Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Program Anlatımları [Resim & Video]

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çoook, işinize, yarayacak

Çoook İşinize Yarayacak...

Eski 08-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çoook İşinize Yarayacak...

Günü yaklaşan tebrik kartlarınız, kutlama mektuplarınız, şirketinizin toplantı mektupları, düğün davetiyeleriniz, okulunuzda veya dershanenizde aile toplantı davetiyeleriniz mi birikti? Birde bunları kişiye özel mektup veya zarflarda göndermek durumundasınız ya da istiyorsunuz El yazınız güzelse ve sabrınızda yerindeyse kolları sıvayabilirsiniz, peki ya değilse?
Elinizin altında bir bilgisayar, herhangi bir tabloda oluşturulmuş bir listeniz varsa bu ay sizlere çok kullanışlı ve kaydetme özelliği olan (ki sonraki gönderimlerinizde kullanmanız açısından) bir sihirbaza gireceğiz Word sihirbazlarıyla, yapacağımız çalışmalar hızlı ve hata payımız az olacaktır Ayrıca Mektuplar ve Postalardan yararlanarak; e-posta iletilerinizi (toplu olarak), Zarflarınızı, Etiketlerinizi vs düzenleyip hazırlayabilecek ve print edebilecek duruma geleceksiniz
Öncelikle Word Sayfasına girelim (Başlat / Programlar / Microsoft Word tıklatın)
Menülerden;
Araçlar / Mektuplar ve Postalar / Adres Mektup Birleştirme Sihirbazı seçin
Adres Mektup Birleştirme Sihirbazı sağ taraftaaçılmış olacakHemen adımlarınageçebiliriz
Adım 1 : Mektuplar seçip, Belgeye Başlama tıklatın
Adım 2 : Geçerli Belgeyi Kullan ı seçip, Alıcıları Seçin tıklatın
Adım 3 : Varolan Listeyi Kullan ı seçip / Gözat a tıklatın Veri Kaynağını Seç Menüsü nden hazırlamış olduğunuz listeyi seçin(Biz örneğimizde KİTAPXLS yi seçtik) tıklatıp (Şekil 3) Tablo Seç Menüsü nden Excel de hazırladığınız Hangi Sayfa ise ona tıklatın (Örnek: KİTAP LİSTE$) Tamam seçin
Adres Mektup Birleştirme Alıcıları (Şekil 3) Tamam tıklatın (Bu menüde tüm listeyi seçebileceğiniz gibi, istediklerinizi işaretleyip diğerlerini geçebilirsiniz) Şekil 3 teki gibi karşınıza seçtiğiniz dosya adı gelecektir Mektubunuzu Yazın ı seçip boş Word sayfanıza iletmek istediğiniz mesajınızı, mektubunuzu veya davetiye metninizi yazın
Adım 4 : Burada en çok dikkat etmeniz gereken nokta ek öğeleri iyi kullanmanız Ek Öğeler i seçin, karşınıza Birleştime Alanı Ekle Menüsü gelecektir Alanlarınızı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz Alanları eklerken Örneğin ADI nı seçip ekle dediniz ve çıktınız sonra tekrar aynı menüye gelip diğer alanınızı seçebilirsiniz Biz örneğimizde sadece Adı ve Soyadı alanlarını Ekle deyip sonraki Adıma geçiyoruz
Adım 5 : Mektuplarınızın Önizlemesine bakabilirsiniz
Menü üzerinde Alıcı 1: görülmekte siz Mouse’unuza tıklayarak diğer alıcılarınızı görebilir, değişiklik yapabilirsiniz Birleştirmeyi Tamamla ya tıklayıp son aşamaya geçelim
Adım 6 : Bu son adımda kağıtlarınız, kartlarınız ya da davetiyeleriniz hazırsa Print edebilirsiniz Yazdır komutunu seçerek çıktılarınızı almaya başlayabilirsiniz
Eğer listenizin kalmasını istiyorsanız, Word dan çıkarken Menüden Dosya / Kaydet veya CTRL+S yapmayı unutmayın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com