Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
lise, teknik

Teknik Lise

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Teknik Lise

düzenleAralık 2006

Teknik liselerin kurulma amaçları :
Teknik liseler öncelikle meslek liselerinde verilmeyen normal (düz) lise düzenleAralık 2006

derslerinin işlenmesi bu sayede ileride üniversiteye girmek isteyen isteyen öğrencilerin Üniversite (isim Fransızca: université) (Evrenkent) yüksek düzeyde eğitim, öğretim, bilimsel araştırma ve yayın yapan fakülte, enstitü, yüksekokul vb alt bölümlerden meydana gelen ve öğrencilerin belirli ihtisaslar kazandıran öğretim ve araştırma kuruluşu

akademik

kariyer yapmasına olanak sağlamak amaçıyla meslek liselerinde oluşturulan sınıf sistemidir normal meslek sistemi ilk dönemler 3 yıllık eğitim şekinde veildiği sıralarda
teknik meslek sınıfları 4 yıllık eğitim şekinde tanımladı
daha sonra MEBlığının almış olduğu karar sonucu mesleki teknik sınıfları 5 yıla kadar çıkartılarak öğrencinin 2 yıllık meslek yüksek okulu seviyedinde eğitim alması ve
meslek yüksek okulu mezunlarının aldığı tekniker ünvanını alabiliyordu
fakat brokratik engeller yüzünden bir çok okul teknik sınıfların 5 sınıfını kaldırmak zorunda kaldı
yakın zamanda meslek liselerinin temel eğitimi AB uyum yasaları çercevesinde 4 yılla çıkması
ve başarılı öğrencilerin sınavsız kendi bölümleriyle ilgili 2 yıllık meslek yüksek okullarına
gidebilmeleri yüzünden teknik meslek sınıflarının sadece mesleki eğitim dışında (düz) lise derslerinin işlenmesi sağlamasına sebep oldu bu açından bir çok başarılı öğrenci
artık Teknik lise bölümünde 1 yıl kaybetmek olarak görmektedir

Bu makale, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Teknik lise maddesinden kopyalanmıştır Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında özgürce kullanılabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com