Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
afyonun, bilgi, durumu, eğitim, hakkında

Afyonun Eğitim Durumu Hakkında Bilgi

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Afyonun Eğitim Durumu Hakkında Bilgi

Afyonun Eğitim Durumu
Afyon ve Eğitim Durumu
Afyonun Eğitim Durumu ve Öğretmen Açığı

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 5 birleşiminde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Tuğlu, yatırım programları hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi Müdür Tuğlu, 2008 yılından devam eden ve 2009 yılı yatırım programında yer alan işlere ait bilgileri aktararak 5-6 dakikalık görsel bir sunu ile bilgilendirmesine devam etti Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2009 yılı yatırım programının 21 Nisan 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandığını dile getiren Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Tuğlu, “2008 yılından devam eden ve 2009 yılı yatırım programında yer alan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor” dedi

85 ONARIM İHALESİ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından test ile analizleri yaptırılan ve güçlendirmesine karar verilen Orta dereceli Okullardan Merkez Kocatepe Anadolu Lisesi, Merkez Milli Piyango Anadolu Lisesi, Çay Kız Meslek Lisesi ve Bolvadin İşitme Engelliler Pansiyonunda Güçlendirme İnşaatları ihalesinin 14 Mayıs 2009 tarihinden itibaren yapılmış olduğunu dile getiren Tuğlu daha sonra şunları söyledi, “Kocatepe Anadolu Lisesi bitmiş, diğerleri geçici kabul aşamasındadır Bakanlığımız Orta öğretim kurumlarının onarım ödenekleri 5018 Sayılı KM YKK' dan kaynaklanan zorunluluk nedeni ile İl Özel İdarelerine aktarılmak üzere gönderildiğinden bu Okulların Onarım ihaleleri de Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır İl Genelinden 61 orta öğretim okulunun onarımı için Yaklaşık Maliyet istenmiş ve bunlardan 53 Adet Ortaöğretim Okulunun Onarım ihalesi yapılmış olup 8 tanesinin ise onarım gerekmediğinden yapılmamıştır İlköğretim Okullarından ise Merkezde 32 Adet İlköğretim Okulu olmak üzere toplam sadece onarımlarla ilgili 85 ihale yapılmıştır

BİN 500 AÇIK VAR

Afyonkarahisar’da öğretmen açığının olduğunu söyleyen Şube Müdürü Tuğlu, “Öğretmen açığımız şu anda bin 400- bin 500 civarında ama sürekli değişiyor Bu açıklarımız bizim norm kadromuza göre Gerçek rakam ise 400-500 civarındadır Bir okuldaki beden eğitimi, müzik ve resim öğretmenlerini altışar saat diğer okullarda görevlendirdiğimiz zaman bu açığı kapatmış oluyoruz” diye konuştu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com