Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, gediz, ilköğretim, kütahya, okulu, yunuslar

Yunuslar İlköğretim Okulu Bilgileri Gediz Kütahya

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yunuslar İlköğretim Okulu Bilgileri Gediz Kütahya

Yunuslar İlköğretim Okulu Hakkında - Yunuslar İlköğretim Okulu Tanıtım - Yunuslar İlköğretim Okulu Resimleri - Yunuslar İlköğretim Okulu İletişim

Yunuslar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Yunusla köyünde ilkokul ilk defa 1948-1949 yılında Hatipler-Hacılar a ait odada (mahalle odası) açılmıştır Bu mahalle odası eskidiğinden daha sonra yıkılmış yerine yenisi yapılmıştır

Eğitim-öğretim bu odada bir yıl sürmüş bir yıl sonra bugünkü Yunuslar Öğrenci Yurdu’nun yanına yapılan okul binasına taşınmıştır Bu binada eğitim-öğretim 8 yıl sürmüştür Yakın bir yere 1957 yılında yeni bir okul binası yapılmış ve eğitim-öğretim 1970 yılında meydana gelen Gediz depremine kadar bu binada devam etmiştir Depremde bina zarar görmüş ve eğitim-öğretim Yeniköy’e yapılan camii ve evlerde devam etmiştir 1971 yılında yapılan prefabrik binalarla eğitim-öğretim sorunu ortadan kalkmıştır 1971 yılında 1 derslikli ek bina yapılmıştır

1986 yılında planlı 5 derslikli okul yapımına başlanmış olup bu bina köylü-devlet işbirliği ile 1987 yılında bitirilmiş ve 1987-1988 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir

Yunuslar Ortaokulu 05101976 tarihinde öğretime başlamış, 8 yıl süresince Camikıran mevkiinde köy binasında eğitim-öğretim sürdürülmüş; daha sonra Toprak İskan Müdürlüğü’ nce yaptırılan köy tüzel kişiliğine ait binaya taşınmıştır

1989-1990 eğitim-öğretim yılı başında Yunuslar İlkokul ve Ortaokulu bakanlıkça birleştirilerek Yunuslar İlköğretim Okulu adı altında eğitim-öğretim vermeye başlamıştır Yapılan ek bina 14091992 tarihinde hizmete açılmıştır

Yunuslar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Gediz
Okulun Telefonu: 274 437 7080
Okulun Faksı: 274 437 7439
Okulun Adresi: Yunuslar Beldesi
Okulun Web Adresi: http://yunuslarmebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi: yunuslarioo@gmailcom
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Yunuslar İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com