Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ankara, ayyıldız, bilgileri, ilköğretim, keçiören, okulu

Ayyıldız İlköğretim Okulu Bilgileri Keçiören Ankara

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ayyıldız İlköğretim Okulu Bilgileri Keçiören Ankara

Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Keçiören'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ayyıldız İlköğretim Okulu Tanıtımı - Ayyıldız İlköğretim Okulu Resimleri - Ayyıldız İlköğretim Okulu Hakkında

Ayyıldız İöo Tarihçe

Okulumuz, Pursaklar İlçesi Yıldızevler Mahallesi 291 ada 1 parselde 9801 m2 alan üzerine kuruludur 2586 m2 okul binası, bodrum kat dâhil 4 kattan ibarettir Okulumuzun yeri, Maliye Bakanlığı Hazine Müsteşarlığına aittir Okulumuz 1994–1995 Öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır 2005–2006 Eğitim Öğretim yılında ikili eğitime geçilmiştir 20 derslik, 1 ana sınıfı, 1 Fen Bilgisi laboratuarı, 1 Resim-iş Atölyesi, 1 Teknoloji Odası, 2 teknoloji tasarım atölyesi, 1 spor salonu, 1 masa tenisi odası, 1 kütüphane, 1 halter salonundan ibaret olup, her sınıf 5’er şube olarak eğitime devam etmektedir Binanın ısınma şekli kaloriferli olup, su ve kanalizasyon şehir şebekesine bağlıdır Her yıl nisan ve mayıs aylarında sınıflar arası futbol ve voleybol turnuvaları düzenlenir Okul bahçemizde futbol, voleybol, basketbol ve jimnastik aletleri alanları mevcut olup, öğrencilerimiz ve mahalle sakinleri hafta içi ve hafta sonu okulumuzun spor alanlarından yararlanmaktadır Okul bahçesinin ön ve arka tarafı öğretmen ve öğrencilerle birlikte ağaçlandırılmıştır Çimlendirme ve düzenleme çalışmalarına her yıl devam edilmektedir Okulumuzda 1 müdür, 3 müdür yardımcısı olmak üzere 4 idareci mevcuttur 1kademede (1, 2, 3, 4 ve 5 sınıflarda ) 25 sınıf ve 27 öğretmen, 2kademede(6, 7 ve 8 sınıflarda ) 15 sınıf ve 22 öğretmen, okul öncesi (Ana sınıfı) 1 sınıf ve 2 öğretmen, 3 yardımcı personel olmak üzere idarecilerle birlikte 59 personel, eğitim-öğretimin daha verimli olabilmesi için çalışmalarına devam etmektedir Okulumuz, MLO standartlarına ulaşmak için sınıflar düzeyinde ve okul genelinde VELİ-ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ ve ÇEVRE olarak sınıfların eksik ders araç-gereçlerinin ve materyallerinin temini, sınıfların teknolojik donanımlarının tamamlanması için işbirliği halindeyiz Sosyal faaliyetlerimizle öğrencilerimizin sosyal gelişimlerini sağlamak, iyi bir insan ve vatandaş olarak topluma kazandırılmasına ve sosyal yönlerinin geliştirilmesine önem verilmektedir Amacımız; öğrencilerimize çağın gereği olan, daha kaliteli bir eğitim sunmak, sosyal gelişimlerini sağlamak ve geleceğe hazırlamaktır
Vizyonumuz

1ÇOCUKLARIMIZIN YETENEKLERİNİ,KAPASİTELERİNİ,E ĞİLİMLERİNİ BELİRLEMEK,ONLARIN AĞIRLIKLI OLAN YETENEKLERİNİ KONUSUNDA :ÇOCUĞA ZARAR VERMEYECEK ŞEKİLDE DESTEKLEMEK ,EĞİTMEK YARINLARIMIZDA MUTLU,KENDİSİYLE BARIŞIK,YAPTIĞI İŞTEN ZEVK ALAN NESİLLER OLUŞTURMAK İÇİN SOSYAL AKTİVİTELERLE EĞİTİMİ GÜÇLENDİRMEK
2OYUN ÇOCUĞA :BAŞKALARI İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAYI ÖĞRETİROYUN OYNAYAN ÇOCUK ;BEKLEMEYİ,PAYLAŞMAYI,VERMEYİ, EĞLENEREK İŞBİRLİĞİ VE DUYGU PAYLAŞIMINI (EMPATİ) GELİŞTİRİR, BU YÖNDE BU YÖNDE SAĞLIKLI GELİŞMELERİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA OYUN ARACILIĞI ONLARI EĞLENDİREREK EĞİTMEK
3ÇOCUĞA NE KADAR ERKEN EĞİTİM VERİRSEK, KİŞİYE O KADAR İSTENİLEN DAVRANIŞLAR KAZANDIRIRIZ İLKESİ İLE ÇOCUKLARI GELECEĞİN BÜYÜĞÜ OLARAK BENİMSEYEN BİR ANLAYIŞLA YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ GELECEKTE NASIL BİR BÜYÜK GÖRMEK İSTİYORSAK ÇOCUK EĞİTİMİNE O KADAR YAKLAŞMALIYIZ ÇOCUĞUN AKTİF OLDUĞU ONLARIN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİN ÖNEMSENDİĞİ İKİNCİ BİR YUVA HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞAN BİR ANLAYIŞ VE DİSİPLİNLE HAREKET EDİYORUZ ZİRA KEŞFEDİLMEYEN GELİŞTİRİLMEYEN YETENEK İŞLENMEMİŞ CEVHER GİBİDİR
4ÇOCUKLARIMIZIN ÖĞRENMEYE EN YATKIN OLDUKLARI BU DÖNEMLERİNİ VERİMLİ HALE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Ayyıldız İlköğretim Okulu Ankara Keçioren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ayyıldız İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ayyıldız İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ayyıldız İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Ayyıldız İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: AYYILDIZ MAHATATÜRK BULVARINO:1 PURSAKLAR

Telefon Numarası: 3123286507

Faks Numarası: 3123285924

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: ANKARA - KEÇİÖREN - Ayyıldız İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com