Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dişçi, korkusu

Dişci Korkusu

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dişci Korkusu

Selam arkadaşlar komik gelecek ama benim bir takıntım vardı dişci korkusu yıllar önce gittiğim bir poliklineğe dişlerim sapa sğlamken küçük bir dolgu yaptırma gereği duymuştum
doktor dişimi uyuşturduktan sonra dişimi dolgu için oymaya başladı bir ara başım döndüğü oldu her neyse bana dolgu için yarın gelmemi söyledi eve gittim uyuşturucunun etkisi geçtikten sonra yavaş yavaş altan bir acı başladı 1 saat sonra uyuşturucunun etkisi tamamiyle geçince cehenlem azabı çekmeye başladım çünkü doktor sulamadan dişimi oymuştu ve dişimi yakmıştı sabaha kadar 1 2 saniyede bir azımı su ile çalkalıyordum sonra 1 2 saniye uyuyor ama hemen uykuya dalıyor 2 saniye sonra acı ile fırlıyor ve tekral ağzımı çalkalıyordum bu sabaha kadar devam etti sabah ilk işim başka bir dişciye gittim bir an bile düşünmeden o dişimi çektirdim

ondan sonra farklı sürelerde yine bir kaç dişimi çektirdim

yıllar sonra başka bir dişim iltap kapmıştı arkadaşım beni aynı poliklineğe götürdü ben çok korkuyordum saat geç olduğu için başka bir yere gidemedik derken doktor dişimin ilhtaplandığı için çekemeyeceğini söyledi bende ona bu ağrımı dindirmek için bir şey yapmasını istedim demez olaydım dişimin iltaplı olan yere iğneyi batırdı üzerimden sanki şimendifer geçti morfini enjekte ederken sanki kafamın üerinden taş kamyonları geçiyordu eve giderken daha önce hiç görmediğim bir ızdırap çekiyordum bir an kendimi araçların önüne atmayı bile düşündüm eve gittim morfinin etkis geçene kadar kafamı duvarlara vuruyordum ve her keze bağlıyordum

yıllar boyunca dişciye gidemedim bu arada çürük dişler yanındaki dişleri sırası ile çürütmeye devam etti

ve son günlerde bitmeyen diş ağlılarım yüzünden geceleri uyulamaz olmuştum ve artık günde bir kutu ağlı kesici içmeme rağmen artık faydası yoktu kurtuluş yok tavsiye üzerine bir dişciye gittim ama o kapdan bir türlü giremedim 100lerce tur atıyordum bir ileri bir geri eğer dişimi çektiremezsem kendimi af etmiyecektim en son unda içeri girdim

dişçi koltuğunu görünce birden başım dönmeye başladı tabiki korkudan üçbuçuk atıyordum

doktora her defasına elinden tutuyordum doktor bunun nolmal birşey olduğunu söylesede ben hala korkuyordum bir ara doktor parmağıma dokundu bunu hissettinmi dedi evet dedim acıdımı peki bende hayır dedim işte dişinede bu şekilde dokunacağım dedi
her neyse iğneyi bile hissetmedim korkularımın ne kadar yelsiz olduğunu anladım ve bana şu kelimeyi söyledi

"Korkanlar her zaman kaybederler"

bu korkular yüzünden dişlerimin büyük bir kısmını kaybettim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com