Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ilköğretim, izmir, kemal, menemen, okulu, şehit

Şehit Kemal İlköğretim Okulu Menemen İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Şehit Kemal İlköğretim Okulu Menemen İzmir

Şehit Kemal İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Kemal İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Kemal İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Kemal İlköğretim Okulu İletişim

Şehit Kemal İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Şehit Kemal İlköğretim Okulu 1887 tarihinde Ahıdır mahallesinde Resmi Kız İlkokulu olarak açılmıştır 1923 yılında binası değiştirilmiş, 1926 yılında şimdiki adını almıştır

1914 yılında İttihad-ı Terakki Cemiyeti tarafından Vali Rahmi Bey zamanında Kaymakam Adli Eliyle temeli atılan ve 1932 yılında Vali Kazım DİRİK zamanında ikmal edilen şimdiki binasına yerleşmiştir

1935 yılında tam devreli olmuştur

17 Kasım 1990 tarihinde Menemen Lisesi Orta Kısmı, Menemen Lisesinden ayrılarak Şehit Kemal İlkokulu ile birleştirilmiş ve Şehit Kemal İlköğretim okulu adını almıştır 1991 yılı Nisan ayında ek bina inşaatına başlanmış ve 1992 yılı Şubat ayında kullanıma açılmıştır

Cumhuriyetin kuruluş yıllarında Menemen merkez okullarında 225 öğrenci
varken bu gün Şehit Kemal İlköğretim okulunda 51 Öğretmen 1500 civarında öğrenci ile eğitim öğretim vermektedir

Fiziksel Özellikleri:
Okulumuzun Hizmet Binası: Okulumuzda iki bina ve bir de ana sınıfı binası bulunmaktadır

1Bina(Tarihi Bina): Kütüphane, üç idareci odası, arşiv, öğretmenler odası, memur odası, çok amaçlı salon, mutfak ve 6 sınıf bulunmaktadır
2 Yeni Bina: Bir idareci odası, bilgisayar laboratuvarı, rehberlik servisi ve 14 sınıf bulunmaktadır

Şehit Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Menemen
Okulun Telefonu: (232) 8321330
Okulun Faksı: (232) 8326663
Okulun Adresi: ESAT PAŞA MAH ATATÜRK CAD NO:112
Okulun Web Adresi: İZMİR-MENEMEN (Şehit Kemal İlköğretim Okulu)
Okulun E-Posta Adresi: 244838@mebk12tr
Okulun Müdürü: Hüsnü OKUMUŞ
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Şehit Kemal İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com