Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Program Anlatımları [Resim & Video]

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, artırmaram, bilgisayarinizin, ram`i, resimli, yetersizliğe, yetmiyor

Bilgisayarinizin Ram`İ Yetmiyor Mu Resimli Anlatım Artırma.Ram Yetersizliğe Son

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bilgisayarinizin Ram`İ Yetmiyor Mu Resimli Anlatım Artırma.Ram Yetersizliğe Son

Bilgisayarinizin ram`i yetmiyor mu? :goz:
ram` almayacaksaniz eger
buyrun bu islemi yapalim buyuk olcude ihtiyacinizi giderebilir :victory

bu islem;

harddiskinizin ornek olarak 500 MB veya 1GB`ini Sanal ram olarak kullanmanizi saglar

box da belirtiginiz miktak kadar harddiskinizde bir yer ayrilir ve buraya bilgi yazamazsiniz

maximum ve minumum degerini ayni vermenizi onermemim nedeni;
bilgisayariniz zaten sizin verdiginiz maximum degeri bu islem icin ayiracak ve ayirdigi bu bolume dokundurtmayacak

siz 500 MB olarak belirtirseniz, fiziksel ram`in yetmedigi noktada, isletim sistemi bu 500 MB lik bolumden ihtiyaci oldugu kadarini kullanacaktir

NOT: bu islem, fiziksel olarak harddiskinizi kullanir, harddisk performansinizda az da olsa dusus olabilir defrag`i ( disk birlestiriciyi) daha fazla kullanmaniz gerekebilir
5400 rpm harddisklerde kullanilmasi tavsiye olunmaz :goz:

aradım bulamadım verildi ise
ı am sory

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com