Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alyyorum, çalışkan, esra, hüzünlerini, ödünç

Hüzünlerini Ödünç Alıyorum - Esra Çalışkan

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hüzünlerini Ödünç Alıyorum - Esra Çalışkan

Esra Çalışkan Hüzünlerini Ödünç Alıyorum kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Hüzünlerini Ödünç Alıyorum
(Geciken Hiçbir Şey Mutluluk Getirmez)
Esra Çalışkan
İkinci Adam Yayınları / Şiir Dizisi
Türkçe
98 s -- 2 Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
ISBN : 9786055702762
2010

Kitap hakkında

Zaman geçiyor
Sensizlik zamanındayım yıllardır, sensizlik zamanı; hüzün zamanı
Ellerimde güllerim, gözlerim yaşlı, hiçbir şey anlayamadan, öylece bakakaldım ardından
Zaman gelmişti, hiç kabullenemesem de zaman; ayrılık zamanıydı
Yoktu aşk denen o büyük yalan, sevmek eskidendi, sevilmek; inanmaktı bir yalana, aldatılmaktı
Bir daha aldanmaya gücü yoktu bu gönlün, zaman; değişmek zamanıydı
Zaman içinde bir masal okudum, masalda kendimi buldum Şah Şehriyar'ın masalıydı; aldatılan Şah Şehriyar'ın
O da aldatılmıştı ve tövbe etmişti aşka, küsmüştü tüm kadınlara Ve kendine masallar anlatacak birini bekledi, Şehrazad'ı buldu sonunda
Bende öyleyim işte
Zamanlar geçti, değiştim, aşk denen o aldatmacayı unuttum, küstüm her şeye ve hatta kendime bile, uzaklaştım evimden, ailemden ve hatta kendimden
Onca yol, onca zamandan sonra evime döndüm, aileme, kendime
Her defasında inanmak istedim, aldanmak istedim, o bile olmadı
Masallar anlatacak birini bekledim, masallarına aldanacağım birini
Ve ne yazık şimdi artık zaman; kabuğuna çekilmek zamanı Ne masallarım olacak, ne o masalları bana anlatacak bir kahramanım
Bende bir şey var ne olduğunu bilmediğim, diğerleri kadar şanslı olamıyorum hiçbir zaman
Aşk büyük bir yalandı, sevmek çok eskidendi, sevilmekse inanmaktı; yalan olduğu bilinen bir masala, aldanmaktı
Sen ve sana dair her şey gibi, çok eskide kaldı
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com