Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
abdülkadir, başı, dertte, duaı, gelani, olanlarkurtuluş

Başı Dertte Olanlar...Kurtuluş Dua'sı Abdülkadir Gelani Hz.

Eski 08-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Başı Dertte Olanlar...Kurtuluş Dua'sı Abdülkadir Gelani Hz.

Başı Dertte OlanlarKurtuluş dua'sı Abdülkadir Gelani Hz

Gavs-ı A'zâm Abdülkâdir Geylânî'nin, bütün başı dertte içi sıkıntıda olanlara çok faydalı bir tavsiyesidir bu duâ Sabah akşam yedişer kere okunması kifayet eder İnşâallah bu duâdan istifâde edenlerden oluruz

Rabbiy inniy mağlubun fantasır, vecbür kalbil münkesir, vec'mâ şemlil müddesir, inneke enter rahmanül muktedir; ikfiniy yâ Kâfi fe enel abdul muftekir ve kefâ billahil veliyyen ve kefâ billahil nasıyra; inneş şirke lezûlmün azîm Ve mallâhu yuriydu zulmen lil ibad Fekutia dabirul kavmilleziyne zalemu, velhamdulillahi rabbil alemiyn

Anlamı:

Rabbim, yenildim; behemehal yardım et-nusretinle muzaffer eyle Kırılmış kalbimi birleştir-bütünleştir-tekleştir Parçalanan birliğimi cem eyle Zira sen, evet Sen kesinlikle Muktedir Rahman’sın Bana yet, ey Kafiy Zira ben Senin hiçbir şeyi olmayan kulunum Veliy olarak Allah yeter, Nasıyr olarak Allah yeter Kesinlikle şirk Azıym bir zulümdür; ve Allah, kulları için zulüm dilemez Zulmeden topluluğun arkası kesilmiştir; alemlerin Rabbı olan Allah’a HAMD olsun

Kaynak: Sırrul esrar -Gavsi Azam Seyyid Abdulkadir-i GEYLANİ(KSA)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com