Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
derinkuyu, ilköğretim, nevşehir, okulu, özlüce

Özlüce İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Özlüce İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu

Özlüce İlköğretim Okulu - Özlüce İlköğretim Okulu Hakkında - Özlüce İlköğretim Okulu Tanıtım - Özlüce İlköğretim Okulu İletişim -Özlüce İlköğretim Okulu Tarihçesi

OKULUMUZUN TARİHÇESİ
Okulumuz eski adıyla Zile köyünde oturmakta olan Rumlar tarafından 1880 yılında kiliseye bağlı bir okul olarak inşa edilmiştir Yapımında zemin kayalar üzerine çevremizde bulunan beyaz ve siyah taşlardan temel üzerine yığma olarak yapılmıştır
Okul, Yunanistan’daki Türklerin yöremiz Rumları ile yer değişiminden sonra hayli boş kalmış, kaynaklara göre 1935 yılından sonra Türk okulu faaliyette bulunmaya başlanmıştır Okul 1969 yılına kadar ilk yapıldığı şekliyle hizmet vermiş ve bu yılda büyük onarıma alınarak ortaya bölme yapılmış ve yeni derslik ve araç odası teşekkül etmiştir
Büyük onarımdan sonra yedi derslik, bir depo, 1müdür odası, 1öğretmenler odası ve kömürlükten teşekkül eden bu binada o yıldan eğitim ve öğretime devam edilmektedir
Okula ek bina(B blok) 2002 Mart ayında yapılarak teslim edilmiştir Bu binada 4adet derslik,1öğretmenler odası, 1adet araç gereç odası ve kız/erkek öğrenci ve öğretmen tuvaletleri bulunmaktadır
1998 yılında 8 yılık temel eğitim kanunu gereğince okulun adı Özlüce Köyü İlköğretim Okulu olarak değişmiştir
Okulumuz 2004/2006 yılları arasında bahçe düzenlemesi, iç ve dış bakım onarım, yeni tuvaletlerin yapılması, yeni ana sınıfları, bilgi teknoloji sınıfının yapımı gibi yeni atılımlar gerçekleştirilmiştir
Okulumuzda şu anda 1 okul müdürü, 16 öğretmen ve 1 hizmetli görev yapmaktadır Okulun kayıtlı öğrenci sayısı 270’dir
Fen laboratuarımızda dolap, ders araç gereçleri, masa, tabure ve akıllı tahta bulunmaktadır
Koridorumuzdaki 3adet monitör öğrencileri bilgilendirmek ve eğlendirmek amacıyla yapılmıştır
Okulumuzun bahçesinde bulunan park öğrencileri teneffüs aralarında eğlendirmek için yapılmıştır
Okulumuzda önceden soba kullanılıyordu Şimdi ise kalorifer dairesi ve kalorifer bulunmaktadır
Okulumuzun a bloğunda bulunan küçük bir kütüphane bulunmaktadır Küçük olsa bile birden fazla bilgi vericidir
Eski sağlık Ocağını 2006 yılında onarımına başlanmıştır Hazır hale gelince hemşire gelmiştir
Voleybol sahamızın eni 9m boyu18m ve filenin yerden yüksekliği erkeklerde 243m bayanlarda 224mdir
Nöbetçi öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak amacıyla otomatik zil teneffüs aralarında kullanılmaktadır
Okulumuzda İngilizce derslerine kolaylık sağlamak amacıyla Dyned yeni sisteme girmiştir
Okulumuzda önceden yeşil tahta kullanılmaktaydı Şimdi ise beyaz tahta kullanılmaktadır
VİZYONUMUZ

Bilim ve teknolojinin farkında olan,
Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,
Yeniliklere açık,
Değerlerini yaşayan ve yaşatan,
Hoşgörü sahibi,
Olaylara geniş bir açıdan bakabilen,
Dinamik, özgüveni ve sorumluluk bilinci gelişmiş
Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı,
Çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir
MİSYONUMUZ

Biz, bütün öğrencilerimize, bilgiye ulaşmayı öğretmek,

öğrencilerimizi herşeyi sorgulayan, yapıcı, yaratıcı ve

bilimsel düşünen haklarını bilen ve arayabilen bireyler olarak yetiştirmek ve

onlara, hızla gelişen ve değişen dünyayı anlayabilmeleri ve uyum sağlamaları için

gerekli bilgi ve becerilerle donatmak için varız
Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ÖZLÜCE İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: ÖZLÜCE İLKOĞRETİM OKULU ÖZLÜCE KÖYÜ
Telefon Numarası: 3843964008
Faks Numarası: 3843964008
ÖZLÜCE İLKÖĞRETİM OKULU
kaynak :webrehberiz biz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com