Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adana, atatürk, ilköğretim, okulu, seyhan

Atatürk İlköğretim Okulu Seyhan Adana

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürk İlköğretim Okulu Seyhan Adana

Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtım - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Atatürk İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz "Atatürk İlkokulu " adı ile Yüz evler semti Kurtuluş Mahallesinde 1954 yılında ; 6 dershaneli ,iki katlı betonarme binada normal öğretim ile eğitim-öğretim hizmetine açılmıştır İleriki yıllarda öğrenci sayısı artınca ,okulumuz 1963 yılında ikili öğretime geçilmiş ; yapılan bazı eklemelerle dershane sayısı 8'e çıkartılmıştır 1990 yılında yapılan ek bina ile derslik sayısı 14'e Ulaşmıştır
Okulumuz 1997-1998 öğretim yılında okulumuz "İlköğretim Okulu" statüsüne geçmiştir Adı Atatürk İlköğretim Okulu Olarak değiştirilmiştirOkulumuzda eğitim ve öğretim başarı ile sürdürmektedir Kurulduğu günden bugüne kadar okulumuzda;Necati BAKICI, Tahsin TUNCEL ,TÜRKAN ÜNAL ve BAHRİ DAĞLI olmak üzere müdürler görev yapmıştır Bahri DAĞLI halen müdürlük görevini yürütmektedir
Okulumuzda 3 bina bulunmaktadırToplam 13 derslik 3 idare odası 1 rehberlik ,1 memur,1 öğretmenler, 1 spor odası ve 1 bilgi teknolojisi sınıfı 1 fen laboratuarı ve 1 çok amaçlı salon ile eğitim öğretime hizmet vermektedir Birçok sınıflarımızda çoklu ortam (Bilgisayar,TV, kablolu yayın ve projeksiyon makinesi) ekipmanları mevcuttur
Okulumuzda tüm öğretmenler bilgisayar kullanımı, çoklu zeka, etkili iletişim, stres yönetimi… vb seminer ve kurslara katılarak öğrenciye daha iyi ve kaliteli eğitim vermeyi amaç edinmiş, çalışkan ve başarılı öğretmen kadrosu ile okulumuz daima ileriye bakmayı bilmiş, başarılara imza atmıştır Okulumuz pek çok devlet adamı, doktor, mühendis, öğretmen, işadamı yetiştirmiş, çevrede takdir edilen, övünç duyulan bir okul olmuş, başarısını kanıtlamıştır Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencileri, çalışanları ve velileri her şeyin en iyisine ve en güzeline fazlasıyla layıktır
Atatürk İlköğretim Okulu Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: KURTULUŞ MAHALLESİ 11 SOKAK NO 5

Telefon Numarası: 3224530999

Faks Numarası: 3224594519

e-mail : 790157@mebk12tr

Web Adresi:http://wwwseyhanataturkk12tr/main/

biz - wwwmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com