Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
antalya, barbaros, ilköğretim, kumluca, okulu

Barbaros İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Barbaros İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Barbaros İlköğretim Okulu Hakkında - Barbaros İlköğretim Okulu Tanıtım - Barbaros İlköğretim Okulu Resimleri - Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Antalya Kumluca'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

Barbaros İlköğretim Okulu - Antalya (1951)

Barbaros İlköğretim okulu 1944 yılında Bahçelievler’de Vali Haşim İŞCAN tarafından yaptırılmış olan parkın içerisindeki dükkanlarda 1951-1952 eğitim öğretim yılında eğitim ve öğretime açılmıştırHemşehrimiz sayın Mahmut KONUK’un gayretleri ve Milli Eğitim Müdürü Zeki Tanıl’ın direktifleri ile 45 öğrenci ile okul eğitim öğretime başlamıştır Okulun açılışında İstiklal Orta Okulu Müdürü Tahir DAĞYAR’ın çok emekleri geçmiştir Okulun ilk öğretmenleri Fazıl AKTÜN , Safiye EMRE ve Fethiye AKTAN’dır1951-1952 öğretim yılında Mahmut KONUK’un çalışmaları ve Vali İhsan Sabri ÇAĞLAYANGİL’in emirleri ile okul 3 sınıflı Bahçelievler İlkokulu adını aldı Okulun öğretmenliğine ilk olarak 1951-1952 öğretim yılında Fethi Taşkent atanmıştır Yine öğretmen olarak Ayşe Keresteci ve Dolmacı tayin edilmişlerdirBahçelievler ilkokulu olarak açılmış olan okulumuzun adı 27121951 tarihinde Merkez BARBAROS İlkokulu olarak değiştirilmiştirOkulumuz eski yapılar içerisinde öğretimine 1975-1976 öğretim yılına kadar devam etmiştir 1975 yılında Vali Hüseyin ÖĞÜTCEN , Bayındırlık Müdürü Güngör Dabak Okul müdürü Orhan ŞAHBAZ ve okul koruma derneğinin gayretleri ile tamamlanmıştırOkulumuzun projesini mimar Cemil Cahit SÖNMEZ yapmış ve mühendis Osman Zeki SÖNMEZ bitirmiştir 1987 yılında Okul koruma derneği yönetimi ve Başkan Turan BİLEYDİ ile okul müdürü Kazım BAYRAK’ın üstün gayretleriyle okulun zemin katı duvarları kaplanarak dört derslik ilave edilmiş çevre duvarı tamamlanmıştır Yapılan çalışmalar neticesinde 1988 yılında okulumuz modern bir laboratuara kavuşturulmuşturOkulumuz yönetici ve öğretmen kadrosuyla eğitim ve öğretimini en üst seviyede devam ettirip tarihin derinliklerinde kalan büyük Türk denizcisi Barbaros Hayrettin Paşa’nın adını anıtlaştırmaktadır

Okulumuzda 1951 yılından bu güne dek çalışan okul müdürleri;

1
Fethi TAŞKENT
2
Hayrettin ENGİN
3
Selami KOÇ
4
Talat KAYI
5
Necmettin DARICIOĞLU
6
Emine KADIGİL
7
Orhan ŞAHBAZ
8
İbrahim ŞİRİN
9
Sabiha YILMAZ
10
M Behiç YAZGAN
11
Erol BOSTANCI
12
Kazım BAYRAK
13
Cengiz ÖZHAN
14
Mustafa KAYA
15
Erol KOCABABA
16
Veli KAYA
17
Mehmet BALCI 01112005 tarihinden beri okul müdürü olarak görev yapmaktadır

Barbaros İlköğretim Okulu Antalya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Barbaros İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Barbaros İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: BARBAROS İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Karşiyaka Mahallesi No:105- Kumluca

Telefon Numarası: 2428878923

Faks Numarası: 2428872283

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: Bilgi Yok

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com