Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
afyonkarahisar, akif, bilgileri, ersoy, ilköğretim, mehmet, merkez, okulu

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Hakkında - Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Tanıtım - Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri - Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu İletişim

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

İlk olarak Demirciler Çarşısı’nda bulunan Yeni Cami karşısında 1945 yılında eğitim öğretime başlamıştır Burada beş ( 5 ) yıl eğitim öğretim yaptıktan sonra halen okulumuzun bulunduğu binanın alt kısmında eskiden kilise olarak kullanılan ve daha sonra tamir edilerek okul haline getirilen binada 1965 yılına kadar eğitim öğretime devam edilmiştir 1965 yılında yeni okul binamızın yapılmasıyla eğitim öğretim bu binamızda devam etmektedir

İlk olarak 1988 yılında Eğitim ve öğretime ortaokul olarak açılmış, 1994 yılında liseye çevrilmiş ve 2001 yılından bu güne kadar da ilköğretim olarak hizmet vermektedir

Okulumuz bünyesinde 16 Derslik 1 Müdür Odası, 1 Müdür yardımcısı odası, 1 Araç-gereç odası,1 Fen teknoloji laboratuarı, 1 Bilgi teknoloji sınıfı, 1 memur odası, 1 Hizmetli odası, 1 Rehberlik odası, 1 Kütüphane, 1 anasınıfı, 1 Öğretmenler odası ve her katta tuvaletler mevcuttur 2006 yılında zemin kat öğrenci girişi sağdaki sınıf kalorifer odası, birinci kat soldaki ilk sınıf “ Bilgisayar Laboratuvarı” olarak kullanıma açılmıştır

Alt bölümde hizmetli odası, alt ve üst katlarda kız ve erkek tuvaletleri bulunmaktadır Öğretmen ve idare odaları üst katta bulunmaktadır
Ülkemizde birçok devlet adamı yetiştiren ve halen Türkiye çapında önemli kadrolarda hizmet veren kişiler yetiştiren okulumuz Afyonkarahisar’da kurulan en eski okullardan birisidir Çevrede bir kütüphanenin bulunmayışı öğrencilerimiz için bir dezavantaj teşkil etmektedir Şehrin merkezinde bulunan kütüphaneye öğrencilerimizin gitmesi bir hayli zaman almaktadır En kısa zamanda okulumuzun çevresine bir kütüphane gerekmektedir

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 272-2137486
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Çavuşoğlu Mah Karakatip Çavuşbaş Sk No:2
Okulun Web Adresi: http://makifersoyiok12tr/
Okulun E-Posta Adresi: 876854@mebk12tr - mehmetakifersoyioo@gmailcom
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - mebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com