Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi > Şiirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
itibarındandır, kalemin, yazıyorsam

Seni Yazıyorsam Kalemin İtibarındandır

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Seni Yazıyorsam Kalemin İtibarındandır

"Bir sokak kedisinin gözlerinde sessizim,

yalnızlaştırıyor yüzümü beton giymiş kalabalıklar!"

Ne açtığın boşlukları doldurabiliyorum,ne de yaşayabiliyorum içindeGecenin segahını mesken edindi yüreğim,umut mahsulu saatler bana varmadan ölüyorBir kapsüle sığmayacak kadar çoğaldı içimde yaralar,yarım bardak uykuyla susturamıyorum kendimiDilime acımı baglayıp haykırıyorum acım dinmiyorHaykırışlar yetse de kırılışları anlatmaya,anlattıgını dinletmeye yetmiyor

Ruh esir,aşk diri,kalem küskün

İz bırakmış gölgelerle yaşanmıyor aşk kavradım

Kapatılmamış defterlerinin ağrısı volta atıyor şimdi titreyen kıyılarımda,tanımadığım suretlerin hoyratlığını yudumluyorum avuçlarındanEskitemediğin acılarına sattın sevgimi!Halbuki ben yüreğine baştan borçlu yazıldığımdan bihaber, dünyaya sığdıramadığın ismini tek heceye sığdırmıştımYorgun düşmüş yüreğini dokunmadan tutmuştum ,"sus"olup sancılarında,su olup akmıştım yeşertmeye çalıştığın ne varsaSen bütün sebepleri buruşturup savururken çöp kutularına,sonuçları birbirine geçirip yollar yaparken ayaklarına,ben sadece kendime söylemişim anlıyorum

Çok gördüm aslında herhangi bir zamanın içinde kaybolanı,ama görmedim kayboldugu yerde bulunanıSen kendını hep yanlış yerde aradınBulamadıkça vazgectin en insancıl yanlarından daAnlık hazları diyarına hükümdar yaptın,koynundan cıkaramadın tek duyumluk dokunmaları

Anlamadın yar hiç anlamadın,

Başını kuma gömüp yaşanmaz hayatSaglam hatta sayısız köprü inşa etmek,köprülerde yaşamak hayatı nehri akmaz kılmıyorÖrülen duvarların arkasından bakmak ya da hayata,fırtınaları uzagına düşürmüyorKaçmak ise sadece çözümsüzlük zincirine bir halka daha ekliyorVe dayanılır kılmıyor yalancı söylemler acıları

Emir verilmiyor duragan olmayana!

Acılar yüzleşme istiyor,

yüzleşme kendine dönüp bakmayı ve tam burada başlıyor

aynalara yeminli dillerin firarı

"Oysa firar katlanılır kılmaz efkarları ve üstünden

atla***** aşılmaz hiç bir acı"

Gün senin günündür artıkSen,ben ve gölgeler denklemine yenik düştü bir yanımHarcanacak tek bir "gel"im bile kalmadı hiçlik sokaklarında kaybolmayı emir biçtiğin ömrüne

"Bir mucizeyi yok ettin

Hadi alkışla kendini!"

Bir korsan dagınıklığı şimdi bana kalanBakire bir yıldız bile kalmadı -gök-yüzümdeHergün biraz daha artan bedeli ödüyorum,bilmem kaç kursun eskiterek yüreğimdeDirhem dirhem sonlanan çağ hatırlatıyor unuttuklarımı anımsıyorum mesela tüm acılar mutluluklardan doğardı

Varlığın kaybolan bir günün içinde kalsa da,kaybolan günün yamacından sessizliğe vuranlara atılan her ok gecemin karanlığında saklıGeceyi kaybolan gün mü karartmıştı yoksa yıldızlar parlamak için geceyi karanlığa mı mecbur kılmıştı?

"Cevapsızlığın körü,sarfet sarfet söylenmeyenler var,

söylesemde duyuramadıklarım"

Leş kokuyorsa dizelerim

Harcadıklarından,

Harcattıklarındandır,

Bil

Sevgi dediğin,arsız duygulara kurban edilecek kadar ucuz değil

Hala,

Seni yazıyorsa hala kalemim,

Aldıkların,

Verdiklerin,

ve

Senden degil,

Kalemin itibarındandır Bil(!)

aLıntıDır

Kahraman Tazeoğlu -DiLek GöraL

Sesli DinLemenizi Tavsi eDerim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com