Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bergama, gaylan, izmir, köyü

Gaylan Köyü Bergama - İzmir

Eski 08-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gaylan Köyü Bergama - İzmir

Gaylan - Gaylan Köyü - Gaylan Köyü Bergama - İzmir - Gaylan Hakkında - Gaylan Resimleri - Gaylan Tanıtım - Gaylan Bilgileri

İlçe : Bergama

İL : İzmir

Gaylan ismi KAYAALAN sözünün zamanla değişmesiyle oluşmuştur Bergama'ya 9 km uzaklıkta olan köyün komşuları Armağanlar, Maruflar, Karahıdırlı, Kaşıkçı, Musucalı'dır Geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olmakla birlikte son yıllarda hayvancılık önemini yitirmiştir Oğuzların Kayı boyunun Karakeçili yörükleri tarafından kurulan köy 1919 yılında yunan işgali sebebiyle Savaştepe kazasına zorunlu olarak göç edip işgal sonrası geri dönmüşlerdir 1915 Çanakkale Savaşlarına köyden 39 kişi katılmış ancak 4'ü geri gelebilmiştirGaylan ilkokulu 1996 yılında kapatılmıştır Son görev yapan öğretmen Muhammed GEZER'dir Son yıllarda eğitim- öğretime önem verilmeye başlanmış, üniversite mezunu sayısında Türkiye'ye paralel olarak artış olmuştur

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır

Sağlık Evi - Yok
Sağlık Ocağı - Yok
İlköğretim Okulu Var / Faal Değil - Taşımalı Eğitim Yapılıyor
PTT Şubesi Yok - PTT Acentası Yok
Su Şebekesi Var
Kanalizasyon Var

Köy Muhtarı : MEHMET ÇAKMAK

Muhtarlık Erişim Bilgileri :

Telefon : 0 (232) 657 11 61

Cep Telefonu : 0 (538) 623 29 37

Demografik Bilgiler :

Nüfusu : 2000 / 210

1997 / 214

İle Uzaklığı : 117 km

İlçeye Uzaklığı : 10 km

Rakım : 170 m

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Gaylan köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com