir sey takilir biraz daha kazar ve bir sandik görür

-'' SANDIGI ÇIKART ORADAN''

denileni yapar hemen

-'' AÇ ONU'' diye gürler o ses yine kovboy sandigin kilidini kirar ve içini açar oda ne içi, çil çil altin dolu ne yapacagini sasiran kovboy etrafina bakar bakar ama kimseyi göremez saskinligini üzerinden atamadan o ses yine gürler,

-'' HEMEN ATINA BIN VE DOGRU LAS VEGASA GIT'' der

bir robot gibi emre itaat eder ve hemen sandigi atinin arkasina baglar ve saskinlik içinde atini Las Vegas'a sürer Las Vegas'a geldiginde o ses

-'' DUUUR VE SAGDAKI KUMARHANEYE GIR'' der

kovboy denileni yapar içeri girer ve yine o ses

-'' RULET MASASINA GIT VE BÜTÜN ALTINLARI SIYAH 5'E OYNA'' der

kovboy, parlayan gözlerle denileni yapar masaya yaklasir ve sandigi herkesin saskin bakislari arasinda siyah 5'e koyar rulet dönmeye baslar kovboy kendinden emin olmakla beraber birazda heycanlidir top döner, döner,döner ve oda ne?

KIRMIZI 12 Evet top kirmizi 12' de durur sessizlik olur kovboy saskin etrafina,saga sola bakarken gürleyen ses

-'' HASSR BE'' der

Kirik Anten

Kaynana geline devamli söylenirmis babanin evinden ne getirdin diye

Gelin sonunda dayanamamis "daha ne getireyim"

gögüslerini göstermis "kristal avize" demis,

göbegini göstermis "6 metrekare bünyan hali" demis

ekmek teknesini gösterip "renkli televizyon" demis

sonra kaynanaya sormus :

"Oglun ne getirdi, kirik bi anten, o da oynamazsan göstermez

Mars'ta Hayat Yok

Temel, marsa gidecek ilk astronottur 10 milyar dolarlik muhtesem bir uzay gemisi ile giden Temel'den dönüse dek haber alinamayacaktir

10 yil sonra geri döndügünde flaslar patlar herkes merakla etrafini sarar:

"Marsta hayat var mi???"

Temel omuzlarini silker: "Yok "

Bilim adamlari, basin ve tüm dünya hayal kirikligi içindedir Temel'i uçaga bindirip Trabzona ugurlarlar

Aksam evinde ailesi ile kendi dönüsünü seyreden Temel'in oglu sorar:

"Baba hakkaten hayat yok muydu acaba?"

Temel yine omuzlarini silker: "Haçan saat 11 dedin miydu butün tükkanlar kapanii! Sen puna hayat mi diisin?"

Hakan Sükür

Bir gün Fatih Terim Ridvan Dilmen'i Florya tesislerine cagirir ve :

-Benim oyuncularim seninkilerden akilli, der Bunun uzerine Ridvan :

-Göster hadi, der

Fatih :

-Hakan gel ogum, der Hakan :

-Buyur hocam, der

-Senin babanin oglu olupta senin kardesin olmayan kimdir?

-Tabiki benimdir hocam, der

-Afferim dogru söylüyormussun, der Ridvan Fenerbahçe tesislerinde : -Boliç gel evladim

-Buyur hocam

-Valla bilmem kimdir hocam?

-Bak birde bana soruyor git iki kat antreman yap!!!

Boliç düsünür :

-Ulan hocayi kizdirdik bari Rüstü'den ögreniyim

-Rüstü

-Ne var

-Tabiki benim

-Sagol

Boliç kosarak Ridvan'in yanina gelir

-Hocam hocam cevabi buldum

-Nedir?

-Tabii ki Rüstü'dür hocam

-Salak herif cevap Rüstü olur mu?

-E peki o zaman nedir?

-Tabiki Hakan Sükür'dür

Gece Kursu

Birkaç Fransiz kantinde gevezelik ederken içlerinden biri sorar :

-Gütenberg kim Biliyormusunuz?

-Hayir, der ötekiler

-Güzel, sizde benim gibi gece kurslarina gitseydiniz, Gütenberg'in basim makinasini bulan kisi oldugunu bilecektiniz Ya Panmentier'i?

-Hayir, der ötekiler

-Güzel, sizde benim gibi gece kurslarina gitseydiniz, Panmentier'in patatesi bulan kisi oldugunu bilecektinizEger gece kurslarina gitmezseniz yasam boyunca

Iste o zaman, aralarinda lehimci olani öfkelenip patlar :

-Oldu, anlastik! Gütenberg'i, Panmentier'i bilmiyoruz Sen Totoche kim biliyormusun?

-Hayir!

-Peki öyle ise ögren! Totoche, sen gece kurslarina giderken karinla yatan adam!

Güle Güle

Adam bakmis, küçük oglu Hz Isa'nin resmi önünde dua ediyor

-Tanrimin anneme, babama, büyük babama uzun ömür verGüle güle anneanne

Bir anlam verememis bu duayaAncak ertesi gün aci haber gelmisAnneanne sizlere ömür

Ertesi hafta adam bakmis çocuk yine duada :

-Tanrim anneme babama uzun ömür ver Gülegüle büyük baba

Ertesi gün büyük baba mefta

Bir hafta sonra adam bakmis küçük çocuk yine duada :

-Tanrim anneme uzun ömür ver Güle güle baba

Adam ertesi sabah bir hastaneye gitmip yatmisTetkikler, tahliller, kalp elektrosu, röntgen çekimleriSapasaglam

Bakmis karisi iki gözü iki çesme agliyor -Ne oldu hanim

-Bizim postaci, demis hanim Ne iyi adamdi Bugün haber aldim Ölmüs!!!!

Trafik Cezasi

Iki polis otobanda arabayla yavas yavas giderlerken bir amcanin esegiyle otobaninin kenarindan giderken görürler ve biraz dalga geçmek için arabayi durdururlar

Amcacigim senin bu yaptigin yasalara aykiri Otobana esekle girilmez Bu yüzden ceza yazmamiz gerekiyor Cezayi sana mi yazalim yoksa esege mi? Amca düsünmüs ve bana yazin demis

Polisler bir daha sormus ama yine ayni cevabi almislar Polisler cezanin neden kendisine yazilmasini istedigini sorunca yasli amca;

"Ben bu esegi ilerde polis yapacagim Sicilinin simdiden bozuk olmasini istemem" demis

Boynuzlar

Bi adamla kadin evlilermis fakat çocuklari olmuyormus 15 sene sonra kadin müjde kocacim hamileyim demis bizimki çok sevinmis ee kolay diil 15 seneden sonra baba olmak, fakat 8 ay sonra isyeri adami yurtdisina göndermis adam çok üzülmüs dogumda karisinin yaninda olamayacagi için ama eli mahkum gitmis 4 ay sonra geldiginde ne görsün çocuk zenci, karisina sorunca kadin sogukkanlilikla cevap vermis

Aslinda çocuk normal dogdu fakat sonradan benim sütüm kesildigi için zenci bir süt annesi buldum onun sütünü içe içe böyle karardi demis

Adamda ben en iyisi anneme sorayim o herseyi bilir demis annesine anlatmis Anneside:

evet oglum dogrudur sende normal dogdun fakat sütün kesildigi için seni inek sütüyle besledim simdide boynuzlarin çikiyor!

Reha Muhtar'in konugu

Reha Muhtar türkiyenin en yasli ad***** stüdyosunda anahaber bültenine çagirir

Reha- Efendim bize basinizdan geçen güzel bir aninizi anlatirmisiniz

Adam- Bir gün köyde komsumuzun esegi kayboldu köyün gençleri olarak onu aramaya gittik Geri dönerken aksam olmustu Esek gözümüze güzel göründü

(Reha Muhtar hemen keser)

Reha- öhö öhö burda olmaz efendim Siz en iyisi bize baska bir aninizi anlatin

Adam- Bir gün muhtarin kizi kayboldu köyün gençleri olarak onu aramaya gittik Geri dönerken aksam olmustu Kiz gözümüze güzel göründü

(Reha Muhtar hemen keser)

Reha- öhö öhö ayip oluyor efendim siz en iyisi güzel anilarinizi bosverin basinizdan geçen kötü bir olayi anlatin bize

Adam-BIR GÜN BEN KAYBOLDUM!

Temel'in Atalari

Temel bilim adamidir ve bir arkeoloijk uluslararasi toplantiya katilir jopon bilim adami kürsüye çikar ve:

-Biz yaptigimiz kazilarda 50 m ye kadar indik ve telefon tellerine rastladik demekki bizim atalarimiz telefon kullaniyorlarmis temel:

-Bizde yaptigimiz çalismalarda 100 m ye kadar indik ve hiç bir sey bulamadik demekki bizim atalarimiz da telsiz tefon kullaniyorlarmis

Essek Kaybolunca

Nasreddin Hoca'nin esegi kaybolunca arkadaslari üzülmüs ve esegi aramaya koyulmustu Hoca ise bunlarin arasinda:

"Allaha sükürler olsun", diye dolasiyordu

Arkadaslari dayanamadi:

"Hoca efendi biz üzülüyoruz ve esegini ariyoruz, sen ise sükürler olsun diye adeta seviniyorsun, bu ne haldir" deyince:

Hoca: "Ben esegin kaybolmasini degil, esegin üzerinde ben olmadigima sükrediyor seviniyorum, yoksa dört gündür ben de yitik olacaktim

Ramazan

Bayramin yaklastigi günlerden birinde, iftar sirasinda, misafirlerden biri:

"Keske Ramazan senede iki gelse" der

Ayni sofrada misafir bulunan Bektasi ise hemen su cevabi verir:

"Madem bu kadar seversiniz, Ramazan gider gitmez neden Bayram edersiniz"

Biletimi Yirtiyor

Sinemaya girip, filmi seyretmek istiyodu Giseden biletini aldi Birkaç dakika sonra gelip bir tane daha aldi Sonra bir bilet daha, bir daha Gisedeki görevli dayanamadi; "Karaborsa yapiyorsun galiba Bu kaçinci bilet alisin?" Deli; "Içeride bir deli var" dedi

"Tam kapidan girince biletimi yirtiyor Bende gelip yenisini almak zorunda kaliyorum!"

Dilinizi Çikarin

Doktor sikayetiri dinledikten sonra kiza dönmüs: "Soyunun!" demis "Fakat doktor" demis kiz, "Hasta olan ben degilim, annem"

"Doktor anneye dönmüs: "Dilinizi çikarin bakayim hanimefendi""

Wilson Çivileri

Adamin birinin bir çivi fabrikasi vardir ve reklam yaptirmak istiyordur Pazarlamaci bir arkadasi ile konusurken arkadasi "Wilson Çivileri" diye bir reklam ayarlayabilecegini söyler "Bana bir hafta ver" der arkadasi "Sana bir kasetle dönecegim" Bir hafta sonra pazarlama uzmani Wilson'u görme ye gelir Kaseti videoya koyar ve çalistirir "

Romali bir asker, Isa'yi çarmiha çivilemekle mesgul, yüzünü kameraya çevirir ve "Wilson Çivileri kullanin, onlar her seyi tasirlar!" der Wilson çilgina döner ve bagirir; "Senin problemin ne? Bunu asla TV'de göstermezler, sana ikinci bir sans veriyorum, ama kesinlikle Romalilar'in Isa'yi çarmiha germesi gibi seyler istemiyorum"

"Ikinci hafta pazarlamaci elinde baska bir kasetle gelir Yine kaseti videoya koyar ve çalistirir Bu sefer kamera, Roma'nin disindan merkeze dogru yakinlasir ve çarmiha gerili Isa'nin önünde durur Romali bir asker yukari bakar ve "Wilson Çivileri Her seyi tasir!" der

"Wilson kendini tutar bu sefer "Sen, beni anlamiyorsun, çarmihta bir Isa istemiyorum Sana son sans veriyorum ve bir hafta içinde yayinlanabilecek bir reklamla gelmeni istiyorum" der Bir hafta daha geçer "

"Wilson sabirsizca beklemektedir Pazarlama uzmani yeni kasetiyle gelir Saçlari uzamis, çiplak bir adam nefes nefese kosmaktadir Bir düzine Romali asker de pesinden kovalamaktadir Tepenin basina gelirler ve askerlerden biri kameraya döner: "Keske Wilson Çivileri kullansaydik!"

Papaz

Papaz, iki metre ilerisinde duran zangoça sormus:

"Gizli gizli sen mi içiyorsun kutsal sarabi?" Zangoç'ta derin bir sessizlik Iyice köpürmüs Papaz: "Sana soruyorum be adam! Duymuyor musun?" "Hayir, buradan hiçbir sey duyulmuyor efendim!" Olacak sey mi! Iki adim öteden beni duymuyorsun"

Zangoç biyik altindan gülmüs;

"Isterseniz yer degistirelim, anlarsiniz" Yer degistirmisler Bu kez Zangoç seslenmis: "Kilise için toplanan yardimlari kim iç ediyor?"

Papaz kendi kendine söylenmis:

"Hakikaten yahu! Buradan hiçbir sey duyulmuyor"

Melez

Bir gün bir tavsan ormanda neseyle yürüyormus

Derken karsisina tanimadigi bir hayvan çikmis "Nesin sen?" diye sormus tavsan

"Ben katirim Annem essek, babam ise bir attir" demis Tavsan "Hmm hayli enteresan" diyerek yoluna devam etmis

Derken yine tanimadigi bir hayvana rastlamis

"Peki sen nesin?"

"Ben bir kurt köpegiyim Annem köpek, babam ise kurttur" Tavsan yine "Enteresan" diyerek ilerlemis

Ancak bu sefer karsisina ne idügü belirsiz bir hayvan daha çikmis

"Sen de kimsin?" "Ben bir devekusuyum" "Hassittir len"

Limon Kalmadi

Karadenizlinin biri bara girmis "Barmen bey, Limonsuz bir tekila lütfen" demis

Barmen: "Beyefendi, limonumuz kalmadi, kusura bakmayin Portakalsiz versek olur mu?"

Program

Basbakan Temel gazetecilere açikliyor;

-Programimizi tamamlamak için dört yil daha istiyoruz!

-Progr*****z nedir?

-Dört yil daha görevde kalmak!

Relativite

Bir adam, tanrinin dogasini anlamak istiyormus ve ona sormus;

"Tanrim, bir milyon yil senin için ne kadar bir süredir?"

Tanri söyle cevaplamis;

"Bir milyon yil, benim için 1 dakika kadardir" Adam sormaya devam etmis;

"Peki tanrim, bir milyon dolar senin için ne kadardir?" Tanri cevaplamis;

"Bir milyon dolar benim için bir pennydir"

Adam dayanamamis; "Tanrim bana bir penny verir misin? " demis

Tanridan söyle bir cevap gelmis;

"Bir dakika "

Kulaklar

Bir hanimefendi, yillik kontrol için doktora gitmis "Doktor" demis

"Ben son derece saglikli bir kadinim Bir tek kusurum var Gaz kaçiriyorum Durmadan gaz kaçiriyorum Evde, iste, otobüste, asansörde, süper markette Durmadan kaçiriyorum Ama fazla da sikayetim yok Kendime hiç sorun yapmiyorum bunu Çünkü benim kaçirdigim gazin ne kokusu var, ne de sesi çikiyor"

Doktor, bir hap yazmis kadinin reçetesine "Bu haplardan günde üç tane al, haftaya gel, gene beni gör" demis

Kadin, ertesi hafta hisimla girmis doktorun muayenehanesine "Doktor" demis "Hey doktor Geçen` hafta verdigin haplardan sonra, kaçirdigim gazlar les gibi kokmaya basladi"

Doktor, "Güzel" demis

"Çok güzel Sinüslerinizi tedavi ettik demek Simdi sira geldi, kulâklariniz üzerinde çalismaya"

Iki Deli

Akil hastanesinden kaçan iki deli, karsidan gelen bekçiyi görünce, iri gövdeli bir çinarin arkasina saklandilar

Bekçi, onlarin ayak seslerini isitmisti Sordu; "Kim o?"

Içlerinden biri kedi gibi miyavladi

Bu basarili miyavlamadan sonra bekçi yürüyüp gidiyordu ki delilerin ayaklari altindaki yapraklar hisirdadi

Bekçi geri dönüp yine seslendi: "Kim var orada?"

Ikinci deli cevap verdi; " Bir kedi daha"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com