Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atasoy, karanlığa, sevil, yolculuk

Karanlığa Yolculuk -Sevil Atasoy

Eski 08-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Karanlığa Yolculuk -Sevil Atasoy

Karanlığa Yolculuk - Gerçek Suç Öyküleri ve Başka Karanlık İşler Kitap tanıtımı - özeti

Kitabın künyesi

Karanlığa Yolculuk - Gerçek Suç Öyküleri ve Başka Karanlık İşler

Sevil Atasoy
· Doğan Kitap
· Basım Tarihi : 01 - 2010
· ISBN : 9786051114545
· Sayfa Sayısı : 280

Kitap hakkında

“Gelin peşimden, karanlığa yolculuk başlıyor… Her adımda bir suç aydınlanıyor…”

Deliller hep doğruyu söyler
Deliller unutmaz, şaşırmaz, caymaz, korkmaz… Bu nedenle deliller, “Ben yaptım” ya da “O yaptı, gördüm” itiraflarından çok daha değerlidir
Yeter ki canlı ya da cansız her şeyin delil olabileceği akla gelsin

Karanlığa Yolculuk, gerçek suç öykülerini, suçların aydınlatılması, gerçeklerin ortaya çıkarılması, masumlar ile suçluların ayırt edilmesinde kullanılan baş döndürücü teknikleri ve zekâ oyunlarını, polisiye öykü, hatta film tadında anlatan yeni bir Sevil Atasoy kitabı

Atasoy, yakından izlediği, birbirinden sıradışı, yaşanmış olayları mercek altına alıyor Hikâyelerini bir dedektif tecrübesi ve soğukkanlılığının yanı sıra bir bilim insanı titizliğiyle okurlarıyla paylaşıyor

YAZAR HAKKINDA

Prof Dr Sevil Atasoy 1949'da, İstanbul'da doğdu Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi'nden mezun oldu, biyokimya alanında uzmanlık ve tıp bilimleri doktorası yaptı Olay yeri inceleme, kriminal laboratuvarların gelişmesi ve DNA analizlerine katkısı nedeniyle ulusal ve uluslararası ödüller aldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde öğretim üyeliğinin yanı sıra,
1980-1993 yılları arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kimyasal Tahliller İhtisas Dairesi başkanlığını, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nün 1987-2005 yılları arasında müdürlüğünü yürüttü ve 2009'a kadar öğretim üyeliğini sürdürdü

2005-2009 arası, Hürriyet gazetesinde haftalık adli bilim yazıları kaleme aldı Prof Atasoy, mart 2005'te EKOSOK tarafından Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu üyeliğine seçildi ve halen bu kurulun başkanlığını yürütmektedir Atasoy ayrıca, Suç Önleme ve Denetleme Derneği'nin başkanı ve Uluslararası Adli Bilim Hizmetleri'nin (IFSS) sahibidir

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com