Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cerrahi, edildi, ihraç, tekniği

Cerrahi Tekniği İhraç Edildi

Eski 08-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cerrahi Tekniği İhraç Edildi

CERRAHİ TEKNİĞİ İHRAÇ EDİLDİ

Güney Afrika Cumhuriyeti'de yapılan ameliyatlara rehberlik yapan Prof Dr Mustafa Yüksel, 'ilk kez ben ve Yrd Doç Dr Ahmet Önen tarafından geliştirilen ve Türk patentiyle üretilmiş metal protezlerin kullanımını ve Nuss ameliyatını Güney Afrikalı hekimlere anlattım' dedi

25 Ekim – 02 Kasım tarihleri arasında Op Dr Ivan Schewitz'in davetlisi olarak Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentine giden, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr Mustafa Yüksel, Pektus Deformitesi (Kunduracı Göğsü) hastalığı düzeltilmesinde uygulanan Nuss ameliyatı konusunda bir dizi konferans verdi Bu girişim konusundaki tecrübelerini katılımcılarla paylaşan Prof Dr Yüksel, “Ülkede ilk defa yapılan üç Nuss ameliyatına da bizzat rehberlik ettim Ülke basınının gündemine aldığım konuyla ilgili olarak, bir radyo programına da konuk oldum” dedi Sağlık Yayıncılık

18 World Society of Cardio-Thoracic Surgeons’da 2 Sunum

Yunanistan’da gerçekleştirilen 18 World Society of Cardio-Thoracic Surgeons Dünya Kongresi’nde Nuss ameliyatıyla ilgili iki sunum gerçekleştirdiğini dile getiren Prof Dr Yüksel, kunduracı göğsü tedavisinde açık cerrahi yöntemi uygulayan ancak Nuss ameliyatı uygulamayı Dr Schewitz’in istediğini kendisine ilettiğini söyledi Dr Yüksel, Birinci Pektus Deformitesi Onarımı Çalıştayı’nda Dr Schewitz’ı davet ettiğini ve İstanbul’a da gelerek Marmara Üniversitesi Ameliyathanesi’nde gerçekleştirilen Nuss ameliyatlarını izleme olanağı bulduğunu ifade etti

3 Yılda 82 Hasta Ameliyat Edildi

“Yaklaşık 300 canlı doğumda bir görülen ve Türkiye’de 200 bin kişide olduğu düşünülen Kunduracı Göğsü hastalığı son yıllara kadar zahmetli bir açık cerrahi teknik olan Ravitch ameliyatı ile tedavi ediliyordu Daha estetik ve zahmetsiz bir kapalı cerrahi teknik olan Nuss ameliyatı Türkiye’de ilk defa 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde uygulanmaya başlandı Yine ilk kez ben ve Yrd Doç Dr Ahmet Önen tarafından geliştirilen ve Türk patentiyle üretilmiş metal protezlerin kullanıldığı bu teknikle geçen 3 yılda 82 hasta Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde yüksek hasta memnuniyeti oranlarıyla ameliyat edildi” diyen Prof Dr Yüksel, Güney Afrika’ya davet edilmesiyle yurt dışına bir cerrahi tekniği ihraç ettiği anlamı taşıdığını ve başarıyla tamamlandığını söyledi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com