Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
Şamanizmi, wiccan

Wiccan ŞAmanizmi

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Wiccan ŞAmanizmi

"Şamanizim dünyada yüzyıllardan beri birçok kültürde mevcuttur

Eğer avrupadaki şamanizmden şu ana kadar hiç bahsedildiyse şamanizm hakkında okunan birçok antropolojik yazı sadece bunun küçük bir parçasıdır

Her nasılsa, şamanizm avrupada birçok insan arasında var oldu, yalnızca eski dönemlerde değil Fakat bugün de tamamen varlığını korur Orta çağ boyunca, eski geleneklerin büyük bölümü kanunlar tarafından zulümler döneminde kayıplara karıştı

Zulüm gören halk henüz yok edilmese de biraz daha gizemli bir hale geldi Bugün, erken Hristiyanlık döneminde şamanik yolların kökünü taşıyan avrupalı atalarımızın ışığı geri dönmektedir

Wiccan şamanizmi terimini birkaç yıl önce kendi kişisel büyümü tasarlamaya kalkıştığımda ve dünyadaki diğer şamanik formlarla bağlantı kurmaya başladığımda kullanmaya başladım

Wiccan şamanizmi eskilere dayanır, fakat eskiyi basitçe yeniden düzenlemeye veya avrupada oluşmuş eski teknikleri yeniden canlandırmaya kalkışmaz Wiccan şamanizmi içinde bulunduğumuz zamana uygun olması için hem eskiyi hem de yeniyi karıştırır Buna rağmen wiccan şamanizmi birçok kültürden oluşan avrupa sembolojisinin ve geleneklerinin üzerinde özellikle durur Birçok yerdeki ve alandaki şifacı ve büyüsel çalışmaları birleştirici bir yolu vardır Benim pratik ettiğim ve bildiğim gibi bu yolu izleyen ve göze çarpanlar vardır Dennis, Jim ve bize bu yolda çemberde beraber çalışarak yardım eden, bu öğretiyi paylaşanlar Burada sadece kendi adıma konuşuyorum Bu ruhsal yakınlaşmanın kalbi için esas görüş; her insan kutsal olarak kendi kişisel bağlantısını aramalıdır, benim sahip olduklarıma veya herhangi birinin öğretisine rağmen Bu bir lider ve yandaşları için olan bir yol değildir Fakat

herkesin kendi lideri olması için bir yoldur

Dört ana gücü ve yönü çağırdım

Fiziksel bedenin ve maddi alanın krallığı kuzey yönündeki dünya

Aklın ve düşüncenin krallığı olan doğu yönündeki hava

Eylemin, hareketin ve daimi gücün krallığı olan güney yönündeki ateş

Duyguların ve önsezilerin krallığı olan batı yönündeki su

Benim şifalı ilacım 4 ana elementten oluşan büyü çemberidir

Dinsel alan alışılmış bir şekilde yüksek bir kaya,ruhu arındırıcı kristallerden oluşmuş bir takım, yüksek bir vadi ve büyük bir meşe veya huş ağacının altında taşlardan bir çember

Ben ayaklarımın altındaki dünya ile kafamın üzerinde göklerde olan tanrılar arasında bir kanalım Yeraltının karanlığını üst dünyanın farkındalık ışığıyla transfer edebildiğim zaman şamanize olup dünya ağacına dönüşeceğim

Ben çemberin merkezinde ve beşinci element olan kristal bir ışığım, daima içimdeki hareketlenmenin yanında oluşumumu sağlayan dıştaki etkileride araştırdım, bütün elementlerle, dişi ve eril parçalarımla, ay ve güneş özellikleriyle, içimdeki bilgelik ve önsezi

kapılarını tek bir krallıkta toplamak için, içimdeki dengeyi kurmak için araştırdım Çemberin merkezinden gelen yaşamı gördüm Mevsimlerin değişmesini, çarkın dönüşü gibi yılların geçişini izledim ve 8 sabbatı kutladım Gecenin ve gündüzün dansıyla, açık ve fırtınalı

havalarla, mumlanmış ve kutsanmış ayla bağlantı kurdum Bütün doğada doğumun, büyümenin, olgunlaşmanın, ölmenin ve yeniden doğuşun çemberini gördüm Bu çemberi kendi hayatımda gözlemledim ve benden şifa yardımı isteyen yaşamları Ben dünyanın günlük yaşamı ve rüyalar ülkesi, kehanetlerin ve ruhların yeri olan diğer dünya arasında bir

gezginim Ben bilinçli bir kaşifim Diğer dünya gerçektir ve benim için günden güne dünya gibi o da önem kazanmaktadır Bir tabanın içinde bir yerde ya da yerlerde yaşamaktansa dünyalara köprü kurdum Bir sebepten dolayı öteki dünyaya seyahat ettim, şifayı geri almak ve bilgeliği günlük yaşama uygulamak için, başkalarına, kendime ve gezegene yardım etmek için

Tanrısallığı her şeyde görürüm Arkadaşlarım ve dostlarım yalnızca insanlardan oluşmaz; bitkiler, hayvanlar, taşlar, sular, ateşler, rüzgarlar, yıldızlar ve bütün diğer yaşam formları

Tanrı diye adlandırılan aslında ulu ana tanrıça ve baba tanrı kaynağından(her ikisi de bütünlük açısından eşit derecede önemli olduğu için) fikir alışverişinde bulundum Benim şamanik çalışmalarımın ana sebebi şifa sağlamaktırBu yöntemi genç bir çocukken rüyalarımda ve vücut dışı deneyimlerde arardım Fakat, kendime şifa vermeye yetişkinlik yaşlarıma kadar başlamadım Bunu yapmak için karanlık yanımın çukurunda yalnız başıma gezindim ve korkularımla, probemlerimle, takıntılarımla, kuşkularımla, acılarımla, halisülasyonlarımla, hiddet ve öfkemle, yanlış benimsediğim imajlarla yüzleşmek zorunda kaldım kelimeler ızdırabı anlatmayı başaramaz Bu zaman içerisinde güçsüzlüğün gerçek umutsuzluğunu hissettim Henüz gerekli şeyler parçalar halinde geldi; beni doğru kimliğimden alıkoyan, daha önceden bulunduğum benliğim ve ruhumdaki diğer formlar, düşüncelerime bariyerler oluştururdu ve bunlar ortadan kalktı Karanlığın derinliklerinde, kendi ruhumun içinden parıldamaya başlayan ışığı hissettim Bu ışığa odaklandım ve yavaşça çukurdan dışarı çıkabildim, daha güçlü ve önceki halimden daha bütünleşmiş olarak Ve kendime ve insanlara şifa verme gücüne sahip olarak

Aynı derecede bunun bir sonucu da transformasyonun(dönüşüm/değişim)ilerlemesidir, hayatımın akışı daha rahat ve pürüzsüz oldu Ben şimdi diğerlerine kendi negatiflik

çukurlarında yardım ediyorum ve tekrar bütünleşmelerinde Henüz benim işim insanlar içinde yaygınlaşmadı; bu bir bütün olarak dünyaya şifa vermeyi de içerir Benim iletişim kurduğum yerde çevresindeki kederden dolayı dünya ananın ağlayışnı duydum; yer küresini kaplayan, havasını, suyunu kullanan insan evlatları tarafından ben merkezciliğin, aç gözlülüğün, anlayışsızlığın, yıkıcılığın oluştuğunu gördüm

Kendi nefretleriyle ve sınırlı zekalarıyla bu spiritüel atmosferde güçlü nükleer oyunlar oynayanlar

Dünyanın bu yaşama savaşından derinlemesine etkilendim Bu oyuncular, bütün insanlar bütün silahlarıyla olsalar da onu yok edemezler Dünya ana çok güçlüdür ve kuvvetlidir Bu insanların hayatta kalma yarışında neden endişelendim? Kendimizi ve birçok yaşam formunu yok edecek miyiz? Veya uyanışa geçip, dünyadaki bu sorunları çözmek için yaratıcı yollar mı bulacağız?

Ve new again bilincini mi genişleteceğiz?

Yaşamın dengesi dünya tarafından yeniden onarılabilir; insan ve diğer formlar arasındaki uyum yeniden kurulabilir; sevginin gücü dünyada çoğaltılıp yayılabilir ben bugün burada hayatımızı adadığımız dünyasal şifa yöntemini, bizim açımızdan anlattım Diğer şifacı ve papazlardan dünya çapındaki çeşitli spiritüel gelenekleri yanıtladım Belirttiğim bütün bu şifa işleri ve diğer uygulamaları yapmak harika bir şey

Bu wiccan şamanizminin kalbidir "

----- Selena Fox'tan Wiccan Şamanizmi -------

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com