Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
inşaat, ustası

İnşaat Ustası_

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İnşaat Ustası_

Sayın şantiye şefim;
İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştımBunu yeterli görmeyerek ayrıntılı bir şekilde yazmamı istemişsiniz Şu anda hastanede yatmama sebep olan olaylar, aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur:

Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyımİnşaatın altıncı katında işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştıYaklaşık 250 kg kadar olduğunu sandığım bu tuğlaları aşağıya indirmem gerekiyorduAşağıya indim bir varil buldum,ona sağlam bir ip bağladım, altıncı kata çıktımİpi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya salladımTekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili altıncı kata çıkardım İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktımTüm tuğlaları varile doldurdumAşağıya inip ucunu çözdümİpi çözmemle birlikte kendimi havalarda buldum
Nasıl bulmayayım? Ben yaklaşık 70 kiloyum250 kg lık varil hızla aşağıya düşerken, beni yukarıya çektiHeyecandan ve şaşkınlıktan ipin ucunu çekmeyi akıl edemedimYolun yarısında dolu varille çarpıştıkSağ iki kaburgamın bu sırada kırıldığını sanıyorum Tam yukarıya çıkınca, iki parmağım iple birlikte çıkrığa sıkıştı Parmaklarımda bu sırada kırıldıBu arada yere çarpan varilin dibi çıktı ! ve tuğlalar çevreye saçıldı Varil hafifleyince, bu kez ben aşağı inmeye , varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştıkSol bacağımın kaval kemiğinin bu sırada kırıldı Can havliyle ipi bırakmayı akıl ettim Başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin hızla üzerime geldiğini gördümKafatasımın da böyle çatladığını sanıyorumBayılmışım gözümü hastanede açtım Cenabı haktan tüm kullarını böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle ellerinizden öperim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com