Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çinli, edecek, kardeşim, vefat, yarın

Yarın Bi Çinli Kardeşim Vefat Edecek..

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yarın Bi Çinli Kardeşim Vefat Edecek..

Yarın bir Çinli Kardeşim vefat edecek
Bundan altı yedi ay önce Çin’in değişik bölgelerinden on kişi İstanbul’a gelir Bunların ortak özelikleri yeni Müslüman olmalarıdır Umre için İstanbul üzerinden Arabistan’a gideceklerdir Kimi yirmi gün önce, kimi bir ay, kimi iki ay önce Müslüman olmuştur Ne yeterince İslâmî bilgileri, ne de yapacakları umre ile ilgili bir bilgileri vardır Yanlarına, kendilerine yardımcı olacak, hem Çince’yi, hem Arapça’yı iyi bilen, hem de İslâmî bilgisi olan birini rehber olarak alacaklardı Türkistan’daki Çin zulmünden kaçıp İstanbul’a yerleşmiş bir Uygur kardeşimiz, bu on Çinliye rehber olur Bundan sonra hâdiseyi bu kardeşimizden dinleyelim:

“Yeni Müslüman olmuş bu on Çinli ile birlikte yola çıktık Kısa zamanda aramızda iyi bir dostluk kuruldu Yeni Mü’min olmuş bu insanlar, büyük bir heyecan yaşıyorlardı Hiçbirinin İslâmî bilgisi yoktu Hatta namazda okuyacakları sûreleri bile bilmiyorlardı Namazlarda sadece “Elhamdülillah, Allahu Ekber” diyebiliyorlardı Önce Mekke’ye gittik Kâbe’de onların hâli görülmeye değerdi Yeni doğmuş çocuklar gibiydiler Kah ağlıyor kah gülüyorlardı

İsimlerini değiştirmiştik: Muhammed(Çan Çing), Hasan(Çun Fang) gibi her biri yeni ismi ile çağrılıyordu On Çinli kardeşimizden biri olan Muhammed’te bir farklılık vardı Bu durum dikkatimi çekmişti Her namazını gözleri yaşlı olarak bitiriyordu Bir gün Muhammed sordu:

- İçki nedir, İçkiye dinimiz nasıl bakar?
- Rabbimiz içkiyi kesin olarak yasaklamıştır, içilmesi, yapılması, taşınması, satılması yasaktır

Kaldığmız otele gelmiştik Muhammed bir telefon edeceğini söyledi ve ona memleketine telefon etme imkânı sağladık Çin’deki kardeşini arıyordu Kardeşine aynen şöyle diyordu:

- İçki fabrikamızı kapat, Allah’ımız öyle emretmiş Bize bu emre uymak düşer

Kardeşi bunu yapamayacağını, birçok bağlantısının olduğunu, durup dururken kapatırlarsa, yüz binlerce dolar zarar edeceklerini, hiç olmazsa kendisine biraz zaman vermesini söyler Fakat Muhammed kararlıdır:

-Allah emretmiş, bize uymak düşer Fabrikayı hemen kapat, ben gelince borçları hallederim

Mekke’deki ziyaretimizi bitirdik ve Medine’ye gittik Medine’de bir sabah namazı Efendimizin “Burası cennet bahçesidir” buyurduğu yerde sabah namazının farzını kılıyoruz Muhammed benim yanımda Diğer Çinli kardeşlerimizle aynı saftayız Muhammed secdeye varıyor ancak bir daha kalkmıyor Biz namazı bitirdiğimiz halde o hâlâ secdede Zannettim ki Muhammed secdede kendinden geçti Ancak uzun süre beklememize rağmen kalkmayınca merak ettim Seslendim Cevap vermedi Tekrar seslendim yine tepki yok Tedirgin oldum Elimi uzattım, omzuna dokundum ve hafifçe çekeyim dedim ki, sağ tarafının üzerine yuvarlanıverdi Hemen ambulans çağırdık, hastaneye götürdüler Biz de arkasından gittik Hastanedeki ilk muayenede çoktan vefat ettiğini söylediler Muhammed’i hastanenin morguna kaldırdılar Çinli kardeşlerimle birlikte hastanenin önünde ne yapacağmızı bilemez bir hâlde üzüntü içinde bulunuyorduk O sırada bir araba ile makam mevki sahibi biri olduğu anlaşılan bir zat geldi Herkes onu hürmetle karşıladı, sonradan öğrendik ki bu zat Medine’nin ileri gelen yöneticilerinden biri imiş Hastane yetkililerine sordu:

- Bugün burada ölen bir Çinli var mı?

- Evet, dediler

Biz de meraklanıp,

-Biz O Çinli’nin arkadaşıyız Neden sordunuz?” diye sorunca şu açıklamada bulundu:

-Dün gece Efendimiz rüyamda bana göründü ve buyurdular ki,

‘Yarın burada bir Çinli kardeşim vefat edecek, onun cenazesi ile ilgilenin’

Bir anda her şey değişti Muhammed’i morgdan aldılar, bir devlet yetkilisi defnedilir gibi defnedildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com