Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
$ubat, ondort

Ondort $Ubat

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ondort $Ubat

Ondort $ubat

Pakize meshur bir gida super marketinde kasiyer olarak calisiyor,musteri olmadigi zamanda ,raflari doldurmaya yardimci oluyordu,markette her seyler satiliyordu,dis macunundan kasarindan alkollu ickilere kadarBasi kapali ve mutehasip bir kizdi 21 yasindaydiNadir olarak kiz kardesi ve bir kac kiz arkadasiyla sinemaya giderlerdi, onun haricinde evde televizyondaki dizileri seyretmekten baska fantazisi yoktuMarkette bir kac bekar bayan daha vardi, zaman zaman sohbet ederler,kizlar renkli hayatlarindan bahsederler, hafta sonu hangi eylence yerine gittiklerini kimlerle bulustuklarini ballandira ballandira anlatirlardi ama Pakize pek aldiris etmez ve onlarin yasamlarina ozenmezdi, cunku onun kafasinin icinde kendine ait bir dunya vardi o orda yasiyordu,zaman zaman namaz kilar arasira kuran okurdu cunku inancli bir ailenin kiziydi

Devir degismisti,inancli ailelerin cocuklari yine dine inanmis ailelerin cocuklariyla izdivac yapiyorlardi,genelliklede bu isler aileler arasinda anlasmalarla gorucu usulu oluyorduPakize ise hayat arkadasini kendi secmek istiyordu,bir kac sefer gormeye gelmislerdi ama o henuz evlilige hazir degilim deyip olumsuz yanit vermisti,zaman zaman babasi ve anneside hadi kizim evlenme yasin geldi,bak isteyenler cok,inat etme evlendirelim seni, musluman kizinin 20 yasini gecirmesi dogru degildir diyorlardi,evlenme yasi onun icin onemli degildi,muhim olan sevecegi, anlasabilecegi bir erkegi bulup yuva kurmasiydi

Bir genc vardi,haftada bir iki sefer markete gelip yiyecekler alir bu arada bir veya iki paket sigara,kimi zamanda ya sarap yada bira alirdidelikanli aldiklari seylerin parasini oderken goz goze gelirlerdiPakize kendi kendine yakisikli ama ne yazikki hem sigara iciyor hem,de alkol kullaniyor,cok yazik derdigenc adam sakayi da seviyordu, zaman zaman Pakizeye takiliyor, Pakizeninde yuzu kizariyordu,bir seferinde Pakize gencin eline paralari verirken genc Pakizenin elini tutmak istemis Pakizede elini cekinde paralar yere dokulmus sonrada hep beraber paralari toplamislar ve gulusmuslerdi

Yine bir alis veris sirasinda genc adam Pakizeye adini sordu,Pakize soyledi, sonra genc adam benim adimda Orhan dedi cok guzelsin ama basindaki basortu sana yakismiyor dediPakizede bizim ailede basortusuz kadin yoktur,bende asla basimi sokakta acamam dedi…Orhan biliyorum biliyorum sen cok dinci bir ailenin kizisin,ama biraz gozunu acip dis dunyayida gormen lazim dedisirada baska musteriler vardi Orhan parasini verip cikti…Pakize Orhan,a ilgi duymaya basladi, ama o kimdi ? nerde yasiyordu ? ne is yapiyordu ?,onun hakkinda hic bilgisi yoktu
Diger bir seferinde orhan 4 sise bira ve birkac paket sigara,yaninda da cerez bir seyler aldi,Pakize yine kasadaydi,Orhandan parayi alirken,biliyormusun sigara ve alkol kullananlardan hic hoslanmiyorum, dedi Orhanda hayatta her seyi tatmak lazimdir, biraz sonra Iki arkadasim gelecek beraberce biralari icip eylenecegiz dedi Pakizede bira yerine portakal suyu icseniz daha sihhatli olmazmi diye soylendi,Orhan gulumsiyerek portakal suyu baska bira sarap baska sarap icince en azindan insanin kafasi baska olur deyip marketten cikti

…Gunler ilerledikce sohbetleride cogaldi Orhan daha SIK markete gelmeye basladiPakize orhanin kendisinden hoslandigini anliyordu,kendiside Orhana karsi bos degildi ama Orhan sigara ve alkol kullaniyorduBir kac gun sonra Orhan Pakizeye beraber cikalim dedi, Pakize asla olmaz dedi,iki gunde bir 0rhan israr etti, en azindan 10 dakika da olsa bir yerde bulusalim diye israr edip Pakizeyi biktirdi O gun ondort subatti, Orhan yine beraber cikalim diye israr etti Pakize peki peki ama sadece bir kahve icecek zaman kadar oturabiliriz dedimesaiden sonra bulusup en yakin café ye gittiler,kahvelerini soylediler, biraz sonra Orhan senden hoslaniyorum Pakize seninle arkadas olmak istiyorum dediPakize biraz utandi karsisindaki adam arkadaslik istiyordu Ben diger kizlar gibi fingirdeyemem,herkesle arkadaslik edemem, hem benim hemde ailem icin kotu Image verir…

Orhan Pakizenin gozlerinin icine bakip kotu niyetli degilim,iyi bir arkadaslik istiyorum dedi Pakize- biz seninle arkadas olamayiz Orhan,her seye ragmen bende sana ilgi duyuyorum ama sen sigara iciyorsun, alkol kullaniyorsun, dinimiz hakkinda hic bir bilgin yok,belki bir kac gun sonra basimi acmami isteyeceksin,ap ayri yollarda oldugumuzu anlatmak istiyorum, eger gercekten benimle arkadas olmak istiyorsan, once sigarani ve ickini birakacaksin, sonra biraz dini kitaplar okuyup dinimizi ogrenmen lazim,,,, simdi git, kalbine tanri gunesi dogdugu zaman geri gel ve arkadaslik yapmak istedigini soyle dedi Orhan bir hayli bozulmustu karsisindaki kiz,daha simdiden onu yonlendirmek icin ugrasiyorducok kisa bir zaman sonra Orhan allahaismarladik deyip gitti

Pakize aksam yatagina uzandigi zaman dusunuyordu acaba yalnismi yapmisti,Orhan yakisikliydi,bir is yerinde tornaci ustasi olarak calisiyordu,hayir hayir, her ne kadar gonul koysada icki icen bir adamla asla evlenemezdi,ickici bir babadan cocuklar yetistiremezdievet 0rhana daha fazla umit vermemeliydiHayat devam ediyor Orhan bir musteri olarak yine super markete geliyordu,her seferinde ciddi olarak Pakizeyi suzuyordu,ama Pakize soyliyecegini soylemisti,icikiyi seven bir adamla arkadaslik yapamazdi…bir kac hafta sonra Orhan yine alis veris etti bir sise kirmizi sarap aldi Pakize hesab fisini verirken sigara almiyormusunuz Orhan bey diye alay eder gibi sordu, Orhan gecen hafta biraktim, simdi savas veriyorum, bir iki hafta icinde tekrar baslamazsam bu is bitti sayilir dedi,Pakizenin gozlerinin ici guluyordu

Gunler haftalar birbirini kovaliyor, arasiara Orhan Pakizeye ne zaman cikacagiz, cok inatcisin diyordu, Pakizede, evet cok inatciyim,yuva kuracagim erkegin alkol kullanmamasi lazim arasirada camiye gidip namaz kilip ibadetini ifa etmesidir diyordu Orhanin israrlarina ragmen Pakize bir daha Orhanla cikmadihaftalar aylar gecti Orhan alis verisine devam etti,bir gun yine biliyormusun Pakize dort haftadir agzima bir damla alkollu icki almadim,cola veya meyva suyu iciyorum, dedi, Pakize tebrik ederim, boyle devam edersen hem kendini hemde tanriyi bulacaksin dedi, Orhan gulumsuyerek ayrilirken seni seviyorum Pakize dedi

Diger bir seferinde yine Orhan dua kitaplari alip okumaya basladim,kisa bir zaman sonra camiye gidip namaz kilmaya basliyacagini soyledi Pakize cok guzel boylece hem kendine hemde topluma faydali olursun dedi…zaman su gibi akti gitti koprulerin altindan nice sular gectiOrhan markete gelmeye devam etti her seferinde biraz daha samimi oldularOrhan yeni duvalar ogrendigini vakti oldugu zaman Cuma namazlarina gittigini diger zamanlarda evde namaz kildigini soyledi,her anlatisin sonunda da Pakizeyi sevdigini soyluyorduilk defa beraber cikislarinin uzerinden bir sene dolmak uzereydi…Aksam uzeri Orhan markete geldi birkac sey aldi, sonra kasada parayi oderken Pakize yarin aksam bir yerde oturalim,sana soyleyecek cok seyim var dediPakize peki yarin mesaiden sonra bulusalim,ama cok uzun saatler oturamam dedi

Bir gun sonra yine yakindaki bir café de bulustular,Orhan soze baslayip tam bir sene evvel bu gun seninle burda oturmustuk,sen sigarayi ickiyi birak tanriyi bul demistin,once cok agirima gitti, ama seni sevdigimi anladim ve senin icin her fedakarliga katlanmaya razi oldum, ickiyi biraktim sigarayi biraktim namaz kilmayi dua okumayi ogrendim, birincisi kalbime tanri gunesi dogdu,sonrada Pakizenin aski coreklendi,bu gun ondort $ubat sevgililer gunu,seni seviyorum Pakize benimle evlenirmisin diye sordu

Pakizenin gozlerinden ilik ilik yaslar dokulurken ben de seni seviyorum Orhan,aileni gonder ve beni usulden istet dedi

Sevgililer gununuz kutlu olsun

Sir ako_hox tarafindan yazilmistir
Okuyanlara yuzlerce tesekkurler
Fiction
7-$ubat 2010 sydney-

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com