Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
astral, inceleme, seyahat

Astral Seyahat İnceleme

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Astral Seyahat İnceleme

Astral Seyahat inceleme 1:

Bu yazı, astral dünyayı ve projeksiyon sürecini açıklamaya çalışan bir seri makalenin birinci bölümüdür

Lütfen bu incelemenin versiyon 1x'ini okurken bunun ilk ciddi yazındenemem olduğunu göz inünde bulundurun Bunları yazarken yazmayıöğreniyordum

Hayatımın uzunca bir süresinde, astral bedenimle astral plan üzerindeçalıştım Dikkatli gözlem ve eleştirel düşünceyle onu anlamaya ve ennihayetinde ona ışık tutmaya çalıştım

İstisnasız herkes, uyuduğunda düşük güç düzeyinde bir projeksiyonlabedeninden ayrılır Ben bunu uyku projeksiyonu olarak adlandırıyorumAstral beden, birkaç santim yükseklikte fiziksel beden üzerinde uçanbalon gibi asılı durarak onun uyku pozisyonunu taklit eder ve dahaileri gitmez Bir kere astral beden fizik bedenden ayrıldı mı, rüyalaryaratmada özgür kalır Bu bizim aşina olduğumuz doğal (uyku,rüya)sürecidir Bu esnada dünyanın kollektif rüya bilincine gömülürsünüz Bu''Rüya havuzu'' seviyelere ayrılmıştır Hangi türde bir insan olmanızabağlı olarak, ruhsal, ahlaki ilerleme vs ilgili olduğunuz seviyeyekendinizi ayarlarsınız Bu seviyeler genelde ''Planlar� (�düzlemler�)veya alt planlar olarak bilinir Bu analojide hiçbir sorun yokturyalnız tüm konsepti anlamakta şeyleri birbirine karıştırabilir

Eğer uyku projeksiyonu esnasında farkındalık sağlayabilirseniz, birlusid rüya gibi onu kontrol altına alır ve planlar arasında hareketedebilirsiniz Eğer düşünceyi kontrol altına alabilirseniz gerçekdünyaya dönüp bir astral form olarak gerçek dünyada iş göremezsinizRüya havuzlarının veya astral planların baş döndürücüdünyasındasınızdır ve burada herşey mümkündür ama hiçbirşey inandırıcıdeğildir

''Tamamen bilinçli'' bir astral form projeksiyonu yaptığınızda astraldünyaya değil fiziksel dünyaya projeksiyon yapmış olursunuz Bu uzunzamandan beri yanlış anlaşılmıştır Genelde bir astral projeksiyonolarak düşünülen şey bugün Lusid rüya olarak adlandırılabilir ki butamamen farklı bişeydir

Birçok yazar, her gece AP'la evrenin tozunu attığımızı belirtir Bubasitçe doğru değildir Astral formunuzun içindeyken dünyayı çok ıssızbir yer olduğunu fark edecek ve nadiren birilerinin oraya projeksiyonyaptığını göreceksiniz Eğer birilerini görürseniz genelde sadeceayakta durmuş, kafası karışık ve sersem bir şekilde projeksiyon yapmave yaratma durumu arasında yakalanmış olduğunu fark edeceksinizBilinçli bir OBE (Out of Body Experience - Beden Dışı Deneyim)esnasında kontrolü kaybettiğinizde başınıza gelen budur Ben bunu''Alis harikalar diyarında'' etkisi olarak tanımlıyorum Bu etkieğitimsiz zihinlerin karşısında duran etkin bir bariyeridir

Astral formdayken inanılmaz derecede güçlü ve genelde rüya yaratmadakullanılan bir yaratıcı gücümüz vardır Fiziksel dünyanınprangalarından bir kez kurtulduğumuzda tam bir dünya yaratabilirsinizve genelde yaratırsınız da Bu yaratıcı yetenek bir problemdir ve APhakkındaki tüm yanlış anlaşılmaların nedenidir

Her türlü psişik yetenekte olduğu gibi AP içinde doğal bir bariyervardır ''Alis'' etkisi, eğer enerji ve kontrol seviyenizi iyiayarlayamazsanız gerçek dünyada projeksiyon yapmayı birkaç dakikayakadar sınırlar Eğer bir bariyer olmasaydı - Bunu bir düşünün-milyonlarca insan dünya üzerinde gece, gündüz, mahremiyet ve sırkalmaksızın uçuşurdu Bu içinde yaşanacak çok mutsuz bir dünya olurdu

Tamamiyle bilinçli bir AP'de zihninizi ve enerjinizi kontroledemezseniz ne olur? AP sırasında bir noktada deneyim üzerindekikontrolünüzü kaybetmeye başlarsınız ve iyi bilinen eşyalar yanlışyerlerde bulunmaya başlar Kapılar, pencereler, mobilyalar, ekstraodalar oluşur vs Bilinçaltı zihniniz yaratmaya başlamıştır veya sizkendinizi bir rüya düzlemine ayarlıyorsunuzdur Bu bir kere oluşmayabaşladığında artık neyin gerçek olduğunu bilemezsiniz Bazı rüya havuzuseviyeleri veya düzlemleri gerçek dünyanın karbon kopyası gibidirOnlara kendinizi ayarlayabilir ve kendinizi gerçek dünyada projeksiyonyapıyor sanabilirsiniz, ta ki bir Cheshire kedisine rastlayana kadar

Son birşey, doğu kökenli seviye konsepti; fiziksel, astral, mental,budik, atmik vs gerçektirler Batılı astral projeksiyon konseptindehep karıştırılmışlardır Bunlar değişik bilinç seviyeleridir, o türdeplanlar değil AP yaptığınızda bilinç seviyenizi yükseltmezsiniz,aynen uyanıkken olduğu gibi Bu ''Yüksek'' seviyelere sadece bilinciarttırarak ulaşılabilir, basitçe onlara projeksiyon yapamazsınız Budeğişik bir tür projeksiyondur Ben yüksek seviyelerde bulundum amaonları açıklamak çok zordur Kesinlikle deneyimlenmeleri lazımdırGenelde derin meditasyon esnasında ulaşılır

Bu yüksek seviyelere ulaşabilmek için bir parça durugörü yeteneği gerekir Bu geliştirilebilir veya doğal yetenek olabilir

Astral Seyahat inceleme 2:

Astral projeksiyon (AP) bedenve zihninize bağlı otomatik bir reflekstir Onu tamamen bilinçlihaldeyken tetiklemek için üç ana gereksinim bulunmaktadır

1 Beden %100 rahatlatabilmeli ve uyanık kalmalısınız

2 Bilinç noktanızı bedeninizin dışına aktarabilmelisiniz

3 Projeksiyon üzerinde kontrol sağlayabilmek ve rüya durumuna geçmemekiçin yeterli zihinsel ve psişik enerjiye sahip olmalısınız

Bunlar, hep birlikte tam güç yüklü bir AP için gereken otomatikprojeksiyon refleksini tetikleyecektir Bir kaç küçük koşul daha vardırama bunlar sizin deneyim ve çevrenize göre değişir

Rahatlama [/b][/color]

Bir tüm vücut rahatlatma egzersizini öğrenmelisiniz Eğer bir tanebiliyorsanız, bu uyarlanabilir Bir sandalyeye oturun ve rahatlayınAyaklardan başlayarak gerin ve gevşetin Uyluklar, kalçalar, mide,göğüs, boyun ve yüzle devam edin Tamamen rahatlamış olduğunuzuhissedene kadar bunu üzerinden birkaç defa geçin Bu esnada Derin veyavaşça nefes alın ve solumun yolu ile alıp verdiğiniz havanın farkındaolun

Zihinsel eller [/b][/color]

Bir çift ''Zihinsel eller''e sahip olduğunuzu hayal edin Bu ellerlekendinizi ayaklarınızdan yukarı bacaklarınıza doğru tekrar tekrarsıvazlayın Onların sizi sakinleştirdiğini ve rahatlattığını hissedinÇakralara özel önem göstererek bunu gövdenizin merkezine kadar devamettirin Zihinsel eller metodu, aynı zamanda bilinç noktanızı değişikvücut parçalarına odaklaya alışmanızı sağlayacaktır Bu, zihinsel ellertekniğine kendinizden verebildiğiniz kadar verin

Enerji arttırma [/b][/color]

Zihinsel ellerinizi bacaklarınızdan yukarı doğru çekerken oradakienerjiyi yakaladığınızı ve üzerinizde yukarı doğru çektiğinizi hayaledin Bu içinizden akan psişik/hayat enerjisinin doğal yoludur Pratikyaparak bu enerjinin her tarafınızda titreştiğini ve dalgalandığınıgerçekten hissedeceksiniz Kelimenin tam anlamıyla sizi bir pil gibişarj edecektir

Çakralar [/b][/color]

Şuralarda yer almaktadırlar

1 Omurga kökü (Anüs ve genital organların arası)

2 Dalak (Göbek deliğinin biraz altı)

3 Solar pleksus (Göbek deliğinin bir el genişliği üstünde)

4 Kalp (Göğsün merkezi)

5 Boğaz

6 Alın

7 Taç (Kafanın komple üstü)

Çakra uyarımı [/b][/color]

Çakralar, enerjinin dönüştürülme merkezleridir Her çakra, gezegeninham yaşam enerjisini değişik türde bir enerjiye çevirir Zihinselellerinizle bu enerjiyi bedeninizden yukarı doğru çekerken her birçakrada durun ve zihinsel ellerinizi onu açtığını hissedin Enerjiyiondan bir diğerine ve bu şekilde aktarın Bunu birkaç defa devamettirin İlk başta hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz ama devam edenpratiklerle derinizin altındaki nabız atışını ve çırpınmayıhissedeceksiniz

Stop konrolü[/b][/color]

Bu egzersizler süresince herhangi bir gerginleşmeye karşı kaslarınızıkontrol edin ve gerektiğinde yeniden rahatlatın enerjiyi yukarıçekerken kasların otomatik olarak yeniden gerilmesi çok genel birproblemdir Hatırlayın, tüm bunlar zihinseldir, vücut bu esnadahareketsiz ve relaks vaziyette olmalıdır

Noktanın yerini değiştirmek [/b][/color]

Bilinç noktasının yerini değiştirmek için kendinizi, kendi önünüzde biriki ayak mesafe ötede düşünün Karşınızdaki bir şekil olarak DEĞİL amakendinizi kendi fiziksel bedeniniz önünde olarak Bu çok ince birnoktadır ama çabucak alışırsınız Bu esnada herhangi bir kasınızıgermeyin veya zorlamayın Fiziksel beden size fiziksel olarak yanıtvermek isteyecektir, buna izin vermeyin

Zihinsel durum [/color]

Yüzey zihniniz bu egzersizler esnasında tamamen meşgul olacağı için bunoktada herhangi bir zihinsel egzersiz gerekmeyecektir Vücudunuzu çokrahatlamış hissettiğinizde vücudunuz ''ağır'' hissi verecek ve hafifbir transa gireceksiniz Diğer egzersizleri bırakın ve zihningezinmesini kesmek için nefes farkındalığını kullanın

Nefes farkındalığı [/b][/color]

Nefesinizin içeri girdiğini ve dışarı çıktığını ''hissedin'' Nefesalırken enerjiyi kök çakranızdan kalp çakrasına kadar zihinselellerinizle çekin Not: Eğer bu noktada vücudunuzda titreşimlerbaşlarsa ve henüz daha projeksiyon yapmak istemiyorsanız başınızıhafifçe oynatın ve vücudunuzu sallayarak normal tetikte durma halinegetirin

Bu egzersizler hergün yapılmalıdır Birkaç dakikanızı ayırarak buegzersizlerden bazılarını her yerde ve her zaman yapabilirsiniz zamaniçinde bedeninizin kolayca ve hızla size yanıt verdiğini göreceksinizPratik yaparak ''tam rahatlama'' durumuna birkaç dakika içindegelebilirsiniz Bu eğitim, tam bilinçli bir AP denemesindebulunduğunuzda gerekli efor miktarını ve bitkinliği azaltacakttır

Astral Seyahat Inceleme 3:

Bu makale tamamen bedendenayrılmayla ilgilidir (AP) Eğer daha önceki iki bölümü okuduysanız -okumanızı şiddetle öneririm- AP süreci hakkında biraz anlayışa sahipolmuşsunuzdur İlgili konularla ilişkin daha fazla detaya gireceğimÖrneğin: dualite (ikilem), çoklu bedenler, felç, psişik rüzgar, uzunmesafeli AP, korku, astral seks, etik, diğer bedenlere girme, astralvarlıklar, AP kısıtlamaları, düşünce formları, iyileştirme, problemlerve sonraki makalelerde bulunan konu başlıkları

Not: Burada kullandığım ve tanımladığım projeksiyon metodu bugünAP olarak bilinen şeyden biraz farklıdır Bu, gerçek dünyaya tambilinçli bir projeksiyon yapma metodudur, astral dünyaya değil Bu,güvenli bir yakın ölüm deneyimidir (Near Death Experience)

Koşullar:[/b][/color]

Burada AP için ideal koşullar belirtilmiştir Bunlardan bazıları sizin koşullarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre değişebilir

Rahatsız edilmeyeceğiniz sessiz bir odaya ihtiyacınız vardır Eğer arkaplan sesler problem teşkil ediyorsa onları örtmek için radyoyu veyatelevizyonu bir boş kanala ayarlayın Böylece beyaz gürültü bu sesleriörtecektir Müziği önermiyorum Beden ısısının uygun olduğunu kontroledin çünkü AP esnasında beden ısısı kaybetmeye eğilimli olacaksınız

Işık, yumuşak olmalı oldukça kısık ama karanlık olmamalıdır Gerekliolmasa bile tütsü yakmak bedenin rahatlamasına yardımcı olur Eğertütsü kullanıyorsanız bir türü sadece AP için kullanın ve bu türü başkahiçbir amaçta kullanmayın

Kol ve boyun desteği olan rahat bir sandalyeye ihtiyacınız vardır Bubir salon sandalyesi veya rahatça yaslanacağınız türde birşey olabilirAP, oturur vaziyette uygulanırken çok daha başarılı olur Sandalye,başın öne düşmesini engellemek için arkaya eğimli olmalıdır Önbacakların altına konan bir telefon rehberi faydalı olacaktır Ayaklariçin bir yastık ve bazen boynun arkasına küçük bir yastık veya havlugerekebilir Uçaklarda kullanılan boyun yastığı uygundur %100 rahatlıksağlayana kadar bunları deneyiniz Not: Bol giysiler giyiniz

Eğer yatak kullanmak zorundaysanız, diyelim ki hastalık, yaralanma veyakoşullar yüzünden oturamayacak durumdaysanız kendinizi sanki yataktayemek yiyecekmiş gibi yastıklarla destekleyiniz Dediğim gibi, bukoşullardan herhangi biri sizin ihtiyaç ve koşullarınıza göredüzenlenebilir Size şu anda en uygun AP koşullarını veriyorum

Yorgunluk:[/b][/color]

AP için çok yorgun olmamalısınız İhtiyacınız olan konum, egzersizyaptıktan, duş aldıktan, akşam yemeğinizi yiyip bir saat kadardinlendikten sonra bulunabilir Bir iyi hissetme ve tazelik, tükenme vefazla yorgunluk değil, en iyisidir Eğer gündüz projeksiyonyapıyorsanız sıkı bir egzersiz, sıcak bir banyo ve rahatlama öneririmVücut fiziksel olarak yorgun - dolayısıyla kolayca rahatlayabilecek birdurumda - olacak ve zihinde uyanık ve tetikte olacaktır eğer ışıksorun yaratıyorsa uçaklarda verilen karartma gözlüklerini kullanınızBunlar rahattır ve rahatsızlık yaratmayacaktır

Not: Eğer AP'den önce veya o esnada ağzınızda tükürük birikirsebunu yutabilirsiniz, dilinizi oynatabilirsiniz vs Sizi çoketkilemeyecektir Eğer hafifçe bedeninizi hareket ettirmeniz gerekirse,işi kolaylaştırmak için bunu relaks vaziyetinizi bozmadan uykulu birbiçimde yapın Eğer öksürmeniz gerekiyorsa hafifçe öksürün Eğeröksürüyor ve hapşırıyorsanız - unutun gitsin- gidin biraz uyuyunHissedebileceğiniz bir diğer duyum ise yüzdeki gıdıklanma hissidir vebu çok normaldir İlk safhalarda isterseniz kaşıyabilirsiniz Sonrakisafhalarda, ağırlık çöktükten sonra bunları gözardı edin, kısa zamandageçerler Bu çakra enerjisinden ve seyyal bedenlerin serbestkalmasından dolayı olmaktadır

Çıkış:[/b][/color]

Uygun olduğunuz zaman geldiğinde AP yapmak için kuvvetli bir niyetoluşturun, gerinin ve rahatlayın Hafif bir transa girerken hissedilenağırlığı hissedene kadar rahatlama ve enerji yükseltme egzersizleriniyapın Nefes egzersizine geçin ve bilincinizi önünüzde sabitleyinArkanızdaki fiziksel bedeninizin farkında olun ve gerilimi kontrol edin

Etrafınızda ve içinizde bir titreşim başlayacaktır Çakra aktivitesiningücüne göre çok daha derin bir titreşim seviyesine yükselecektir Budurum, eğer neler olduğu hakkında bir bilginiz yoksa yoğun çakraetkisiyle çok dehşetli ve korku verici bir his olabilir Kalbiniziimkansız denebilecek bir hızda atıyor gibi hissedeceksiniz Bu kalbinizdeğil, kalp çakrasıdır Önemsemeyin

Bu şuna benzer: Elinizi göğsünüzün üzerine yerleştirin parmakuçlarınız göğsünüzün merkezinde, kalbin üstünde olsun Kalbinizle eşzamanlı olarak parmaklarınızı göğsünüze vurun Bu oranı parmaklarınızıngelebileceği en hızlı seviyeye kadar yavaş yavaş arttırın Bir çakratamamen aktif hale getirildiğinde hissedilen durum budur Bu durum derialtında seyiren bir kasın nazikçe bir atışlarından deliye dönen birkasın derin, güçlü çarpıntısına kadar değişebilir

Çarpıntılara ve titreşimlere kayıtsız kalın ve kıpırdamadan durun Tümbunlara karşı bir, hııı hııı, tavrı takının ve anında dışarıçıkacaksınız Çarpıntı ve titreşimler dayanılmaz bir düzeye kadarartacakmış gibi hissedilir Onları dikkate almamalısınız Süregelenprojeksiyonlarla atıl çakralar dengeye girdikçe bu daha az fark edilirolacaktır

AP refleksi geldiğinde çarpıntı ve titreşimler bir kreşendoyaulaşacaktır midenizin dibinde hafif bir düşme hissiyle vücudunuzdanyukarı doğru fırlayacaksınız Derin titreşimler göğsünüzün içindengelen sessiz bir mırıltıya dönüşecektir Şu anda birkaç metre uzaklıktakendi önünüzde yüzüyor veya havada asılı vaziyettesiniz tümegzersizleri bırakın - konsantre olun- ve sabit kalın

Bu müthiş! diye düşüneceksiniz EVET yaptım Şu anda bilinçli olarakastral bedeninizle projeksiyon yapıyorsunuz ve heey bu mükemmel birhis!

İlk çıkışınızda bunu birkaç dakika ile sınırlandırın - lütfen bukonuda bana güvenin - Bu önemlidir Odanın etrafında gezinin - yavaşçaBacaklarınız hakikaten yok ve SAKIN onları aramayın Yer çekimi kanunuartık işlemiyor dolayısıyla dikkatli olun Sadece odada biraz gezinin,nasıl olduğunu sormayın sadece yapın!

Hareket ettikçe göğsünüzün derinliğinden, kalp çakranızdan derin birmırıltı geldiğini hissedebilirsiniz Bu küçük bir motor gibidir,hareket ettiğinizde hızlanır, durduğunuzda sakin bir (put put putlama)hissedilene kadar yavaşlar Bu sizin güç hazneniz, enerjinizdir Onungücü çakra katılımına ve bedeninize olan yakınlığınıza göre değişir

Zihninizi kontrol altında tutun - sabit kalın- ve AP esnasında fazlaheyecanlanmayın Bedeninizden ayrıldığınızda orada olmayan hiçbir şeyibeklemeyin ve hayalini kurmayın Bu, ALİS etkisine düşmemek içingereklidir

Şimdi, geri girme maksadıyla bedeninize dönün Astral formda yenisinizve eğer hızlı atılırsanız %99 ihtimalle kontrolü kaybedip aliceetkisine düşer ve hiçbir şey hatırlamazsınız Uçmadan önce sürünmeyiöğrenin Sonraki AP'lerde çok ileri gidebilirsiniz ama ilkinde bukadarla kısıtlamak çok önemlidir

Geri giriş kolaydır Bedeninize ilerleyin, o kendi halledecektir Gerigiriş refleksi durumu devralacaktır ve şıp- geri geldiniz Yapmışolduğunuz şeyleri hatırlayarak HEMEN kalkın ve YAZIN

Astral zihin bilgisayardaki RAM gibidir fiziksel zihin hard disk gibive kağıtta floppy gibidir Hard diske kaydetmeden gücü kesin ve highmem'deki tüm bilgi gidecektir - puff- aynen böyle Yazdığınız zaman buhard disk zihninizde bir kıvrım oluşturur Tam bir makale değil sadecebirkaç anahtar kelimeye ihtiyacınız vardır Detayları sonradan datamamlayabilirsiniz Bir AP günlüğü tutmaya başlayın

Tipik bir projeksiyon[/b][/color]

Sandalyemde oturuyorum, rahat ve sıcak AP yapacağım İsterse dünyayıkılsın yapacağım işte! Dikkatlice rahatlama egzersizlerini yapıyorumçünkü biliyorum ki bu AP'nin gerçek sırrıdır Zihinsel ellerimleenerjimi yükseltip çakralarımı aktif hale getiriyorum Rahatçatitreşmeye başlıyorlar Kalp çakrama daha fazla konsantre oluyorum,diğerleri üzerinden ona daha fazla güç çekiyorum, en sonunda derin vegüçlü bir ritmle atmaya başlıyor Transa girerken ağırlık hissi üzerimegeliyor Bir ceset gibi, ölü bir ağırlık gibi hissediyorum Yüzümdeseyirmeler oluyor ama boşveriyorum Dikkat odağımı önümdeki BANAaktarıyorum BEN öndeyim Ama aynı zamanda arkamdaki bedenimin defarkındayım Bedenimin derinliklerinden titreşimler gelmeye başlıyorNefesime konsantre oluyorum ama aynı zamanda dikkatimi dışarıda öndetopluyorum Titreşimler jeneratör yoğunluğunda bir vızıltıya dönüşecekkadar artıyor ama ben boşveriyorum Adrenalin içimde dolanırken omurgamgıcıklanıyor ama ben boşveriyorum Nefesime ve gideceğim yereodaklanıyorum Kalp çakram contası fırlayacakmış gibi hızlı atıyor amaha ha, Onun kalbim olmadığını biliyorum böylece boşveriyorum Vızıltı,derin bir vınlamaya dönüşüyor ve bir anda serbestçe havalanıyorumHafif bir düşme, vınlama hissediyorum Dışarı çıkıyorum ve birkaçsaniye sonra kendi önümde durur vaziyetteyim Vay be bu çok iyihissettiriyor! Arayarak- avlanarak odada geziniyorum Hareketlerimhızlandıkça kalbimdeki küçük motor hareketime ayak uydurarak daha seslihırıldıyor

Astral Seyahat Inceleme 4:

Bölünme

Uyuduğunuz veya herhangi bir beden dışı deneyim yaşadığınız her zaman,bilinç iki ayrı ama birbirinin benzeri parçaya ayrılır Bu ayrılma çokiyi bir nedenden dolayı vuku bulur:

Eğer astral projeksiyon, lusid rüya, obe ( beden dışı deneyim) ve yakınölüm deneyimleri hakkında olayları okursanız, bölünme etkisini tarifeden birçok tanıma rastlarsınız Bir beden dışı deneyim esnasında ayrı,suptil bir beden içinde olduğunuzu hissederken aynı anda fizikselbedenin farkında olmak çok yaygındır Bunun nedeni iki vücudunuzarasındaki telepatik bağdır Astral projeksiyon durumunda, bu bağfiziksel bedeni herhangi bir zarar görmemesi amacıyla denetlemektekullanılır

Projeksiyon yaptığınızda astral dubleniz fiziksel bedenden ayrılır vezihin bölünür Bir parçası astral vücut içinde diğeri ise fizikselbedenle kalması gereken eterik vücutta merkezlenmiştir Astral formoluşturulduğunda zihninizin bir ayna yansıması oluşur O SİZ'dir, herhaliyle, bir band kaydının band kaydı gibi, ikisi de aynı, ikisi deSİZ!

Sık sık, uyku esnasında, yansımış zihinler bir tür telepatik rüyapaylaşımı içinde karışır Fiziksel, eterik zihinde ayrıca rüya görmeyeteneğine sahiptir Bu rüya karışımı, birden fazla bilinç noktasındankaynaklanan bir tür rüya hafıza şizofrenisi oluşturur Şizofreniyeaşina olmayanların bilgisine, şizofreniler aynı anda zihinlerindebirden fazla düşünce dizgisine sahip olabilir

Dualite[/b][/color]

Eğer astral ve eterik bedenlerin ikisi de tamamen uyanık olarak, birprojeksiyon esnasında birbirlerine yakın mesafeden konsantre olursaçift yönlü bir telepatik bağ oluşur Bu çok rahatsız edicidir ve bunuçok sık denemenizi önermem Fiziksel/eterik SİZ ve astral SİZ birbiriniaynı anda açıkça görecektir Birbirinizin gözlerinden aynı anda,simultane bir şekilde, her iki görüntü setinin farkında olarak bakıyorolacaksınız

Üstüne üstük, durumu daha da karmaşıklaştıracak bir biçimde, simultaneolarak kendinizinkilerle birlikte diğerinin de düşüncelerinin farkındaolacaksınız Bu telepatik bir geri bildirimdir, sonsuzluğa bir bakışatmanızı sağlamak için birbirine bakan iki aynayı tutmak gibi,yansımanın yansımasının yansıması vs

Bu rahatsız ve kafa karıştırıcı durum, projeksiyon esnasındabirbirinize çok yakından bakmayarak ve birbirinizi düşünmeyerekengellenebilir

Bu, bir yönüyle bazen rüyaların niye çok karmaşık ve kaotik olduğunubize açıklar Zihin çok iyi bir nedenden dolayı bölünmektedir ve heriki parçada bağımsız olarak fonksiyon gösterebilmektedir

Projeksiyon esnasında bu fenomeni birçok kez deneyimledim Onunüzerinde çalıştım çünkü yakınına geldiğimde fiziksel bedenimihissedişim konusunu merak ediyordum Ayrıyetten, projeksiyon esnasındaaynı anda iki farklı işi yapıyor olmanın kafa karıştırıcı anılarınıalmaya devam ediyordum Örneğin: Projeksiyonu hatırlarken ev içindekive sokaktaki olayların ve seslerin farkında olmak Bu dualite başkaprojeksiyon yapanlar tarafından da bildirilmiş ama hiçbir zaman hakkıvererek açıklanmamış veya anlaşılmamıştır

İşte dualiteyi ve telepatik geri bildirimi ilk deneyimleyişimin hikayesi:

Ateşin yanında, sandalyemde meditasyon yapıyordum ve yağmur çatıyıdövmeye başladığında normal farkındalık halime döndüm Rüzgarhızlanıyor ve pencereleri sarsıyordu Saate baktım, sabahın üçüydü Buolağandışı değil çünkü bazen gece meditasyon yaparım Kendimi iyidinlenmiş ve enerji dolu hissediyordum Kendi kendime düşündüm ''Dahaönce hiç yağmurda projeksiyon yapmamıştım nasıl birşey olduğunu merakediyorum''

Yeniden gözlerimi kapadım, biraz sonra bedenimden dışarı projeksiyon yapmıştım

Duvarın içinden geçerek dışarı, yağmurun içine çıktım ne kadar muazzamıslak bir histi Yağmurun içimden geçtiğini hissediyordum Yağmurkokusu ve ıslaklık heryerdeydi ve beni enerjiyle dolduruyor gibiydiÇatıya doğru yükseldim, bacanın üstüne oturdum ve şehrin üzerindenbaktım Yağmurun çatı ve sokaklarda dans edişini, oluklardan girdaplaryaparak dönmesini ve mazgallara dökülmesini izledim Kendine ait dostbir sesi ve ritmi varmış gibiydi ''İç beni, sıçrat beni, lıkırdat beni,taşır beni'' diyordu O an çok hoştu

Bacada otururken aşağıda, sandalyede oturan bedenimi hissedebildiğimifarkettim Fiziksel vücudumu yakınındayken hissedip uzaklaştığımdahissetmeyişim her zaman ilgimi çekmişti Bacadan aşağı kayarak kendimidaha yakından etüt etmeyi kararlaştırdım

Bir anda, kendimi hem duvardan geçerken hem de sandalyede otururkengördüm O bendim, sandalyede oturan, duvardan geçerek süzülen banabakan, ama aynı zamanda sandalyede oturan beni seyreden, sandalyenin onfeet önünde süzülen de bendim Bu sadece kafa karıştırıcı değildi aynızamanda çok hasta hissetmeme sebep oldu

Aynı anda ve birbirine bağlı olarak iki grup görüntüye ve iki grupdüşünceye sahiptim, bu büyüleyiciydi Aynı zamanda bir şey ifadeediyordu Sadece astral bedenim fiziksel bedenimden ayrıldığı için niyefiziksel olan düşünmeyi kesindi?

Astral ben, o sırada onu izlemekte olan sandalyedeki beni inceleyerekodada gezindi Hala fiziksel benin arkasında olsam da astral benigörebiliyordum Astral beden odada gezinirken takip etmeye çalışankendimi sandalyede oturur hissediyordum Bunu yapmak sanki hiçkımıldamaya enerjim yokmuş gibi çok zordu Kendimi dev gibi ve muazzambir basınca karşı ilerliyormuş gibi hissettim Görüntü noktamı hareketettiriyordum ama fiziksel olarak pek hareket etmiyordum

Farkındalığım aynı anda hem eterik hem de astral bedenimde bulunuyorduBöylece fiziksel ben astral beni kolayca ve her bir açıdangörebiliyordu Eterik bedenim, kelimenin tam anlamıyla deriminetrafında dönüyordu Bu, kapalı göz kapaklarının ardından ve değişikperspektiflerden görebilme yeteneği sık sık projeksiyon ve meditasyonyapanlar tarafından anlatılır

Bu dualite, şizofrenlerin bir nöbet anında hissettiklerine dikkatedeğer bir biçimde benziyor: Baş dönmesi, enerji kaybı, çoklu düşüncegrupları ve yönünü kaybetme duygusu Bu berbat kargaşa, astral bedeninyerinden oynaması yüzünden oluyor olabilir mi? Bu durumda bunu bulmanıntek yolu, astral görüş açısından bir şizofreni nöbet anında incelemek

Astral formumla eterik/fiziksel bedenleri inceledikten sonra şu aşağıdaki sonuçlara ulaştım:

Normal uyku esnasında, enerji beden veya yaşamsal örtü olarak tarifedilmesi daha uygun olan eterik beden, sanki bir enerji süngeri veyagüneş akümülatörü gibi çalışıyor Astral bedenin serbestçe süzülmesinisağlayarak şişiyor ve açılıyor, bu esnada evrenden bir tür enerji(kozmik enerji?) emiyor

Genişlediğinde, büyük ve küçük tüm çakralar bir bahçedeki çiçekler gibiyavaşça açılıyor ve enerjileri yakalayıp emiyorlar Uyandığımızdaeterik beden, astral bedeni küçültüyor ve yeniden emiyor böylece içindesaklı enerjiler ve seyyal bedenler barındıran yoğun bir eterik kalkanveya deri oluşturuyor

Bazı kaynaklara göre, küçükleri de sayarsanız, 300 çakramız var

Farkındalık üzerine odaklandığı zaman eterik bedenin kabarıklığı, aynızamanda kendi içinde bir küçüklük duygusunun eşlik ettiği bedendekişişlik hissinden sorumlu gibi görünüyor Bu tuhaf his karışımları sıksık astral projeksiyon ve meditasyon yapan insanlar tarafındananlatılıyor Bunlara, şişip evrenle ilişkiye geçen eterik beden nedenoluyor gibi görünüyor

Astral Seyahat Inceleme 5:

Aşağıda, insanlarınprojeksiyonla ilgili en genel problemlerine bazı yanıtlarbulunmaktadır Bana gönderdiğiniz yüzlerce mail için teşekkürler Geribildiriminiz bana bu incelemeyi geliştirmemde yardımcı oluyor, bu dasonuç olarak herkese yardım ediyor Eğer bana yazıp da bir hafta içindeyanıt alamazsanız yine yazın Bazen kazara bazı mailleri kaybediyorum

Orijinal, bilinci beden dışına aktarma tekniğiyle işimi bitirmişdurumdayım Birçok kişi bu imgelemeyi çok zor buluyor ve bunu yaparkende değerli enerjiyi kaybediyor İmgeleme tüm projeksiyontekniklerindeki en büyük problemdir Bunun üstesinden gelmek için çokdaha etkin olan, daha basit bir teknik geliştirdim

En genel problemler şunlardır:
1 Dışarı, kendi önüne imgeleme
2 Başarılı görünen bir projeksiyondan sonra felç
3 Korku
4 Projeksiyonu hatırlamak

1 Dışarı, kendi önüne imgeleme
İmgeleme sayesinde bilinç noktanızı bedenin dışına odaklamak, basitçeastral vücuda baskı uygulamanın bir yoludur Daha önce bu serideverdiğim metottan başka bunu yapmanın birçok yolu bulunmaktadırBundaki en büyük problem, kendinizi içinde bulunduğunuz pozisyondanfarklı bir yerde hayal etmenizin gerekmesidir

Örneğin, Eğer yatıyorsanız, yataysınızdır ve bedeninizi yatağın birayak uzaklığında, ayakta hayal etmeye çalışacaksınız ki bu dikeydirBu, projeksiyon yapmanın bir sandalyede niye daha kolay olduğununnedenlerinden biridir Sandalyede dikeysinizdir ve kendinizi önünüzdedururken (dikey) hayal edersiniz Oturmak ve ayakta durmak, her ikiside dikey pozisyonlardır Gözlerinizi kapatın ve kendinizi yerde yatarvaziyette hayal etmeye çalışın Ne demek istediğimi anlayacaksınız

Tek zorluk bu değildir Kendinizi asıl bulunduğunuz noktadan dahafarklı bir yerde hayal etmenizi gerektiren herhangi bir imgelemetuhaftır ve dolayısıyla çok zordur Bu, inanıyorum ki, birçokbaşarısızlığın sebebidir Projeksiyonun kendisinde kullanılabilecek pekçok enerji buna çabalarken kaybedilir

Projeksiyon yapmayı öğrenirken imgeleme insanlar için büyük birengeldir Pek çok kişinin onunla sorunu vardır çünkü gözlerindecanlandırdıkları şeyi tam anlamıyla görmeleri gerektiğini düşünürler,bu böyle değildir Şeyleri açıkça gözünde canlandıran kişiler aslındatam olarak bir şey görmüyorlardır Eğer görüyorlarsa bu artık gözdecanlandırma değil, durugörüdür

İmgeleme, bir şeyin nasıl göründüğü veya hissettirdiği hakkında zihingözünüzde bir simge yaratabilme yeteneğidir Daha doğru biradlandırmayla, gerçeğin hayali bir algılanması olan fantezi kurmakBirçok kişi hiç imgeleme yapamadıklarını söylemektedirler ama yine deşık fanteziler üretebilmektedirler

Bu problemi çözmek için bu işin aynısını yapacak olan zihinsel ellertekniğinin basit bir uzantısını geliştirdim Eğer rahatlamaegzersizlerindeki zihinsel elleri becerdiyseniz tamamdır Bunda hiçbirzorlukla karşılaşmayacaksınız

Zihinsel Eller Projeksiyonu
Yatağınızın veya sandalyenizin üstüne uzunca bir kurdele asınGöğsünüzün üzerinde asılı ve ucuda kol mesafesinde içinde olsun Eğersandalye kullanıyorsanız, bir ayak uzaklıkta ve kol mesafesinde asılıolsun Not: Bu sadece görsel yardımdır

Bir sonraki projeksiyon denemesine başlamadan evvel uzanıp kurdeleyitutma alışkanlığını edinin Nerede olduğunu ve nasıl bir his verdiğinihatırlayın Bu kurdeleyi kendinizi beden dışına çekmek içinkullanacaksınız

Bölüm üçte anlatıldığı üzere projeksiyonunuza başlayın Trans durumunageçtiğinizde, kendinizi dışarıda hayal etmek yerine kendinizi kulaçkulaç bedeninizden çıkarmak için zihinsel ellerinizi kullanın Zihinselellerinizle uzanın ve kordondan yukarı tırmandığınızı hayal edinKolunuzu her attığınızda kendinizi fiziksel bedeninizden biraz dahaçıktığınızı hayal edin Bunu yaparken herhangi bir kasınızı germemeyedikkat edin İrade gücü olarak elinizde ne varsa bu işe verin

Kendinizi dışarı çıkarmak için zihinsel ellerinizi kullanırken nefesfarkındalığını bırakabilirsiniz Zihinsel ellerle kurdeleye tırmanmakzihninizi tamamen kaplayacak ve diğer bir zihinsel egzersizi lüzumsuzkılacaktırBu, sahip olduğunuz her gram enerjiyi karmaşık bir imgelemeegzersizinde harcamak yerine tek bir aktivitede, projeksiyondatoplayacaktır

Kurdeleye tırmanırken fiziksel bedeninizden serbest kalıyor olduğunuzuhayal edin Her yeni el atışta biraz daha yükseldiğinizi hayal edinSerbestçe süzüldüğünüzü hissedin Astral vücuda basınç verildikçe mideçukurunuzda hafif bir baş döndürücü his hissedeceksiniz

2 Başarılı görünen bir projeksiyondan sonra felç
Her şey iyi gidiyor gibi görünürken, tüm hisleri, ağırlığı, kalpçakrasının gümbürdemesi hissettikten sonra bu olur Ama hiçbir şeyolmaz Orada, kımıldayamaz halde, hafif hissederek ve uçar gibi birhisle yatarsınız Bu uyanma felcinin bir başka türüdür

Başınıza gelen şudur, projeksiyon refleksini çalıştırdınız, eterikvücut genişledi ama sadece kısmi olarak astral bedeni serbest bıraktıBu, uyanma felcine çok benze

Böyle bir şey olduğunda bundan kurtulmanın yolu, zihinsel ellerinizlekurdeleye tırmanışınıza daha fazla güç yüklemek, tüm iradenizi bunuyapmakta kullanmaktır Bu, astral bedene projeksiyonu bitirmenizisağlayacak yeterli baskıyı verecektir Eğer bu işe yaramazsa kuvvetlibir olasılıkla, zaten projeksiyon yapmış ve fiziksel veya eterikbedeninizde merkezlenmiş olabilirsiniz

Eğer durumun bu olduğunu düşünüyorsanız ve bunu kırıp geçemiyorsanızkullanın Yapabildiğiniz kadar inceleyin, deney yapan, hissedin, gözkapaklarınızın ardından görün, arkanıza bakmayı deneyinDeneyebileceğiniz bir başka şey ise bunu lusid rüyaya çevirmektir Birfanteziye veya gitmek istediğiniz bir yere odaklanmaya çalışın Bunuzihninizde yaratın böylece kendinizi buna ayarlamış olursunuz

Uyanma felcinin yukardaki koşuluna ilişkin yeterli şey bilinmemektedirOnun hakkında veya onunla birşeyler yapmayı keşfederseniz lütfen banae-mail atın Başkalarına yardımcı olabilmek için bu bulguları gelecekbir yazıya katacağım

3 Korku
Pek çok kişi bana projeksiyon esnasındaki korku hislerini yazdı Bu,bazı insanlar için aşması gereken doğal bir bariyerdirBazıları onu''Eşikte yaşayan'' diye adlandırır Bu sizin kendi iç korkularınızınbir tezahürüdür Çocuğun sebepsiz yere karanlıktan korkması,bilinmeyenin korkusu gibi

Birçok kişi, projeksiyon yapmalarına engel olan şeytani bir şeylerinveya kötü bir ruhun onları beklediğini hisseder Bu cesaretlekarşılanmalıdır! Bunu özgürce projeksiyon yapmadan önce geçilmesigereken bir test gibi, bir sınav gibi görün Bir kere projeksiyonyaptığınızda ve onunla yüzleştiğinizde bunun ufalanıp yok olan boş birtehdit olduğunu fark edeceksiniz

Hayatım boyunca, astral formumla yüzlerce kez projeksiyon yaptım ve hiçsaldırıya uğramadım Kendime ilk kez bilinçli olarak projeksiyonyapmayı öğretirken benimde çok güçlü korkularım vardı

Bir de düşünülmesi gereken şu vardır Astral formdayken sizyaralanmazsınız ve vücudunuzun projeksiyon esnasında sizi koruyanmükemmel sistemleri vardır Genişlemiş eterik iradeniz, en ufak birtacizde veya dostça olmayan dokunuşta anında tepki gösterecektir Nekadar uzakta olursanız olun sizi bir saniyede geri çekecektir

Korkuyu yenme yolları:
- Gündüz projeksiyon yapmak
- Evdeki birçok ışığı yanık bırakmak
- Bir arkadaşla projeksiyon yapmak (Birleşik projeksiyon)
- Projeksiyon için inandığınız tanrıya dua etmek

4 Projeksiyonu hatırlamak
Eğer projeksiyonunuz uygun bir şekilde olmuş görünüyorsa ama sadeceyatakta yattığınızı ve sonrada uykuya daldığınızı hatırlıyorsanız,problem astral deneyimi hatırlamak olabilir

İşte hatırlamamaya karşı yapacağınız şey Uyanır uyanmaz kalkın ve oanıları geri çekin Oturun ve yoğun düşünün Her sabah birkaç sakindakikanızı ayırın ve bunu yapın Bu projeksiyonlarınızı ve rüyalarınızıhatırlamada sizi eğitecektir

Bu sakin zaman sırasınca, bir şeylere rastlayıncaya kadar aklınızdananahtar cümleler geçirin Şunun gibi şeyler söyleyin: YürüyordumFalancayla konuşuyordum Filan yere gidiyordumŞuranın tepesindeydim Şu yerin üzerindeuçuyordum Şuranın içindeydim Bunlar sizi uzerinekilitlenebileceğiniz bir anı parçasına rastlamanızı sağlayabilecekcümle örnekleridir Kendiniz için daha fazla cümleler bulun

Zihninizde hatırlanacak bire şeyler varmış gibi hissetmeyebilirsinizama sıkıca deneyin ve bunun için ciddi bir güç sarf edin Onlaroradalar sadece ulaşıp yerlerini tespit etmeniz gerekiyor Bir kere biranı parçasına kitlendiğinizde çok daha fazlası tespit edilebilir Buşekilde ne kadar çok şey hatırlayabildiğinize şaşacaksınız

Bu anıları hatırladığınız anda yazmak çok önemlidir Çok canlı veunutulmaz gibi görünebilirler ama eğer onları kaydetmezseniz birkaçdakika içinde kaybolacaklardır Birkaç anahtar kelime yeterlidir

Hatırlamaya yardımcı olacak bir başka yardım ise projeksiyon öncesiveya yatağa gitmeden evvel kendinize post hipnotik önermeler vermektirBu bir onaylama şeklinde olabilir Şu gibi şeyler söyleyin '' Bu geceyaptığım her şeyi hatırlayacağım'' İyice fenalık gelene kadar bunutekrar edin

Son olarak, Her projeksiyon için bir görevinizin olması yardımcı olurÖzellikle yapmak istediğiniz bir şey Bunu onaylamayla birleştirin vekendinizi bunu yapmaya programlayın Örneğin şöyle deyin: Plajagideceğim ve hatırlayacağım ki Plaja gideceğim ve hatırlayacağımki

Son olarak, ilk birkaç projeksiyonunuzu çok kısa tutmayı hatırlayın Bukesin bir zorunluluktur Hatırlayabildiğiniz 30 saniyelik birprojeksiyon, her gece yapıp da unuttuğunuz projeksiyonlardan çok dahaönemlidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com