Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cem, küçükken, yılmaz

Cem Yılmaz Küçükken

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cem Yılmaz Küçükken

Ben cocukken cok salaktimEdip Akbayram'in ismini Edi zannederdim Yani o, benim icin edi pakbayram
Ablama, "Nasil olup da koca bir gunu canin sikilmadan evde oturarak geciriyorsun?" Demistim
"Buyuyunce insanin cani sokakta oynamak istemez ki" cevabini vermisti Uzunca bir sure buyuyup buyumedigimi
anlamak icin kendime, "Canin sokakta oynamayi istiyor mu?" diye sormustum

Sabahlari kalktigimda aklimin hala yerinde olup olmadigini anlamak icin 2+2,3+4 gibi toplama islemleri
yapardim Sonuclar dogru olunca da cok sevinirdim

Dedemle parka gittigimiz bir gun TRT'ciler cekim icin oradaydiBeni oynarken cektilerYayin gunu bizim aile
jeneriginde gozuktugum cocuk programini izlemek icin televizyon basina gectiKendimi ekranda gorunce,
"Beni niye parkta unuttunz?" diye gozyaslarina bogulmustum

"Geri vites" kavramim yoktu Sofor, kolunu koltuga atip arkaya dogru bakinca araba otomatikman geri geri
gidiyor zannederdim

Benden buyuk kuzenlerim dondurmacilarin dondurma kulahlarinin sivri kismiyla kulaklarini karistirdigini
soylemisti Inanmistim Hala da kulahlarin sivri kisimlarini yemem cope atarim

Babaannem bir gun gelirse sevdigim dizilerin olmadigi bir gun gelsin istiyordum

Abimle Karaoglancilik oynardik O Karaoglan olurdu, beni de Bizans askeri yapardi
Sonra evire cevire doverdi cok muhim bir sey yaptigimi sandigim icin canim yansa bile hic sesimi cikarmazdim

Yesil ve siyah zeytinin ayri agaclarda yetistigini sanirdim

Bulmacalardaki, "Annenin erkek kardesi" kismina dayimin bes harfli ismini sigdirmaya calisirdim

Anaokulunda patates baskisi yapmayi ogrenmistik O kadar hosuma gitmisti ki, evde duvarlara,
masa ortulerine filan basmistimAncak sanat merakim annemin yeni aldigi beyaz etege patatesi yapistirmamla
son bulmustu Hem gonlunu almak hem de el koydugu patateslerime kavusmak icin dahiyane bir fikirle
ogretmenimin yanina gittim "Annem" yazisini patatese oydurttumSevincle eve gelerek soyundum
Renkli boyalara batirdigim patatesi vucudumun her tarafina bastim Sonra da annemin karsisina gectim
Beni o halde gorunce aglamaya baslamisti

Madonna ile Maradona'yi kardes zannederdim Kendi kendime,
"Bunlarin babasi ne sansli be Bir cocugu futbolun krali, biri muzigin kralicesi"derdim

Birinden ozur diledigim zaman Allah'in bana bir ozur verecegini sanirdim
Sakat olacagimi dusunup hemen "diledigim ozru " geri alirdim

Kurban Bayrami'nda toplanan derilerden ucak yapildigini sanirdimUcaklarin dis yuzeyinin bu derilerle
kaplandigi icin Turk Hava Kurumu'nun topladigini dusunuyordum
Ucak kacirma filmlerinde silahla ates edildiginde ya da bomba patladiginda, "Ayyy! Deri delindi!" derdim

"Gil" diye konusanlari fakir zannederdim

Annem banyodan ciktiktan sonra babamin soyledigi, "Sihhatler olsun" lafini "Saatler olsun" diye anlardim
Bunun da, "Banyoda amma cok kaldin" gibi bir sey demek oldugunu sanip babamin anneme kizdigini dusunurdum
Annemin buna karsin niye sadece, Sagol" dedigini merak ederdim ne kibar kadın derdim

cevaplarınızı bekliyorum:haha:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com