Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayşe, böhürler, yazmasam, ölürdüm

Yazmasam Ölürdüm - Ayşe Böhürler

Eski 08-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yazmasam Ölürdüm - Ayşe Böhürler - Kitap Özet

Kitap Özet

İnsan ne için yazar? Bu sorunun cevabının her yazara göre değiştiğini düşünürdüm Ancak Türk edebiyat tarihini anlatan bir belgeselin çekimleri esnasında sorunun cevabını ünlü hikâye yazarımız Sait Faik Abasıyanık'ın ifadesinde buldum “Yazmasam ölürdüm!” cümlesi, yaklaşık otuz yazar ile yapılan ve günler süren röportajların ardından bu soruya en anlamlı cevap oldu

Bu kitap otuz yazar ile iki yüz saati bulan röportajların önemine binaen hazırlanmıştır

Röportajlar sırasında yazarlarımız ile iki şey üzerinde durduk: Onların Türk edebiyat tarihine bakışları, yazarlık serüvenleri ve Türk edebiyat tarihi içinde kendi konumlandırılışları

Röportajlara, edebiyat tarihini analiz eden bakışlardan faydalanmak için edebiyat tarihçilerini ve eleştirmenlerini de dahil ettik

Bazı şair ve yazarlarımız bu konudaki engin bilgileri ile kendilerini anlatmaktan ziyade edebiyat tarihimizi yorumlayarak belgeselimize büyük ölçüde katkıda bulundular

Kitap Kapak

00 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-19-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

paylaşım için teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com