Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dil, ilk, konuştuğu

İlk Konuştuğu Dil

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İlk Konuştuğu Dil

skenderunun tanınmış ailelerinden cöcenlerin ikinci çocukları doğduğunda bebeğin gözleri oldukça ilgi çekmişti bakışları çok etkileyiciydi yeni doğmuş bebeğin gözlerindeki bu bilinçli bakış anne hatay cöceni oldukça şaşırtmıştı

aradan geçen 3 yıl boyunca minik asude tüm isteklerini bakışlarıyla anlatıyor ya da ondan istenileni bakışlarıyla anladığını belirtiyordu ancak tek bi kelime bile konuşamıyordu

bu hiç de alışık olmadık bi durumdu

anne hatay hanım ve baba cemil bey kızları 1,5-2 yaşlarına geldiğinde minik asudeye testler uygulamaya başlamışlardı

bebeğe arkadan alçak sesle yaklaşıp sessiz sayılabilen bir ses tonuyla sesleniyorlardı asude hemen arkasını dönüp çağırıldığını anladığını bakışlarıyla belli ediyordu

olaya bilinçli bir şekilde yaklaşan aile o bölgedeki tüm doktorlara götürdükleri kızlarının fiziksel bir rahatsızlığının olmadığı cevabını almışlardı ancak çocukları hala konuşamıyorduaile bu işin sırrını çözebilmek için yurtdışına gitmeye karar verdiler yurtdışında gittikleri tüm doktorlar türk meslektaşlarından farklı olmamak üzere asudenin kulak ve dilinde hehangi bir problem olmadığı cevabını verdiler

çaresiz kalan aile tekrar türkiyeye döner

2 yıl sonra asude konuşömaya başlıyor ma olması geren gibi türkçe değil italyanca

bu gelişmeden sonra olay iyice içinden çıkılmaz bir halde büyüyor

bu inanılmaz olay çevrede hemen duyuluyor insanlar asudeyi dinlemeye geliyorlar aile garip ve garip olduğu kadar inanılmaz olan bu olay karşısında ne yapacağını bilemiyor 2 ay sonra tekrar başa dönülüyor asude yine susuyor kendisiyle italyanca konuşulduğunu anladığını belli etmesine rağmen cevap vermiyor

olayın bundan sonraki gelişmelerini anne hatay cönenden dinliyoruz:

- kızımız asude kucağımda muhayenehaneye girdiğimde bu işin sırrını artık çözebileceğimiz hissi uyanmıştı prof dr coşkun sarman bizden başta asudenin beyin tomografisi olmak üzere birçok tahlil istedi 2 gün içinde istenen bütün tahlilleri verdiğimizde ise sonuçların mükemmel olduğunu kızımızda hiç bir sorun oladığını söyledi yaşadığımız bu olayın sebebini sorduğumuzu sorduğumuzda isebu olayın dünyanın her köşesinde nadir de olsa yaşanan bir reankarnasyon vakası olabileceğini örneklerle anlattı

daha sonra neler yaşayabilceğimizi sorduğumuzda ise geçmiş yaşamıyla ilşkisinin 7 yaşında yada buluğ çağında olacağı 14 yaşında kesileceğini, konuşmaya ise 7 yada 14 yaşında başlayacağını söyledi

aile yıllardır aradığı soruların cevabınıinanılmaz da olsa reankarnasyondan alıyor

- iskenderuna döndüğümüzde hesap yapmaya başladıkasude henüz beş yaşında olsuğuna göre ya 2 sene ya da 8 sene sonra hayata dönecekti

ve sonunda birinci şık gerçekleşti kızımız 7 yaşına 3 ay kala kırık bir türkçe ile önceki yaşamını anlatmaya başladı bu anlatım ise 10 yaşına kadar sürdü

anlatıkkları son derece ilginç şeylerdi

benim gerçek evim sicilya adasında(italya) benim önceki babam çok daha güçlü ve yakışıklıydı ve odam şimdikinden çok daha güzeldi

(geçmiş odasındaki odasını en ince detayına kadar anlatıyor)

kendisin italyan mafyasının en büyüklerinden birinin kızı olduğunu idiia eden asude şöyle devam ediyor:

- ben en büyük babanın kızıydım okul dönüşü arabamız tarandı ve yanımdaki korumalrla birlikte öldürüldüm odamda kuşlarım vardı onları yatmadan önce siyah örtülerle örterdim en sevdiğim yiyeceklerin başında mortedella gelir( çok sayıda italyan yemeğinin yapılışını tarif etmiştir)

daha sonra asude ısrarla kendisini sicilya adasındaki evine götürmelerini istiyor aile kızlarını bu isteğini yerine getireceklerini söyleyip yıllarca kızlarını oyalıyorlar

ve sonunda asudenin eski yaş gitme ısrarı b10 yaşında son buluyor ama bitmeyen ve bugüne kadar devam eden ilginç hobisi hala sürüyor

"SİLAHLAR"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com