Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
abdi, ankara, bilgileri, ilköğretim, ipekçi, okulu, yenimahalle

Abdi İpekçi İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Abdi İpekçi İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara

Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Yenimahalle'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Abdi İpekçi İlköğretim Okulu Tanıtımı - Abdi İpekçi İlköğretim Okulu Resimleri - Abdi İpekçi İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Ankara -Yenimahalle İlçesi Karşıyaka semtinin Barış Mahallesi’nde ve Barış Caddesi üzerinde 1977 yılında temeli atılan okulumuz, 3 Aralık 1979 tarihinde tamamlanarak BARIŞ İLKOKULU adı ile eğitim ve öğretime başlamıştır
Milliyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü ve Baş Yazarı Abdi İpekçi’nin öldürülmesinden sonra 1980–1981 öğretim yılında okulumuzun adı ABDİ İPEKÇİ İLKOKULU olarak değiştirilmiştir Aynı binada ortaokul olarak da eğitim-öğretime başlanmıştır

Semt nüfusunun yoğunluğu nedeniyle ortaokula ek bina yapılmış ve Aralık 1983 tarihinde hizmete girmiştir 1991 yılına kadar aynı bahçe içinde ayrı ayrı görev yapan Abdi İpekçi İlkokulu ve Abdi İpekçi Ortaokulu 02081991 tarih ve 13849 sayılı Bakanlık onayı ile birleştirilerek Abdi İpekçi İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür
Okulumuz halen Mehmet ÖZSOY müdürlüğünde, 1 müdür başyardımcısı, 3 müdür yardımcısı, 86 kadrolu öğretmeni, 3 ücretli öğretmen, 2 geçici görevli öğretmen, 1726 öğrencisi, 1 memur ve 8 sözleşmeli personeli ile eğitim hizmetini sürdürmektedir
Abdi İpekçi İlköğretim Okulu Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Abdi İpekçi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Abdi İpekçi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Abdi İpekçi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Abdi İpekçi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ABDİ İPEKÇİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: BARIŞ CADNO:1 YENİMAHALLE/ANKARA

Telefon Numarası: 3123463301

Faks Numarası: 3123462785

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:ANKARA - YENİMAHALLE - Abdi İpekçi İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com