Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ankara, elmadağ, fatih, ilköğretim, okulu

Fatih İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fatih İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara

Fatih İlköğretim Okulu Hakkında - Fatih İlköğretim Okulu Tanıtım - Fatih İlköğretim Okulu Resimleri - Fatih İlköğretim Okuluİletişim

TARİHÇESİ:

Okulumuz bugün itibariyle iki farklı binada hizmet vermektedir

Okulumuz daha önce kurulan Yeşildere Köyü İlkokulu şu anki yerleşim yerinden 3 Km içerde bulunmaktadırBu okul ilk mezularını 1959/60 öğretim yılında vermiş olup daha sonra 1973 yılın da meydana gelen heyalan sonucu köy bugünkü yerine taşımış ve Yeni Yeşildere İlkokulu ile birlikte bir müddet mezun vermiş daha Yeşildere ilkokulu kapatılmıştır

Yeni Yeşildere İlkokulu 23 Ocak 1973 yılında Eğitim Öğretime tek öğretmen ve 38 Öğrenci ile hizmete açılmıştırÖğrenci sayısını artması ve İlçe merkezine ulaşım sorunları nedeniyle 1987 yılında Yeşildere Ortaokulu Devlet vatandaş işbirliği ile yapılmış okula köyün ismi olan Yeşildere Orta okulu ismi verilmiştir

Yeşildere Orta okulu olarak hizmet veren okulumuz 1993 yılında Yeşildere ilköğretim Okulu olarak hizmet vermeye başlamıştır12/08/1997 valilik oluru ile okulun bulunduğu mahallenin ismi olan FATİH İLKÖĞRETİM OKULU olarak bügünkü adıyla hizmet vermeye başlamış ve halen bu isim ile eğitim öğretime devam etmektedir

Okulumuz farklı alanlarda iki bina olarak hizmet vermektedir Binalarımızda 7 şer derslik olmak üzere toplam 14 derslik bulunmaktadır

İLETİŞİM

OKUL TELEFONU: 0 312 868 33 93
OKUL BELGE GEÇER: 0 312 868 33 93
OKUL E- MAİL: fatihioo06@gmailcom
OKUL ADRESİ: Fatih Mahallesi Okullar Sok: No:15 Elmadağ/ANKARA

FATİH İLKÖĞRETİM

kaynak:okulwebmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com