Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
deniz, film, içimdeki

İçimdeki Deniz (Film)

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İçimdeki Deniz (Film)

İçimdeki Deniz

Mar adentro (İsp)

Yönetmen
Alejandro Amenabar

Yapımcı
Alejandro Amenabar

Senarist
Alejandro Amenabar

Mateo Gil

Oyuncular
Javier Bardem

Belen Rueda

Lola Duenas

Mabel Rivera

Yapım yılı, ülkesi
2004, İspanya

Süre
125 dakika

Dil
İspanyolca

Bütçe
10,000,000 Euro

Diğer adlar
The Sea Inside (ABD)

Mare dentro (İtalya)

İçimdeki Deniz (Mar adentro) Alejandro Amenabar'ın yönettiği 2004 yapımı film
Senaryosunu Mateo Gil ve Alejandro Amenabar'ın birlikte yazdığı filmin baş karakteri tamamen felçli olan Ramon Sampedro'yu oynayan Javier Bardem bu rolü ile Venedik Film Festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır
Ötanazi hakkına ilişkin filmde, bir kaza sonucu yaşamının kalanını yatakta geçirmek zorunda kalan bir adamın ötenazi hakkına sahip olma mücadelesi konu ediliyor
"Biçimsiz ve bozulmuş bir bedenin bekçisi olan bir insan için, yani benim için, saygınlık nedir? Ben, hayatı, özgürlüğü seven çoğu insan gibi, yaşamanın bir hak olduğuna, ama bir mecburiyet olmadığına inanıyorum"
-- Ramon Sampedro

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com