Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi > Fıkralar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çare, kestirme

En Kestirme Çare

Eski 08-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

En Kestirme Çare

Eski zamanlarda,rüşvetin pek alıp yürüdüğü bir devirde,bir köyde adamın biri tavuk beslermiş

Bir gün köye tahsildarlar gelmiş,onun hanesine de uğramışlar ve uygun bir dille adama''kendilerini memnun

etmesi gerektiğini''hissettirmişlerFakat tavuk besleyen köylü hiç oralı olmamışanlamamış gibi yapmış

Bunun üzerine,tahsildarlar hiddetle sormuşlar:

''Ne yediriyorsun tavuklarına?''

''Buğday''

''Ne? Bu kıtlıkta halk ekmek için buğday bulamayıp süpürge sapı yerken sen tavuklarına buğday veriyorsun ha!

Sana bin akçe ceza!

Aradan aylar geçmişKöye yini aynı tahsildarlar gelmiş,onunda hanesine uğrayıp yine rüşvet alamayınca,

adama tekrar sormuşlar:

''MısırBuğday değil,mısır yediriyorum''

Tahsildarlar,bu kez:

''Ne? Bu kıtlıkta halk ekmek için mısır bulamazken sen tavuklarına mısır yediriyorsun ha!

Sana beş bin akçe ceza!'' demişler

Aradan yine aylar geçmişyine aynı tahsildarlar gelmişYine aynı soruyu sormuşlar:

''Ben hiç birşey yedirmiyorum''demiş çaresiz köylü

''Yemek paralarını horoza veriyorumOnlar ailece ne alıp bulurlarsa yiyorlar Ben karışmıyorum''

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com