Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
abdullah, bozbağ, giresun, ilköğretim, merkez, okulu

Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu Merkez Giresun

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu Merkez Giresun

Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu Hakkında - Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu Tanıtımı - Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu Resimleri

Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu Giresun Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ABDULLAH BOZBAĞ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: HACISİYAM MAHİNÖNÜ CADBOZBAĞ SOKN0:14 GİRESUN

Telefon Numarası: 4542120868
Faks Numarası: 4542120868

Tarihçe:

*14 Ekim 1993 Perşembe günü eğitim-öğretime açılan okulumuz, devlet-vatandaş kampanyası işbirliği ile ilimizin sevilen hamiyetperver insanlarından Sayın Abdullah BOZBAĞ tarafından yaptırılmıştır
*1992 yılı Şubat ayında temeli atılan ve müteahhit Ali DENİZ tarafından inşa edilen okulumuz, ilköğretim okulu olarak Milli Eğitim Müdürlüğüne verilmiştir
*Üç katlı sekiz derslikli olan okulumuzun, bir Teknoloji ve Tasarım Sınıfı, bir laboratuar, bir Bilgi Teknoloji Sınıfı, üç idare odası bir öğretmenler odası, sosyal etkinlikler için bir çok amaçlı salonu ve bir hizmetli odası bulunuyor
*Adını okulumuzu yaptıran Sayın Abdullah BOZBAĞ�dan alan eğitim yuvamız İlimizin Hacısiyam Mahallesi, Bozbağ Sokak, No:14�te bulunuyor İlimizin merkezi bir mevkiindeki okulumuz kaloriferlidir
*Okulumuzun açılışı düzenlenen görkemli bir törenle Vali Yardımcısı Efnan ÖZBULGUR ve Abdullah BOZBAĞ tarafından yapılmıştır
*1993-1994 Yılında eğitim-öğretime açılan okulumuzun personel kadrosu şu isimlerden oluşuyordu ;Ali APAYDIN (Okul Müdürü), Şemsettin AYDIN (Müd Yrd), Öğretmenler ;Tahsin DEVİŞOĞLU, Seval MATRA, Nermin ÖZKUL, Hülya BAŞKAN, Oya ÖZKUL, Nurhan MUTLU, Zehra AYDIN, Ayşe KÖSEOĞLU, Cemal ÇAKIR, İbrahim DENİZ, Zehra AKGÜN, Hamdi EREN, Mehmet KARATAŞ (Hizmetli), Şehabettin KOŞAN (Kaloriferci)
*1994-1999 Yılları arasında görev yapan okul müdürü Ali APAYDIN�dan sonra 1999-2004 yılları arasında Okul Müdürü olarak Mehmet BALCIOĞLU görev yapmıştır
*2005 yılı Ocak ayından itibaren okul müdürü olarak göreve başlayan Mustafa EKİZ halen bu görevine devam etmektedir

Vizyon:

*Atatürk ilke ve devrimlerini ve bu çizgide bir demokrasi ve barış anlayışını benimsemiş
*Bilim ve teknolojinin farkında olan
*Yeniliklere açık
*Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden
*Değerlerini yaşayan ve yaşatan
*Hoşgörü sahibi
*Olaylara geniş bir açıdan bakabilen
*Dinamik,özgüveni ve sorumluluk bilinci gelişmiş
*Sosyal ve Kültürel faaliyetlere katılımcı
*Çağdaş,demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir

Misyon:

*Bireysel nitelikleri dikkate alarak öğrenmelerini;
*Bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını,
*Çevresiyle ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını,
*Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini,
*Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını,
*Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini,
*Liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını,
sağlamaktadır

Okulumuzun Değerleri:

Kurumun tüm çalışanlarının;
� Görevlerin yerine getirilmesinde objektiflik ilkesinin uygulandığı,
� Tüm ilişkilerde insana saygı esasına göre hareket edildiği; çalışan ve hizmet alanların beklenti, duygu ve düşüncelerine değer verildiği,
� Kurumsal ve bireysel gelişmenin �Sürekli Eğitim ve İyileştirme� anlayışının uygulanması sonucu gerçekleşeceğine inanılarak eğitim ve iyileştirme sonuçlarının en etkin şekilde değerlendirildiği,
� Görev dağılımı ve hizmet sunumunda adil olunduğu, bütün personelin özverili çalışmalarının takdir ve taltif edildiği,
� Abdullah Bozbağ İlköğretim Okulu�nun değerli bir ferdi olmanın gururunun duyulduğu; çalışanlar arasında dayanışma ve işbirliğinin en üst düzeyde gerçekleştirildiği, inanç ve değer duygularına sahip duruma ulaştırmaktır

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

giresunmebgovtr

webrehberibiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com