Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akçaabat, doğanköy, evren, ilköğretim, okulu, trabzon

Doğanköy Evren İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Doğanköy Evren İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

Akçaabat Doğanköy Evren İlköğretim Okulu - Doğanköy Evren İlköğretim Okulu Hakkında - Doğanköy Evren İlköğretim Okulu Tanıtımı - Doğanköy Evren İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Doğanköy Evren İlköğretim Okulu Resimleri

Doğanköy Evren İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Doğanköy Evren İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Doğanköy Evren İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Doğanköy Evren İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Doğanköy Evren İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: DOĞANKÖY EVREN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Doğanköy Akçaabat
Telefon Numarası: 4622512138

Tarihçe :

İlk olarak geçici bir binada muzura ilkokulu olarak 1949 yılında birleştirilmiş sınıflı ilkokul olarak eğim öğretime 1966 yılına kadar bu binada devam etmiştir1966 yılında okul Doğanköy Köprübaşı ilkokulu olarak açılmış ve 1995 yılına kadar bu binada eğitim öğretime devam edilmiştir1973 yılında köy katkılarıyla ortaokul açılmış ve eğitim öğretime hem ilkokul hem de ortaokul olarak ayrı binalarda 1995 yılına kadar devam edildi1995 yılında yapılan yeni binaya ilkokul ve orta okul birleştirilmiş ve okulun ismi Doğanköy İlköğretim Okulu olmuştur Halen bu bina da eğitim öğretime devam edilmektedir
Okulumuz 18 derslikli bir ilköğretim okulu olarak inşa edilmiştir Dersliklerin yanı sıra 2 idare odası, 1 kütüphane, 1 arşiv,1 ders araçları odası,1 kütüphane,1 laboratuar,1 memur odası,1 çok amaçlı spor salonu,1 öğretrmenler odası,1 hizmetli odası,1 anasınıfından mevcuttur Mevcut okul binamızda 18 derslik bulunmakta olup her sınıftan ikişer şube yer almaktadır Okulumuz tam gün normal eğitim öğretim yapmakta olup sınıflara düşen öğrenci sayısı ortalama olarak 20' tir Okulumuz taşıma merkezi bir ilköğretim okuludur Okulumuza öğrencisi taşınan başlıca köylerimiz: Dörtyol Beldesi Karacakaya Mah, Doğanköy Beldesi içerisinde: Baş Mah,Evren Mah,Yeni cami mahalleleridir

Bina Durumu :

a)Mevcut Derslik Sayısı :18
b)Şube Sayısı :15
c)Diğer Bölümler :Kütüphane(1), Laboratuar(1), Arşiv Odası(1), Çok amaçlı Salon(1),
Çay ocağı (1), Mutfak(1), İdare Odası(2), Memur odası(1), hizmetli odası(1), d)Öğretim Şekli :Normal
e)Öğrenci oyun bahçesi yaklaşık :2000 metre karedir

Öğrenci Durumu :

a)Toplam Kız Öğrenci Sayısı :147
b)Toplam Erkek Öğrenci Sayısı :130
c)Varsa taşımadan gelen toplam öğrenci sayısı:97
ç)Anasınıfı Öğrenci Sayısı : 2002(k-14, E:9), 2003(k:4): 27
d)Varsa hangi okul veya yerleşim bölgesinden öğrenci taşındığı oğanköy Başmahalle,Evren,Yeni Cami Mah,Dörtyol Beldesi Karacakaya Mah
f)Taşımada Kaç Araç Görevlidir:7(yedi)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com