Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akan, fethiye, gürcan, ilköğretim, kemer, muğla, okulu, şehit

Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu Fethiye Muğla

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu Fethiye Muğla

Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu Hakkında - Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu Tanıtım - Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu Resimleri - Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu İletişim

Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Mehmet Nuri Ortaabalı ile eşi Nazike Hanım ve vekil olarak da Hilmi Küçükabalı burada öğretmenlik yapmıştırŞimdiki okulun yerinin bir kısmı hazine yeri, bir kısmı da Nuri Abalı;dan alınmıştır 1930 yılında 24 köyün birleşmesi ile temeli atılmış, imece usulü ile yapılmıştır Temel atma töreninde öğrenci olan Bahri Abalı nutuk söylemiş ve Unutma; şiirini okumuştur Yapım sırasında Nahiye Müdürü Hamdi Bey ile Karakol Komutanı Uzatmalı Ali Onbaşının büyük gayretleri olmuştur Bu okul Kemer ve çevre köylerden gelen 200 civarında öğrenci ile 1937 yılında öğretime açılmıştır O yıllarda İbecikli Raşit Yalçın başöğretmenlik yapmıştır
1945-1946 Eğitim Yılında Başöğretmen Şaban Demirci idi24092008 tarihinde İzmir'de vefat eden Şaban DEMİRCİ'ye Allah'tan rahmet diliyoruz Ferhat Kaya, Saniye Kaya bu dönemde öğretmen olarak çalışmışlardır Bu öğretim yılında okul bir yangın geçirmiş, yangının sigara izmaritinden çıktığı tahmin edilmiştir Yangın sonu tamirat sırasında okul, eğitim öğretimine köy meydanındaki Öğretmen Evinde devam etmiştir

1992 yılındaki kasabamızda bulunan ortaokul ile birleşerek İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür1995-1996 Eğitim yılı dahil ilkokul itibariyle 2434 mezun vermiştirOkulumuz 1996-2010 tarihleri arasında 1359 tane öğrencimize İlköğretim Diploması vermiştir
Okulumuzun ismi, 29 Haziran 2010 tarihinde Valilik Oluru ile beldemizin şehitlerinden Gürcan Akan adınınn eklenmesiyle Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir
Okulumuzda Ercan KORKMAZOĞLU ;Müdür olarak,İsmail KOYUNCU Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır

VİZYONUMUZ

Bölgenin eğitim, bilim ve kültür merkezi olmak

MİSYONUMUZ

Türk Milli Eğitiminin Genel ve Özel Amaçlarına Bağlı, Atatürk İlke ve İnkılâpları Doğrultusunda, Geçmişine Saygılı, Geleceğe Güvenle Bakan, Demokrasiye ve İnsan Haklarına İnanan Öğrenciler Yetiştiren, Kendini Sürekli Yenileyen, İnceleyen, Araştıran, Okuyan Nesillerin Yetiştiği, Bütün Öğrencilerin Akla ve Bilime Dayalı Eğitim Ortamında Hayata ve Geleceğe Hazırlandığı, Yönetici, Öğretmen, Personel, Öğrenci ve Velilerin İş Birliği İle Çalıştığı Bir Kurum Olmaktır

Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Fethiye
Okulun Telefonu: 252 6561477
Okulun Faksı: 252 6562849
Okulun Adresi: Kemer Kasabası
Okulun Web Adresi: wwwfethiyekemeriomebk12tr
Okulun E-Posta Adresi: 286792@mebk12tr
Okulun Müdürü: ERCAN KORKMAZOĞLU
Okulun Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine Uzaklığı 150 - İlçe Merkezine Uzaklığı 25
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Kemer Şehit Gürcan Akan İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com