Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bulancak, giresun, ilköğretim, okulu, pazarsuyu

Pazarsuyu İlköğretim Okulu Bulancak Giresun

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Pazarsuyu İlköğretim Okulu Bulancak Giresun

Pazarsuyu İlköğretim Okulu Hakkında - Pazarsuyu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Pazarsuyu İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Pazarsuyu İlköğretim Okulu Resimleri

Pazarsuyu İlköğretim Okulu Giresun Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Pazarsuyu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Pazarsuyu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Pazarsuyu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Pazarsuyu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: PAZARSUYU İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Pazarsuyu llköğretim Okulu
Telefon Numarası: 4543151311

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Cumhuriyet döneminden önce köyümüzde Hicri (1325) Miladi 1909 yılına kadar medrese eğitimi devam etmiştir1910-1919 yılları arası (5 yıllık Rüştiye) ilkokul Arapça harflerle okutulmuş Yakın çevreden okumak için öğrenciler gelirmiş 1919 yılında Kurtuluş Savaşı nedeniyle öğretmenlerin askere alınması sonucu okul öğretmensizlikten kapatılmış

1928 yılında Türkçe alfabe ile eğitim seferberliği başlatılmış, büyük- küçük, kadın-erkek gece okuluna devam etmişler 1947 yılında şimdi Güzelyalı Mahallesi sınırları içinde kalan ve Gedikalioğlu İbrahim Ağa Vakfı olan yerde tek derslikli, üç sınıflı taş binanın yapılması sonucu Ahmet KARSLI ve köyümüz halkından Ahmet PARÇAL eğitmen olarak göreve başlamıştır

1952 yılında Necati ŞENEL in öğretmen olarak atanması ile aynı okulda (beş sınıf bir arada ) eğitim verilmeye başlanmıştır 1956 yılında şimdiki okulun yeri alınarak üç sınıflı okul yapılmış ve eski okul buraya taşınmıştır Bu okula Maden Köyü ve Eski Köyden de öğrenci gelmeye başlamış, mevcut hızla kalabalıklaşmıştır 1961 yılından itibaren 1991 yılına kadar çift tedrisatlı olarak öğretime devam edilmiştir

Köyümüzün Ballıca, Şardağ ve Eski Köy (Yıldız Köyü) mahallelerine okullar yapılınca mevcut azlığından 1992 yılından itibaren normal tedrisata geçilmiş ; 1997-1998 öğretim yılında okulumuzun adı Pazarsuyu Köyü BS İlköğretim Okulu olmuştur

Okulumuz 24082000 tarihinde (2000-2001) eğitim öğretim yılında) 8 yıllık İlköğretim Okuluna, Okul Müdürü Hasan BOZAT, okul öğretmenleri ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan 5 adet derslik, çekilen büyük çile ile dönüştürülmüştür

Okulumuz halen Okul Müdürü Hasan BOZAT 1 Müdür Yardımcısı 10 öğretmen kadrosu ve 170 öğrenci mevcudu ile eğitim öğretimini başarı ile devam ettirmektedir

kesapgovtr

giresunmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com