Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgibilimi, ilhan, mekansal, olanın, tekeli, toplumsal

Mekansal Ve Toplumsal Olanın Bilgibilimi - İlhan Tekeli

Eski 08-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mekansal Ve Toplumsal Olanın Bilgibilimi - İlhan Tekeli

Mekansal Ve Toplumsal Olanın Bilgibilimi - İlhan Tekeli kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi
Mekansal Ve Toplumsal Olanın Bilgibilimi
İlhan Tekeli

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

» Edebiyat

Fiyatı : 22,00 TL

Nisan 2010, ISBN: 9789753332415

Kitap hakkında

Toplu Eserlerin onuncu kitabının adını Mekansal ve Toplumsal Olanın Bilgibilimi Yazıları olarak saptadım Bu ad kırk yıllık bir uğraş sonunda vardığım noktayı yansıtıyor 1961 yılından sonra şehir planlama eğitimine başlamam ve bir süre sonra bölge planlama konusunda uzmanlaşmaya yönelmem beni mekan konusunda duyarlı hale getirmişti Ancak bu başlangıç noktasından itibaren mekanla ilişkili konuları ele almakta, insan yaşamında mekana ilişkin alanda düzenlemeler yapılması konularında nasıl düşünülebileceği ile ilgili sağlam bir dayanak ya da kuramsal çerçeve bulamamanın sıkıntısını yaşıyordum Zonguldak bölge planını hazırlarken, o yıllarda büyük saygınlığa sahip olan devlet planının dayandığı kalkınma modellerinin mekansal boyutu ihmal ettiğinin farkına varmıştım Şehir formları hakkındaki Chicago Okulunun kuramları bana çok statik geliyordu ve kent planlamaya yol göstermekte de yetersiz kalıyordu

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com