Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anadolu, lisesi, turgutlu

Turgutlu Anadolu Lisesi

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Turgutlu Anadolu Lisesi

Turgutlu Anadolu Lisesi

Kuruluş
1989

Ülke
Türkiye

Türü
Anadolu Lisesi

Müdür
Hayrettin Uslu

Eğitim dili
Türkçe

Yabancı diller
İngilizce, Almanca

Web sitesi
http://wwwtalk12tr

Turgutlu Anadolu Lisesi ilk olarak 1989-1990 öğretim yılında Niyazi Üzmez Lisesi bünyesinde iki hazırlık sınıfı olarak eğitim ve öğretime açılmıştır 1990-1991 ve 1991-1992 öğretim yılında Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nda, 1992-1993 öğretim yılında Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulu'nda eğitim öğretimini sürdürdükten sonra, 1993-1994 öğretim yılında Turgutlu Toplu Konut İdaresi tarafından tahsis edilen arsaya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mevcut okul binası, öğrenci yurdu ve lojman yaptırılmak suretiyle bugünkü binasında eğitim öğretime başlamıştır Halen burada eğitim ve öğretime devam etmektedir
Sportif faaliyetlerin de, yaygın bir şekilde sürdürüldüğü Turgutlu Anadolu Lisesi'nde, voleybol, basketbol, futbol, satranç, masa tenisi dallarında çalışmalar yapılmakta ve her sene sportif alanda da başarılar elde edilmektedir 1998 - 1999 öğretim yılında Mithat Yaşar'ın da kadroda bulunduğu futbol takımı Türkiye 3sü olmuştur
Öğrencilerin bireysel olarak çalışabileceği ve deney yapabileceği laboratuvarın bulunduğu lisede ayrıca, modern çağın vazgeçilmez aracı bilgisayar eğitiminin verildiği bilgisayar laboratuvarı, 20 adet bilgisayar, internet ağı ve bilgisayar destekli eğitim programları ile öğrencilerin kullanımına sunulmuştur

Müdürler

Görev Yılları

Hüseyin Ali Özen
1989 - 1999

Hayrettin Uslu
2000 -

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com