Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
edirne, lisesi, yetişenler

Edirne Lisesi Yetişenler

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Edirne Lisesi Yetişenler

Yetişenler
Ülkemizin sayılı köklü eğitim kurumları arasında gösterilen Edirne Lisesi'nden pek çok akdemisyen, bilim adamı, sanatçı ve devlet adamı yetişmiştir
Edirne Lisesi'nin yetiştirdiği ve kurucuları toplumda saygın bir yere sahip olan Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği 24 Mart 1944'de kurulmuştur Merkezi İstanbul'da bulunan dernek kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini Edirne Lisesi yetişenleri arasındaki dayanışmayı arttırmayı, yeni mezun olan ve hayata atılacak kişilere yardımcı olmayı, Edirne Lisesi'nin Türk Eğitim-Öğretim hayatındaki başarılı çizgisini devam ettirmesine katkıda bulunmayı ve Edirne Lisesi'ni Türkiye'de özel eğitim vakfı olan okullardan biri haline getirmeyi hedeflemiştir
Nitekim 1 Ağustos 1990 Tarihinde , zamanın Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği Başkanı iş adamı Mehmet Halazoğlu öncülüğünde Edirne Lisesi mezunları tarafından Edirne Lisesi Eğitim Vakfı kurulmuştur
Yine 1944'ten bu yana Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği'nin girişimiyle her yıl 23 Nisan'da geleneksel pilav günü düzenlenmektedir

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com