Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, ilköğretim, madenciler, manisa, okulu, soma, turgutalp

Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Bilgileri Soma Manisa

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Bilgileri Soma Manisa

Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Hakkında - Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Tanıtım - Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Resimleri - Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu İletişim

Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Türkiye kömür işletmelerinin daha önce açılması planlanan Azot Fabrikasının lojmanları olarak yapılan binalara ve çevresindeki araziyi satın almasıyla ve ELİ çalışanlarının buraya taşınması sonucu okul ihtiyacı doğmuştur
Bu ihtiyacı karşılamak için 16 ŞUBAT 1984 yılında 13 öğrenci ve 1 öğretmen (ZEHRA GÜR) kadrosuyla Madenciler ilkokulu zamanın kaymakamı Selami TEKEL tarafından eğitim öğretime açılmıştır

Ancak mevcut az olduğu için müstakil okul olarak değil , Turgutalp İlkokulu’nun bir şubesi olarak açılmıştırGeçici binasında (şimdiki market) 2 , 3, 4, sınıflardan oluşan öğrenci grubu ‘Birleştirilmiş Sınıf’ programıyla eğitim öğretimini sürdürmüştür

1984–1985 öğretim yılında mevcut 38’e yükselmiş Nuray ERLİTAY ve Akize ERDOĞAN’DA öğretmen kadrosuna eklenmiştir
20 Nisan 1986 yılında okulumuz Turgutalp İlkokulundan ayrılarak müstakil bir okul olarak kabul edilmiştir

Bu arada başlayıp hızla sürdürülen okul inşaatı (Yıldız Dağ Firması tarafından ) 1986–1987 öğretim yılına yetiştirilmiştir
Yapımı ve donanımı tamamen TKİ tarafından yapılan okul binası Milli Eğitime devredilmiştir

Madenciler ELİ tarafından verilmiş bir isimdir Milli Eğitim tarafından kabul edilmiştir

Önce az olan öğrenci mevcudu daha sonra 140’a ulaşmış ve kadro 5 öğretmene çıkarılmıştır(Zehra GÜR, Akize ERDOĞAN, Nuray ERTİLAV, Muhterem SEZER, Hülya ÇATAL daha sonra Yurdanur AMAÇ ve Nezaket KARAYİKİT eklenmiştir)
1988–1989 Öğretim yılında anasınıfı açılmış 2 öğretmen görev almıştır(Müjgân YILDIRIM-Halise UÇAR) Yine ELİ yardımı ve okul Aile Birliğinin özverili çalışmalarıyla okulumuza Bilgisayar laboratuarı kazandırılmıştır(1996)
1997–1998 Öğretim yılında okulumuz Soma’daki diğer okullar gibi “İlköğretim Okulu” olmuştur

Okulumuz içinde bulunduğu sosyal sitenin etrafına başka yerleşim yerlerinin yapılmasıyla okulumuzun mevcudu artmış, bina yetersiz gelmiştir

Bunun üzerine yine TKİ tarafından ek bina yapılıp 1997–1998 öğretim yılına yetiştirilmiştir

Öğrenci ve velilerden gelen talepler doğrultusunda TKİ’nin katkılarıyla 2006 yılında öğrenci lokali yapılmış ve hizmete sunulmuştur 2006 yılında TBMM Hükümeti ve Dünya Bankası protokolü ile Okulumuzun BT sınıfı kurulmuştur2008/09 eğitim –öğretim yılının ikinci döneminde Fen laboratuarımız yeniden inşa edilmiş, modernize edilerek kullanıma açılmıştır

Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Soma
Okulun Telefonu: (236) 615 08 05
Okulun Faksı: (236) 615 08 05
Okulun Adresi: Turgutalp Kasabası Fatih Mahallesi ELİ Turgutalp Tesisleri
Okulun Web Adresi: http://turgutalpmadencilermebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine Uzaklık 93 - İlçe Merkezine Uzaklık 3
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - mebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com