Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aksaray, anaokulu, hanım, merkez, zübeyde

Zübeyde Hanım Anaokulu Merkez Aksaray

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Zübeyde Hanım Anaokulu Merkez Aksaray

Aksaray Zübeyde Hanım Anaokulu Hakkında - Zübeyde Hanım Anaokulu Tanıtım - Zübeyde Hanım Anaokulu Resimleri - Zübeyde Hanım Anaokulu İletişim

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU: İlimiz Merkezinde bulunan 1 Nolu bağımsız Anaokulu binası 1996 Yılı yapım programına alınmış olup, 31101996 tarihinde ihalesi yapılmıştır 06081997 tarihinde inşaat tamamlanarak Milli Eğitim Müdürlüğünce teslim alınmıştır1998-1999 Öğretim Yılında yoğun bir taleple karşılaşılarak eğitim ve öğretime hazır hale getirilmiştirOkulumuza 1997 yılında Ulu Önder Atatürk ün 59Yıl Dönümü anısına annesi Zübeyde Hanım ın adının verilmesi ile Okulumuz Zübeyde Hanım Anaokulu olarak adlandırılmıştır

Zübeyde Hanım Anaokulu Aksaray Pınar Mahallesinde bulunup 7484 m2 lik bir alanın 529 m2 lik bir kısmına inşa edilmiş, geri kalan kısmı bahçe olarak değerlendirilmiştir Türkiye nin en büyük bahçesine sahip anaokuludur Okulumuz tek katlı olup, içinde 5 derslik, bir yemek salonu,tuvalet,lavabo,mutfak,3 idare odası ve bir personel tuvaleti bulunmaktadır Bahçede çocuk parkı ve çocukların kendilerine ait bitki yetiştirebilecekleri sera ve toprak alanlar,hayvan yetiştirmek için kümes,trafik eğitim pisti,botanik bahçesi,piknik yapmaları için yeşil alanlar,kameliye ve havuz mevcuttur Bina kaloriferli olup, ısınmada herhangi bir problem yaşanmamaktadır Okulumuzda 1 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Müdür , 5 Anaokulu Öğretmeni, 1 Hizmetli, Hizmet vermektedir Dersliklerimizde 25 kişilik gruplar bulunmaktadır

Eğitim ve Öğretimimiz tam gün olarak devam etmekte, öğretmen rehberliğinde yapılan etkinlikler yanı sıra öğrencilerden alınan aidatlarla 3 öğün yemek verilmektedir Bir günlük eğitim programımızda, serbest oyun, sanat etkinlikleri, kahvaltı, anadili etkinlikleri, oyun etkinliği, müzik etkinliği, öğle yemeği,fen ve matematik çalışmaları, okuma-yazmaya hazırlık, ikindi kahvaltısı gibi etkinlikler bulunmaktadır Tüm bu etkinlikler doğrultusunda eğitimimizin ve okulumuzun amacı, Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda çocukların Milli, manevi,ahlaki,kültürel ve insani değerlere bağlılığının gelişmesine yardımcı olma, bedensel,psikomotor,zihinsel,d uygusal ve sosyal yönden gelişmelerini, temel alışkanlıklar kazanmalarını sağlamak, sosyo-ekonomik şartları elverişsiz çevre ve ailelerden gelen çocuklar için ortak bir yetişme ortamı hazırlamak, çocukların Türkçe yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamaktır

Bunun yanı sıra çocuk eğitiminde aileyi etkin kılmak, anne-baba ve ebeveynlere danışmanlık yapmaktayız Okulumuz 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılında AB Eğitim Kültür Projeleri çerçevesinde proje gerçekleştirmiş olup,3 ülke ortaklığı ile ME,YOU,US AND THE OTHERS-CONNECTED BY CULTURE Bizi birbirimize bağlayan kültürler adlı COMENİUS-1- Okul ortaklıkları projesiyle bir ilki daha başarmıştır Yine 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılında ISO 9001:2000 Kalite Sistem çalışmasına başlamış 21/12/2006 tarihinde Türkiye de ikinci ISO 9001:2000 Kalite Sistem Sertifikası alan Bağımsız Anaokulu olmuştur Sağlıklı bir nesil için Okul Öncesi Eğitiminin önemine inanmakta ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz Adresimiz: Pınar Mah 4007 sok 68100 AKSARAY TEL-FAX: 0382 21 723 21 Kapsamımız : Anaokulu Eğitim Öğretim Faaliyetleridir

VİZYONUMUZ

" Toplumsal ve milli-manevi değerlere bağlı,

" Duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen,kendine güvenen,

" Kendisi ve çevresiyle barışık,mutlu,

" İç disiplin ve sorumluluk duygusu gelişmiş,

" Sosyal ilişkileri güçlü,

" İşbirliği ve takım çalışmasına istekli,

" Değişik görüş ve düşüncelere saygılı,

" Yeteneklerini ve yaratıcılığını kullanabilen,

" Çevreye ve doğaya duyarlı,

" Öz bakım becerilerini kazanmış,

" Kendi haklarını ve başkalarının hakkını koruyabilen,

" Türkçe'yi doğru ve düzgün kullanabilen çocuklar yetiştirmek vizyonudur

MİSYONUMUZ

" Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmeyi,

" Yaşayarak,görerek,deneyerek eğitim yapmayı,

" Gezi,gözlem ve deneylerle öğrenilenleri pekiştirmeyi,

" Çocukların gelişim düzeylerini(duygusal,bilişsel, sosyal,psiko-motor,dil),ilgi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak eğitimi,

" Serbest zaman etkinlikleri ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi ve sosyalleşmelerini sağlamayı,

" Türkçe dil etkinlikleri ile konuşma,anlatma,dinleme ve iletişim becerileri kazanmalarını,

" Oyun,müzik,drama etkinlikleri ile kavram gelişimlerini sağlamayı ve öğrenmeyi zevk haline getirmeyi,

" Çocuklara dengeli beslenme ve dinlenmenin ruh ve beden sağlığı için gerekliliğine inandırmayı,

" Sosyal etkinliklerle(tiyatro,sinema,g ezi vb)bilgi,beceri ve görgülerini artırmayı,

" Okul-Aile işbirliğini destekleyerek,eğitimi sürekli hale getirmeyi,

" Okulun ve sınıfların fiziki değişikliklerinin sürekli yenilenmesiyle çocukların estetik duygularının geliştirilmesi ve daha sağlıklı mekanlarda eğitim-öğretim yapmayı,

" Farklı materyal ve oyuncaklarla çocuklardaki uyarıcı sayısını artırmayı,

" Çevre tarafından tercih edilen örnek bir okul olmayı,

" Çocuklarımızı ilköğretime en iyi şekilde hazırlamayı,

" Eğitim etkinliklerinin değerlendirilmesinde belirlenen hedeflere ne ölçüde ulaşıldığının tespitinin yapılarak planlamayı bu sonuçlar doğrultusunda yapmayı,

Kendine misyon edinmiştir

KALİTE POLİTİKAMIZ

" Eğitim etkinliklerimizi MEB genel ilke ve hedefleri doğrultusunda düzenlemek

" Anaokulumuzu çağın ötesine taşımak ve çağın gereklerine uygun düzeyde eğitim vermek

" Erken çocukluk döneminden başlayarak,çocuğun içindeki özgür,çok yönlü bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerleri ortaya çıkarmak,yaparak yaşayarak kalıcı bir eğitim almalarını sağlamak

" Veli ve öğrencilerin memnuniyetini sağlamak

" Yasa ve mevzuatlara uygun olarak anaokulu etkinliklerini yürütmek

" Personelimizin memnuniyetini ve performansını artırmak

" Sürekli eğitimle personelimizin kalifikasyonunu artırmak

" Aksaklıklara karşı hazırlıklı olmak,hızlı ve doğru kararlar vermek ve sorunlara süratle uygun çözümler bulmak

" Faaliyetlerimizin sonuçlarını sürekli analiz etmek,daima hizmet kalitesini artırmak

" Kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve sistemimizi sürekli iyileştirmek

KALİTE POLİTİKAMIZDIR

İLETİŞİM

Pınar Mah 4007 sok

68100 AKSARAY

E-Mail:

TEL-FAX: 0382 217 23 21

Web Adresi: http://wwwaksarayzubeydehanimcom/defaultasp

biz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com