Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, bilgileri, ilköğretim, istiklal, nazilli, okulu

İstiklal İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İstiklal İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - İstiklal İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Nazilli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - İstiklal İlköğretim Okulu Resimleri - İstiklal İlköğretim Okulu Hakkında

Okulumuzun Tarihçesi
Okulumuz Aşağı Nazilli denilen bölgede, Dumlupınar mahallesindedir Nazillide açılan ilk ilkokuldur 1923 yılında Cumhuriyetin ilanı ile açılmıştır
Okulun hizmet verdiği binalar önceden dönem dönem, Hükümet Konağı, Karakol ve Ziraat Bankası olarak hizmet vermiştir
Tarihi Belediye Hamamına bitişik olan bina 1 müdür odası, 3 dershaneli idi 1 bina batısındaki bina ise 3 dershaneli idi Bu binalara ek olarak bahçenin güneyine vatandaş - devlet işbirliği ile 1955 yılında3 dershaneli 1 müdür odalı 560 m2 arsa üzerine bir bina daha yapılmıştır Eski binalar 1985 yılındayıkılarak yerine 436 m2 'lik beş derslikli okul binası yapılarak iki bina halinde eğitim - öğretime devap etmektedir
Okul arsası 5662 m2 olup bina ve oyun bahçesi dışında kalan kısmı Emekli Öğretmenimiz merhum Zübeyde Tanil Hanımefendi tarafından Limon ağaçları diktirilerek ağaçlandırılmıştır
Okulumuzun Koruma Derneği, Okul Aile Birliği kurulmuş olup halen örnek bir çalışma yapmaktadır
1923 Yılında açılan İstiklâl İlkokulu 13071993 tarihine kadar İlkokul olarak hizmet vermiştir 13071993 tarihli Valilik oluru ile ilköğretim okuluna dönüştürülen okulumuz İlköğretim okulu olarak hizmete devam etnmektedir
09011991 tarihli bakanlık oluru ile bünyesinde ana sınıfı açılmış olup halen eğitim - öğretime devam etmektedir
05101995 tarihli Valilik oluru ile ikili öğretim uygulamasına geçilmiş, 2006 - 2007 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Yeni binasında hizmet vermeye başlamış ve normal eğitime geçmiştir
Okulumuzda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 22 öğretmen ve 1 hizmetli görev yapmaktadır

Misyonumuz

Bizler; özgür düşünebilen, öğrenmeyi öğrenen, toplumla ve kendisiyle barışık, bilime evrensel ve toplumsal değerlere inanan, değişim ve gelişime açık, güvenilir ve tutarlı davranış sergileyen, çevre bilincine sahip, mükemmeli yakalamaya çalışan, öğrendiklerini davranışa dönüştürebilen, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, kendini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirmek için varız

Visyonumuz

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda; Doğru, Dürüst, Çağdaş, Araştırmacı, Özgüvenini kazanmış, Güzel ülkemizi; Hak ettiği yerine getirmek için, Sürekli çalışan, Bireyler yetiştirmektir
Okulumuzu, öğrenmeyi öğrenen bir kurum haline getirmektir
GÜVEN -KARŞILIKLI SAYGI-PAYLAŞIM -TUTARLILIK-DÜRÜSTLÜK -AÇIKLIK YARATICILIK-SORUMLULUK -ADALET-HERKESİN MUTLULUĞU
Okulumuzun değerlerini iyi özümsememiz ve tüm davranışlarımızı bu değerlere uygun hale getirmemiz gerektiğine inanıyoruz Okulumuza yön verecek temel değerler, okulumuzun vizyonu, misyonu, amaçları, hedefleri için çok önemli bir referans kaynağıdır Bir okulun geliştirilmiş değerleri yoksa okulun vizyonu, misyonu yani nereye gittiği karmaşık hale gelir Okulun değerlerinin olması, öncelikle kararları ve davranışları yönlendirir
Biz eğitimciler, öğrencilerimize, onları içsel disipline ve huzura yönlendirecek biçimde rehberlik yapmalıyız
Çocuklar gelişirken, onların doğalarını doğru biçimde algılamalı ve kendilerini insan olarak geliştirmelerini sağlamalıyız Bizler çocuklarımızın sorumlu, becerikli ve şefkatli bireyler olmaları için, anlayış ve bilgelikle rehberlik edeceğiz
Dolayısıyla, eğitimciler olarak bizim model öncüleri olmamız gerekiyor Eğitimin anlamı, amacı ve işleviyle ilgili varsayımlarımızı yeniden gözden geçirip, yeni bir farkında lığa ulaşmalıyız Bizler çocuklara ne düşüneceklerini değil, nasıl düşüneceklerini öğreteceğiz
“Öğrenciler, sevdiği şeyi, ancak sevdiklerinden öğrenirler

İstiklal İlköğretim Okulu Aydın Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Stiklal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Stiklal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Stiklal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Stiklal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: STİKLAL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: DUMLUPINAR MH 56 SK NO:30

Telefon Numarası: 2563131399

Faks Numarası:Bilgi Yok

E-mail Adresi :Bilgi Yok

Web Adresi:AYDIN - NAZİLLİ - İstiklal İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com