Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
balıkesir, bigadiç, bilgileri, bıgadıc, dorteylul, ilköğretim, okulu

Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu Bilgileri Bigadiç Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu Bilgileri Bigadiç Balıkesir

Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Bigadiç'teki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu Tanıtımı - Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu Resimleri - Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu Hakkında

TARİHÇEMİZ

Bigadiç Dörteylül ilköğretim Okulu 5+1 derslikli îlkokul olarak 1965 yılında devlet vatandaş işbirliği ile yapılmış ve 1966 yılında eğitim öğretime 5 sınıf l anasınıfı ile başlamıştır Ülkemizde 8 yıllık mecburi temel eğitime geçildikten sonra 2 kademe sınıfları Bigadiç Cumhuriyet Lisesinde eğitim öğretimlerim sürdürmüşlerdir

Ülkemizde derin yaralar açan 17Ağustosl999 depreminde eski binanın hafif hasar görmesiyle geçici bir süre için eski okul binası boşaltılmış öğrenciler Atatürk îlköğretim Okulunda ikili öğretim görmüşlerdir Daha sonra yapılan incelemelerde binanın sağlam olduğu anlaşılmış ve 1999-2000 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde eski bina tekrar eğitim öğretime açılmıştır Bu arada 2000 yılı Mayıs ayında ek bina inşaatı başlamış, inşaat 2 yıl sürmüş ve ek binanın 2002 yılı Şubat ayında eğitim öğretime açılmasıyla okulumuz normal eğitime geçmiş halen aynı şekilde eğitim öğretimi sürdürmektedir

FİZİKİ DURUMU

Okulumuz Bigadiç Çavuş Mahallesi Harman Caddesi üzerindedir Okulumuzun toplam alanı 4129 metrekaredir Bu alanın 3129 metrekaresi tarım-spor vb uygulama alanıdır Okulumuz eski ve yeni bina olmak üzere iki bölümden oluşmaktadırEski bina kagir, yeni bina betonarmedir Okulumuz 18 derslik, 2 laboratuar, 1öğretmenler odası, 2 idare odası, 1 kantin, 1 çok amaçlı salon, 1 özel eğitim sınıfı,1 rehberlik servisi ve 1 kütüphaneden oluşmaktadır Okulumuzda kalorifer sistemi kurulu olup jeotermal enerji ile ısınmaktadır 2007-2008 eğitim öğretim yılında Ulaştırma Bakanlığının kampanyası ile 15+1 bilgisayarı bulunan Bilgi Teknolojileri sınıfı kurulmuştur2009-2010 Eğitim öğretim yılı başında velilerimizin ve Bigadiç'li yardım severlerin işbirliğiyle tüm sınıflarımız projeksiyon ve bilgisayar altyapısına kavuşmuştur Ayrıca idari olarak kullanılan 8 bilgisayarla birlikte toplam 40 bilgisayar muvcuttur
Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu Balıkesir Bigadiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: BIGADIC DORTEYLUL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Dörteylül llköğretim Okulu Bigadiç Balıkesir

Telefon Numarası: 2666141257

E-mail Adresi:676217@mebgovtr

Web Adresi: BALIKESİR - BİGADİÇ - Bıgadıc Dorteylul İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com