Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bozkır, bölge, ilköğretim, konya, okulu, sarıoğlan, yatılı

Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konya Bozkır

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konya Bozkır

Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri - Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu İletişim

Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konya Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tarihçesi:

Sarıoğlan kasabası 1994 yılında Belören, Kuzören ve ve Koçaş köylerinin birleşmesiyle oluşmuştur 1946 yılında Belören Bucağı İlkokulu açılmış, daha sonra okulun adı Belören İlkokulu olarak değişmiştir Sarıoğlan'ın Kasaba olmasıyla da okulun adı Sarıoğlan-Belören İlköğretim Okulu olmuştur

1997 yılında yapımına başlanan Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 1999'da bitmesi gerekirken ancak 2000 yılında bitirilebilmiştir

02/01/2001 tarihinde Bozkır Sarıoğlan YİBO'nun yatılı uygulamalı eğitime başlamasıyla Sarıoğlan-Belören İlköğretim Okulu kapatılmış ve okulda bulunan kadrolu personelin de kadrosu Sarıoğlan YİBO'ya aktarılmıştır

Bozkır Sarıoğlan YİBO yatılı olmakla birlikte çevresinde bulunan köylerin ve mahallelerin öğrencileri de taşıma kapsamında gelmektedir Halen mevcut öğrenci sayısı 364'tür Bunların 164'ü yatılı diğerleri gündüzlü ve taşımalıdır Yatılı öğrenci kapasitesi 200'dür

Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: SARIOĞLAN YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU
Adresi: Sarioğlan Kasabasi Bozkir Konya
Telefon Numarası: 3324251366
Faks Numarası: 3324251366
E-mail Adresi:
Web Adresi: - wwwsarioglanyibomebk12tr

Sarıoğlan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri:

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com