Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
antalya, fatma, ilköğretim, merkez, okulu, parıltı

Fatma Parıltı İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fatma Parıltı İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Fatma Parıltı İlköğretim Okulu Hakkında - Fatma Parıltı İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Fatma Parıltı İlköğretim Okulu Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Antalya Valiliğinin 1989 inşaat programına alıp inşa ettirdiği, Milli Eğitim Bakanlığının 16041990 tarihli olurları ile Eğitim Öğretimin hizmetine giren Okulumuzun ilk adı ”Kepezaltı İlköğretim Okulu“, ilk müdürü de Doğan YILDIRIM’ dır

İki katlı olarak hizmete giren okulumuzun ihtiyaca cevap vermediği görülünce Antalya Valiliği ile hayırsever vatandaş Merhum Fatma Parıltı arasında okulun adının verilmesi şartıyla imzalanan 12061991 tarihli protokol gereği bu vatandaşın yardımı ile üçüncü kat ilavesi yapılmış ve okulumuz 24 derslikli bir bina haline getirilmiştir Daha sonra Bakanlığımız ile yapılan yazışmalar sonucunda Okulun Adı ”Fatma Parıltı İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir

Bu arada Okul Müdürü Doğan YILDIRIM’ ın başka bir okula atanması sebebiyle boşalan Okul Müdürlüğüne Halil ALDEMİR atanmıştır(16021993)

20 Aralık 2004’te göreve başlayan Osman ERTEKİN, halen okul müdürlüğü görevini yerine getirmektedir

OKULUN AMAÇLARI

Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda;

*Öğrencileri ilgi, istidat ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlamak

*Öğrencilere, Atatürk İlke ve İnkılaplarına, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına uygun olarak haklarını kullanabilme, görevlerini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme becerisini kazandırmak

*Öğrencilerin, milli kültür değerlerini tanımasını, takdir etmesini, benimsemesini ve kazanmasını sağlamak

*Öğrencileri, toplum içindeki rollerini yapan, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, işbirliği ile çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek

*Öğrenciye, fert ve toplum hayatında sağlıklı yaşamak, aile ve toplum sağlığını korumak için gereken bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak

*Öğrencilerin el becerisini ile zihin çalışmalarını birleştirerek çok yönlü gelişmelerini sağlamak

*Öğrencilerin el becerilerini geliştirmek, sistemli düşünmesini, hayal ve yaratıcılık güçlerini arttırmak, mesleki ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkartmak, boş zamanlarını verimli kullanma alışkanlığı kazandırmaktır

MİSYONUMUZ

Okulumuzun misyonu var olma sebebidir

*Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, köklü bir tarihi geçmişi ve gelenekleri olan,

*Çağdaş ve bilimsel düşünceyi temel alan, sorgulayan ve sorumluluk üstlenen gençler yetiştirmeyi amaç edinen,

*Geleceğin Türkiye’sinde yetiştirdiği öğrencilerin söz sahibi olmalarını amaçlayan ,kendine güvenen,olaylara duyarsız kalmayan,hak aramasını bilen ,toplum kurallarına saygılı,etik değerlere önem veren ,gençleri hayata ve orta öğretime hazırlamaktır

VİZYONUMUZ

Vizyon; geleceği görme gücü anlamına gelir

Her kurumun olabileceği gibi, okulumuzun da geleceğe yönelik hedefleri vardır

Bu hedefler, üç aşamada sınıflandırılabilir:

*Doğru düşünen, sorgulayan, araştıran, değişime açık

*Laik ve demokratik bilince sahip, yurttaşlık ve çevre bilinci gelişmiş
*Bulunduğu her ortamda farklılık yaratan, öncülük görevi üstlenebilecek bireyler yetiştirmek

OKUL MÜDÜRLERİ

Doğan YILDIRIM (Şubat 1990 – 16 Şubat 1993)

Halil ALDEMİR (16 Şubat 1993 – 29 Ağustos 2003)

Osman ERTEKİN (20 Aralık 2004 – Halen görevde)

Fatma Parıltı İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fatma Parıltı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fatma Parıltı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fatma Parıltı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Fatma Parıltı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: FATMA PARILTI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Santral Mah5226 Sok No36 Antalya

Telefon Numarası: 2423320144

Faks Numarası: 2423322583

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi: Fatma Parıltı İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com