Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayaslar, doğanhisar, ibrahim, ilköğretim, jandarma, konya, okulu, onbaşı, uzman, şehit

Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar

Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Hakkında - Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Tanıtım - Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Resimleri - Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu İletişim

Ayaslar İlköğretim Okulu Konya Doğanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ayaslar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ayaslar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ayaslar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Ayaslar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Tarihçesi:

1928 yılında yeni Türk alfabesinin kabulü ile halk dershanelerinin açıldığı, 1929-1938 yıllarında üç yıllık ilkokulun faaliyet gösterdiği, 1938’den sonra 5 yıllık ilkokul olduğu 26091990 tarihinden itibaren de ilköğretim okulu olduğu anlaşılmıştır
1938-1940 yıllarında köy halkı tarafından taş, kerpiç ve çamurdan 3 derslikli ilkokul binası yapılmıştır Binanın 1958 yılında yıkılma tehlikesi göstermesi ile bina tahliye edilerek öğretime köy odalarında ve köy mescidinde devam edilmiştir 1962 yılına kadar şimdiki aşağı cami yerinde bulunan baraka bina okul olarak kullanılmıştır
Cumhuriyet mahallesindeki eski okul yerine 1961 yılında dört derslikli ve lojmanlı bina yapılmış ve bu binada 1991 yılına kadar eğitim ve öğretime devam edilmiştir
1991 yılında kasabamızın Ayazpaşa mahallesine şimdiki iki katlı okul binası yapılıp,ilköğretim okulu olarak 1991-1992 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir

5 birinci kademe, 3 ikinci kademe,1 anasınıfı olmak üzere 9 sınıf vardır 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılında Branş Sınıf Sistemine geçmiştir
Okulumuz iki katlı olup birinci katta; müdür odası, öğretmenler odası, spor odası, 3 sınıf, karşılıklı kız ve erkek tuvaletleri vardır
İkinci katta ise 5 sınıf, Bilgi Teknoloji Sınıfı, Sosyal Bilgiler Odası, Fen Laboratuarı, Matematik Sınıfı, Türkçe Sınıfı, karşılıklı kız ve erkek tuvaletleri vardır

Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Vizyonu:

Evrensel eğitim ilkeleri doğrultusunda, geleceği bugünden yaşayarak, eğitimde bir adım önce, bir adım önde olmak

Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Misyonu:

Hızla değişen dünyamızda, katılımcı, veli, değişimlere açık öğretmen, araştırmacı öğrencilerle, güvenli bir ortamda nitelikli bir eğitim vermek

Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: AYASLAR İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: AYASLAR KASABASI DOĞANHİSAR KONYA
Telefon Numarası: 3325515007
Faks Numarası:
E-mail Adresi: ayaslarokulum@hotmailcom
Web Adresi: - wwwwayaslarokulumebk12tr

Ayaslar Şehit Jandarma Uzman Onbaşı İbrahim Ay İlköğretim Okulu Resimleri:

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com