Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alayı, eğitim, incı, piyade

40 İncı Piyade Er Eğitim Alayı

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

40 İncı Piyade Er Eğitim Alayı

40 Piyade Eğitim Alayı
Isparta İlinde bulunur Tam adı 'İÇ GÜVENLİK EĞİTİM VE TATBİKAT MERKEZ KOMUTANLIĞI 40 PİYADE ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI' dır Eğitim Birliği olmasından ötürü daima kalabalık bir yapıya sahiptir Tüm rütbeli personel ve diğer askerlerin toplamı yaklaşık 10 bini bulmaktadır Komutanlar ; Tümen Kmt : Tüm General Yıldırım Güvenç, Tugay Kmt : Tug General Enver Topuz, Alay Kmt : Piyade Kurmay Albay Nesip Burduroğlu Alay aynı zamanda çavış talimgahlığınıda üstlenmektedir Yani usta birliklerinde çavuş olarak görev yapacak olan er ve erbaşlar dağıtımlardan önce "onbaşı" rütbesine layık görülürler Alay, 1 , 2 , 3 Tabur olmak üzere 3 taburdan oluşur Her Taburda 4 Bölük Bulunmaktadır, 1 Bölükte 4 takım 4 takımda da 5 kol ; yalnızca bölüğün 4 takımında 4 kol bulunmaktadır Takımlarda 23 kişilik Kollar Halinde ayrılmıştır, bu kollarda her bölümden asker vardır, örneğin MG3'cü(Makinalı Tüfek Nişancısı ve Yardımcısı), Roketçi(RPG 7), Havancı, Sıhhiyeci, Mayın Dedektörcüleri, Tahrip Elemanları, ve Avcı Erleri 23 Kişilik tim Usta Birliğine aynı yere gidecektir
Sadece 3 tabur refize taburudur(hasta vb askerler) Bunlar tek tek dağıtım yapılacaktır

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com